محکومیت حمله جنسی بیل کازبی لغو می شود

[ad_1]

نوریستاون ، پنسیلوانیا - 10 آوریل: بیل کازبی بازیگر / کمدین استندآپ ، دادگاه کانتی مونتگومری را ترک کرد و پس از دومین روز محاکمه مجدد خود به اتهام تجاوز جنسی در 10 آوریل 2018 در نوریستاون ، پنسیلوانیا.  یک کارمند سابق دانشگاه تمپل ادعا می کند که سرگرم کننده وی را در سال 2004 در خانه اش در حومه فیلادلفیا مخدر کرده و مورد آزار و اذیت قرار داده است.  بیش از 40 زن سرگرم کننده 80 ساله را به حمله جنسی متهم کرده اند.  (عکس از گیلبرت کاراسکیو / گتی ایماژ)

بیل کازبی پس از لغو محکومیت تجاوز جنسی وی در 30 ژوئن ، از دادگاه آزاد می شود. این اتفاق دو سال پس از آن رخ داد که کمدین رسوا به اتهام حمله ناشایست سنگین علیه آندره کنستاند مقصر شناخته شد و به سه تا ده سال در زندان ایالتی درست در خارج از فیلادلفیا محکوم شد.

دادگاه پس از اعتراض دفاعی کوزبی از دو جبهه ، به تصمیم خود رسید. نخست ، آنها با تصمیم قاضی دادگاه مبنی بر اجازه دادن به پنج متهم دیگر برای شهادت حسابهای مربوطه خود در هنگام بن بست هیئت منصفه مخالفت کردند. دفاع همچنین ادعا كرد كه دادستان پیشتر به كوزبی قول داده بود كه پس از تردید در “احتمال پیگرد قانونی موفق” وی را متهم نكنند. این توافق موجب شد كه كوزبی در دادخواست مدنی بعدی خود را به جرم خود درآورد. این شهادت در جریان دادرسی کیفری ارائه می شود.

در این رأی آمده است: “این یک ضدیت و موجب از بین بردن یکپارچگی و عملکرد سیستم عدالت کیفری است که تلاش می کنیم آن را حفظ کنیم.” “به همین دلایل ، محکومیت کوزبی و حکم حبس وی تخلیه شده و وی مرخص شد.”

علی رغم موج اتهامات حمله در سال 2015 که به طور علنی در کاسبی مورد حمله قرار گرفت ، مدت قانونی برای بسیاری از قربانیان ادعا شده تمام شد. در واقع ، دادستان ها قبل از انقضا قانون 12 ساله ، فقط چند روز برای دستگیری کازبی در پرونده کنستاند فرصت داشتند. کنستاند کوزبی را در سال 2004 وقتی مربی بسکتبال در دانشگاه تمپل بود ، جایی که کازبی یک دانش آموخته درگیر بود ، به مواد مخدر و حمله جنسی به او متهم کرد. محکومیت کازبی همزمان با ظهور جنبش #MeToo بود ، که بسیاری از افراد مشهور را در معرض آزار و اذیت و آزار قرار داد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا دادستانی از این تصمیم تجدیدنظر می کند یا کوزبی را دوباره محاکمه می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>