ماه تاریخ زنان: مردان ، زنان زندگی شما خسته شده اند

[ad_1]

لندن ، پادشاهی متحده - 08 مارس: صدها زن در اعتصاب زنان در میدان راسل لندن در اعتراض به آزار و اذیت ، استثمار و تبعیض زنان در داخل و خارج از محل کار شرکت کردند.  این تظاهرات بخشی از جنبش جهانی زنان با تظاهراتی در روز جهانی زن در بسیاری از شهرهای انگلیس و سراسر جهان است.  معترضین با دهه های نابرابری اقتصادی ، خشونت نژادی و جنسی ، جنگ جهانی و تروریسم مخالفند و بدون در نظر گرفتن رنگ ، ملیت ، طبقه ، مذهب یا گرایش جنسی ، همبستگی بین زنان را ابراز می کنند.  08 مارس 2018 در لندن ، انگلیس.  (اعتبار عکس باید از طریق گتی ایماژ Wiktor Szymanowicz / Barcroft Media بخواند)

ماه تاریخ زنان قرار است زمانی برای زنان متمرکز باشد. مطمئناً وقت آن است که جشن بگیریم که تا کجا پیش رفته ایم ، اما مهمتر از همه ، زمان آن است که برای تغییر موضوعاتی که هنوز هم زنان با آن روبرو هستند – بخصوص ترانس ، سیاه پوست و زنان رنگارنگ – هر روز فشار بیاوریم.

البته ، تاج درخشان در ماه تاریخ زنان دوشنبه ، 8 مارس – روز جهانی زن است. در سال های گذشته ، من به صفحه هایی پر از زنان الهام بخش گوش داده ام ، در ناهارهایی شرکت کرده ام که حمایت قاطع همسران همسر خود را احساس کرده ام. احساس امید کرده ام

امسال متفاوت بود. امسال ، من مگان مارکل را تماشا کردم که به اپرا گفت پس از برخورد نفرت انگیز خود با رسانه های مخرب ، افکار خودکشی را تجربه کرده است ، که در بهترین حالت جنسیتی است و در بدترین حالت نژادپرستانه است. در عرض چند ساعت ، وقتی او توسط مردانی مانند پیرس مورگان (و بسیاری از مردان مانند او) در تلویزیون ملی پاره شد ، گوش کردم.

در همان زمان ، فریاد زنانی را شنیدم که خواستار تحقیق در مورد ناپدید شدن سارا اورارد بودند ، که در یک خیابان شلوغ و روشن از جنوب لندن ربوده شد. در خیابان هایی که من هم بارها و بارها در تاریکی قدم زده ام. من با وحشت تماشا می کردم که پلیس به دنبال یافتن سرنخ محل نگهداری وی ، حوضچه ها و زمین های جنگلی را شانه می کند و به زنان گفته می شود که شب تنها نروند. در حالی که آنها یک افسر پلیس را به اتهام ارتکاب جرم دستگیر کردند.

همراه با وحشت ، و غم ، من فقط فکر می کردم: من خیلی خسته ام.

زنان از راه رفتن در خانه و کلیدهای بین انگشتانشان خسته شده اند. ما دیگر از اینکه به ما می گویند شب ها تنها چه تنهایی بپوشیم یا اینکه راه نرویم خسته شده ایم. ما از عبور از جاده خسته شده ایم هر وقت مردی را می بینیم که در خیابانی آرام ، حتی در روز روشن به ما نزدیک می شود. ما از این که بخواهیم در راه بازگشت به خانه شخصی را صدا کنیم “فقط در صورت بروز اتفاقی” خسته شده ایم. از مسیری طولانی تر و با نور بهتر به خانه بروید. از بین بردن پایه ها و به اشتراک گذاشتن سفرهای Uber وقتی راننده کمی پیچیده به نظر می رسد.

در این ماه ، یکی از این جشن ها برای بزرگداشت دستاوردهای زنان ، استرالیا شاهد انتقاد هزاران زن از دولت فدرال خود است. دولتی که ادعا می شود سالها نه تنها اجازه تجاوز و آزار و اذیت در داخل دیوارهای مجلس را داشته است ، بلکه جنایاتی را که توسط مردانی که استخدام می کنند مرتکب شده و زنانی را که سعی در گزارش آنها داشته اند ساکت کرده است. من به جای همه زنان صحبت نخواهم کرد ، اما خواهم گفت که مطمئناً احساس می کنیم که ما در مورد گزارش جرایم یا بازخواست مجرمان از شانس برخوردار نیستیم.

این داستان جدید نیست و من قطعاً پرده مسئله ای را که تاکنون در سایه ها پنهان شده بود ، برنمی گردم. طبق یک نظرسنجی توسط UN Women ، 97 درصد از زنان در انگلیس مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند. بگذارید این تعداد واقعاً فرو رود – تقریباً همه زنان هستند. و از هزار زن مورد نظرسنجی ، 96 درصد پاسخ دهندگانی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند نیز گفتند که این حادثه را گزارش نکرده اند ، و 45 درصد دیگر گفته اند که این امر به این دلیل بوده است که احساس می کنند هیچ تغییری نمی کند.

بنابراین ، مردان ، دوباره می گویم: زنان زندگی شما استخوان خسته شده اند.

ما به شما احتیاج داریم ما به شما نیاز داریم که پست هایی را در مورد این که زنان احساس امنیت ندارند نیز در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. مهمتر از همه ، ما نیاز داریم که با دوستان خود در مورد رفتارهای نفرت انگیز آنها نسبت به زنان صحبت کنید. ما به شما نیاز داریم که “گفتگوی رختکن” را تعطیل کنید و به آنها بگویید سر خود را بکشند. آنها را صدا کنید. یا بهتر از این ، گفتگو را قبل از هر کاری انجام دهید که در درجه اول یک زن را آزار دهد.

آقایان ، ما فقط به شما احتیاج نداریم که در مورد این موضوع صحبت کنید: ما باید در مورد آن داد بزنید – زیرا ما سعی کرده ایم خود آن را برطرف کنیم و ، خبرهای خبری ، کارساز نیست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>