مرطوب کننده صورت با SPF ، آیا کافی است؟ ما از یک متخصص س Askال می کنیم

[ad_1]

بارها و بارها به ما گفته می شود که SPF خود را باران بیاورید یا بدرخشید ، اما یکی از بزرگترین س questionsالاتی که در مورد موضوع مطرح می شود این است: آیا SPF موجود در کرم صورت شما کافی است؟ پاسخ این است ، خوب ، کمی پیچیده است.

ضد آفتاب به ما کمک می کند تا در برابر سرطان پوست محافظت کنیم و سایر نگرانی های پوستی را کاهش می دهد – مانند هایپرپیگمانتاسیون ، روزاسه ، لکه های آفتاب و خطوط ریز – این باعث می شود یک مرحله بسیار مهم در برنامه مراقبت از پوست برای درست شدن وجود داشته باشد. برای پاسخ به این سوال که آیا مرطوب کننده با SPF به اندازه کافی از ما در برابر آفتاب محافظت نمی کند ، ما از دکتر سونیا خورانا ، پزشک عمومی (با علاقه خاصی به پوست) و دکتر زیبایی در غرب میدلندز پرسیدیم تا به ما در مورد پوشیدن لباس پاسخ دهد یک مرطوب کننده حاوی SPF برای محافظت از ما کافی است.

در اصل ، یک ضد آفتاب با SPF 30 و یک مرطوب کننده با SPF 30 هر دو سطح محافظت یکسانی را ارائه می دهند که هر دو به یک روش آزمایش می شوند. با این حال ، دکتر خورانا توضیح داد که فرمول های مرطوب کننده به همان روشی که ضد آفتاب دارد ، در برابر آب و مالش مقاوم هستند. این مهم است زیرا اثر SPF در طول روز از بین می رود و سطح محافظت در برابر آفتاب را به شما نمی دهد. برای قرار گرفتن در معرض بیشتر آفتاب (که شامل نشستن در کنار پنجره هنگام کار با لپ تاپ شما) ، استفاده از کرم ضد آفتاب و حتی اگر از مرطوب کننده حاوی SPF استفاده می کنید بسیار مهم است زیرا این امر می تواند زودتر از بین برود.

علاوه بر این ، دکتر خورانا خاطرنشان کرد که “بعید است میزان مرطوب کننده ای که افراد روی صورت خود می زنند همان محافظتی را داشته باشد که یک ضد آفتاب معمولی دارد.” متخصصان ، از جمله دکتر خورانا ، توصیه می کنند دو انگشت کامل ضد آفتاب به طول انگشتان استفاده کنید – و این قانون مشابه در مورد مرطوب کننده های حاوی SPF است. نکته دیگری که باید در مورد مرطوب کننده های دارای SPF مورد توجه قرار گیرد این است که اطمینان حاصل کنید که آنها دارای محافظت از طیف گسترده (UVA و UVB) هستند.

متاسفانه لایه لایه سازی یک مرطوب کننده با SPF 30 و یک ضد آفتاب SPF 30 با طیف گسترده ای جداگانه با SPF 60 برابر نیست (به ما اعتماد کنید ، آرزو می کنیم کاش این کار را می کرد) دکتر خورانا گفت: “لایه لایه ضد آفتاب میزان مواد فعال موجود در کرم را افزایش نمی دهد.” “تنها راه تغییر SPF تغییر مقدار مواد فعال درون فرمولاسیون است و استفاده بیشتر از آن باعث افزایش آن نمی شود.” با این اوصاف ، یک لایه مرطوب کننده را با SPF و یک ضد آفتاب دیگر روی آن قرار دهید “هرچند احتمال دریافت کرم ضد آفتاب مناسب روی صورت شما را افزایش می دهد و همچنین احتمال کمبود مناطق را کم خواهید کرد.”

به همین دلایل ، دکتر خورانا توصیه می کند هم از یک مرطوب کننده و هم از یک ضد آفتاب جداگانه استفاده کنید تا در قسمت ایمن باشد. با این اوصاف ، اگر کسی نیستید که بخاطر داشته باشد هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید یا هنوز “مورد” را پیدا نکرده اید (در صورت نیاز به کمک تعداد زیادی مورد علاقه برای انتخاب از اینجا داریم) ، داشتن یک مرطوب کننده با SPF از هیچ چیز بهتر است. وی توضیح داد: “اگرچه توصیه نمی شود ، اما استفاده از مرطوب کننده با SPF بهتر از عدم استفاده از SPF است.”

به طور خلاصه: دکتر خورانا توضیح داد که اگر به سرعت مغازه ها را بیرون می کشید ، مرطوب کننده های دارای SPF ممکن است خوب باشند ، اما برای قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش طولانی تر و عمیق تر ، مناسب نیستند.

اگر می خواهید یک کرم روزانه با SPF را در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید ، به خواندن ادامه دهید تا برخی از موارد مورد علاقه ما را بررسی کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>