محافظت در برابر انواع Covid-19: ماسک های KN95 و N95 را از کجا بخریم

[ad_1]

بیش از یک سال است که به بیماری همه گیر COVID-19 نرسیده ایم و همانطور که انتظار می رود هنگام مقابله با هر ویروسی ، انواع جدیدی در حال گسترش هستند. طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، “ویروس ها به طور مداوم از طریق جهش تغییر می کنند و انتظار می رود با گذشت زمان انواع جدیدی از ویروس رخ دهد.” و تاکنون ، چندین نمونه از SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، هم در ایالات متحده و هم در سطح جهانی ثبت شده است.

یکی از انواع بسیار سریع در حال انتشار نوع UK است که B.1.1.7 نیز نامیده می شود. گونه. کاساندرا ام. پیر ، پزشک متخصص بیماری های عفونی و مدیر پزشکی برنامه های بهداشت عمومی در مرکز پزشکی بوستون ، می گوید نوع انگلیس 50 تا 70 درصد بیشتر از سویه غالب فعلی در ایالات متحده قابل انتقال است. تا 31 ژانویه ، بیش از 400 مورد B.1.1.7. نوع در 32 ایالت گزارش شده است.

پیر می گوید: “برخی نگرانی ها و گمانه زنی ها وجود دارد که این امر ممکن است به سرعت در ماه مارس در ایالات متحده شروع به گردش کند.”

Neha Nanda ، مدیر پزشکی پیشگیری از عفونت و سرپرستی ضد میکروبی برای Keck Medicine از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، می گوید در حالی که نوع جدید علائم مشابه ویروس اصلی SARS-CoV-2 را ایجاد می کند ، این بیماری قابل انتقال است و ممکن است عامل مرگ و میر بیشتر باشد .

پیر می گوید که محققان هنوز در تلاشند کشف کنند که چرا نوع جدید به راحتی از سویه قبلی گسترش می یابد. با ابتلا به سویه اصلی ، کودکان زیر 10 سال کمتر خطر ابتلا یا انتقال آن را دارند. پیر می گوید: “این می تواند تأثیرات گسترده ای بر تعداد افراد آلوده و بستری در بیمارستان و همچنین تعداد مرگ و میرها داشته باشد.”

مقامات بهداشت عمومی افراد واجد شرایط را به دریافت واکسن COVID-19 تشویق می کنند تا خطر ابتلا به آنها را کاهش دهند ، اما هنوز بسیاری از محققان در مورد تأثیر واکسن بر روی انواع جدید کشف کرده اند. ناندا می گوید ، بر اساس داده های اولیه ، احتمالاً واکسن های فعلی همراه با انواع آفریقای جنوبی و برزیل در برابر نوع انگلستان موثر خواهند بود. “هر کسی که واجد شرایط باشد قطعاً باید دریافت کند [the vaccine]، “ناندا می گوید.” مگر اینکه موارد منع مصرف داشته باشید یا جمعیت خاصی نداشته باشید ، با پزشک خود صحبت کنید. “

از آنجا که ایجاد ایمنی در گله زمان بر است ، کارشناسان موافقت می کنند که اقدامات محافظتی برای افراد مهم است. در اینجا آنچه شما باید در مورد چگونگی ایمن ماندن بدانید آورده شده است.

چگونه می توانم از خودم و دیگران در برابر انواع جدید محافظت کنم؟

بسیاری از اقدامات محافظتی که باید اتخاذ کنید مانند گذشته است ، فقط افزایش می یابد. به گفته آنه لیو ، پزشک بیماری عفونی با بهداشت و درمان استانفورد ، مهمتر از هر زمان دیگری اقدامات محافظتی مانند استفاده از ماسک و شستن دست است. وی می گوید: “این هنوز یک ویروس تنفسی است و به همان ترتیب گسترش می یابد.” “ما فقط باید تدابیری را که قبلاً توصیه شده اند دو برابر کاهش دهیم و مطمئن شویم که بسیاری از آنها بخشی از رفتارهای سازگار ما هستند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>