مردم آسیای جنوبی واکسن COVID-19 را در میان اطلاعات غلط رد می کنند

[ad_1]

سرنگ واکسن ویروس کرونا در یک مرکز واکسیناسیون پاپ آپ در مسجد شرق لندن در وایتچاپل ، شرق لندن تهیه می شود.  تاریخ تصویر: شنبه 6 فوریه 2021 (عکس از دومینیک لیپینسکی / تصاویر PA از طریق گتی ایماژ)

اطلاعات غلط پیرامون ویروس کرونا چیزی است که طی یک سال گذشته گریبان شبکه های اجتماعی را گرفته است. اخیراً ، ما شاهد اطلاعات غلطی در مورد واکسن COVID-19 بوده ایم که به سرعت در حال گسترش است و به طور نامتناسبی بر اقلیت ها تأثیر می گذارد ، به ویژه جامعه آسیای جنوبی انگلستان در معرض خطر است. یک نظرسنجی اخیر که توسط انجمن سلطنتی بهداشت عمومی انجام شد ، نشان داد که بیش از نیمی از مردم سیاه پوست ، آسیایی و اقلیت (BAME) از داشتن واکسن ویروس کرونا خوشحال خواهند شد. این نظرسنجی نشان داد که 57 درصد گفته اند که این واکسن را مصرف می کنند – در حالی که 79 درصد افراد سفیدپوست. به همین ترتیب ، دکتر سامارا افضل ، که واکسیناسیون بیماران در West Midlands را انجام داده است ، به بی بی سی گفت که “ما با همه بیماران تماس گرفته و آنها را برای واکسن رزرو کرده ایم ، اما کارمندان مدیر می گویند وقتی بسیاری از بیماران جنوب آسیا تماس می گیرند ، آنها را رد می کنند و از انجام واکسیناسیون امتناع ورزید. “

کاهش جذب در جامعه آسیای جنوبی به طور خاص در نتیجه افسانه های مربوط به واکسن است که در درجه اول از طریق WhatsApp منتشر شده است. افسانه ها حاکی از آن است که واکسن حاوی مواد گوشتی است ، می تواند DNA شما را تغییر دهد ، یا اینکه مواد تشکیل دهنده آن از گاوها گرفته شده است – حیوانی که برای هندوهای عمل مقدس است. کریستینا ماریوت ، مدیر اجرایی انجمن سلطنتی بهداشت عمومی (RSPH) ، به بی بی سی گفت ، “پیام های ضد واکسیناسیون به طور خاص هدف قرار گرفته است” در برخی از جوامع قومی و مذهبی. ندیم زهاوی ، وزیر واکسن ، افزود: “مردم WhatsApps ، فیلم ها ، انواع پیام ها را ارسال می کنند – و اگر شما نمی دانید که از کجا می آید ، احتمالاً نادرست است.”

با افزایش نگرانی در مورد جذب در جوامع جنوب آسیا ، NHS و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی آن امیدوارند که بتوانند آگاهی را افزایش دهند تا از گسترش اطلاعات نادرست جلوگیری کنند. دکتر هارپریت سوده ، از NHS انگلیس ، به بی بی سی گفت که مقامات بهداشت قصد داشته اند با تأثیرگذاران جنوب آسیا و رهبران جامعه برای کمک به تخریب افسانه های مربوط به واکسن همکاری کنند. وی به صدا و سیما گفت: “ما باید شفاف سازی کنیم و به مردم بفهمانیم که هیچ گوشتی در واکسن وجود ندارد ، هیچ گوشت خوک در واکسن وجود ندارد ، این مورد توسط همه رهبران مذهبی و مجالس و جوامع اعتقادی مورد تأیید قرار گرفته است.” Dame Donna Kinnair ، مدیر اجرایی کالج سلطنتی پرستاری ، همچنین اضافه کرد که “برای کسی مثل من ، که در نایتینگل ایستاده بود ، و می دید که بیماران BAME ردیف به ردیف تهویه می شوند – و می بیند که چگونه این افراد به طور نامتناسبی بر افراد جامعه BAME تأثیر می گذارد – من از همه می خواهم واکسن بزنند. “

در زیر ، ما به تمام شایعات مربوط به واکسن ویروس کرونا در جامعه آسیای جنوبی در انگلیس و دلایلی که هیچ حقیقتی در پشت آنها وجود ندارد ، می پردازیم.

شایعه 1: واکسن COVID-19 حاوی گوشت خوک است

در کل سه واکسن COVID-19 وجود دارد که هیچ یک از آنها حاوی فرآورده های حیوانی نیستند. وب سایت NHS بیان می دارد که “واکسن های COVID-19 تأیید شده حاوی هیچ گونه فرآورده حیوانی یا تخم مرغ نیستند” ، به این معنی که این محتویات برای گیاهخواران و افراد از هر دین و مذهبی کاملاً قابل قبول است. وب سایت GOV.UK همچنین هر سه واکسن – Pfizer BioNTech ، AstraZeneca و Moderna – را با یک بخش “مواد تشکیل دهنده” فهرست می کند که تأیید می کند هر واکسن COVID-19 هیچ اجزای منشا animal حیوانی ندارد.

شایعه 2: واکسن COVID-19 می تواند DNA شما را تغییر دهد

رینا پوجارا ، درمانگر زیبایی از همپشایر ، به بی بی سی گفت که “برخی از فیلم ها [being shared] کاملاً آزاردهنده هستند ، خصوصاً وقتی می بینید شخصی که گزارش می دهد یک پزشک است و به شما می گوید که واکسن DNA شما را تغییر می دهد ، “کاری که این واکسن از نظر جسمی قادر به انجام آن نیست. سارا ریوردان ، رئیس انجمن ملی مشاوران ژنتیک توضیح دادند که “بین DNA که حامل تمام اطلاعاتی است که ما از والدین خود به ارث برده ایم و mRNA ، که واکسن های Moderna و Pfizer / BioNTech از آنها ساخته شده است ، تفاوتهای اساسی وجود دارد.”

وی افزود: “mRNA به طور طبیعی توسط بدن ساخته می شود ، این دستورالعملهای مربوط به پروتئین برای سلولهای بدن شما را رمزگذاری می كند. هر واكسن mRNA همان هدف را دارد ، برای آموزش و آموزش بدن شما برای ایجاد پاسخ ایمنی نسبت به یك پاتوژن خاص ، بنابراین اگر عامل بیماری زا وارد بدن شما می شود ، سیستم ایمنی بدن شما می تواند به آن حمله کند. ” در حالی که برخی ویروس ها بر روی DNA بدن شما تأثیر می گذارند ، به عنوان مثال HIV و HPV (که احتمالاً باعث سردرگمی شده است) ، ویروس کرونا یکی از این ویروس ها نیست و همچنین واکسن نیز نیست.

شایعه 3: مواد واکسن COVID-19 از گاوها تهیه می شود

گفته شده است که گسترش اطلاعات غلط از طریق واتس اپ برای گروه های مذهبی هدف قرار گرفته است ، شایعات در مورد مواد واکسن متمرکز بر گنجاندن گوشت گاو و گوشت خوک است که به ترتیب توسط آیین های هندو و مسلمانان ممنوع است. پوجارا همچنین به بی بی سی گفت که “وقتی می خوانید که مواد تشکیل دهنده واکسن از یک گاو ناشی می شود – و به عنوان هندوها گاو برای ما مقدس است – این نگران کننده است.” همانطور که در بالا توضیح داده شد ، هر دو وب سایت NHS و دولت تأیید می کنند که مواد تشکیل دهنده واکسن از هیچ محصول حیوانی حاصل نمی شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>