مستند “بینی” زندگی نامه و کار استاد عطر ادکلن دیور ، فرانسوا دماچی

[ad_1]

این جا دارد که تجربه تماشا کردن دماغ، یک مستند جدید در مورد عطر ، یک انفجار حسی سروتونین است. به عنوان فیلم و موضوع آن ، عطرساز فرانسوا دماچی، برای توضیح تلاش کنید ، عطرها حمل و نقل هستند. رایحه می تواند تصورات را تحریک کند و – اگر دماچی رشته های عروسکی را به درستی بکشد ، کاری که همیشه انجام می دهد – آن را به همراه خود به یک باغ گل رز در فرانسه ، یک سفر جاده ای در امتداد رودخانه ایتالیا یا یک بار محلی تاریک که در آن قرار دارید ، می آورد. من لباس مورد علاقه خود را می پوشم تماشای فیلم ، با پوشیدن همان شلوار عرق که هر روز صبح هر روز می کشم ، باعث شد که بخواهم بر روی عطر اسپریت کنم مثل اینکه بخواهم بیرون بروم.

به نوعی ، این فیلم به نام دماچی نامگذاری شده است که عنوان Dior عطرساز استاد (که اغلب در صنعت “بینی” نامیده می شود) را در اختیار دارد. او خالق Dior Homme ، Sauvage ، Miss Dior و بسیاری دیگر از رایحه های شاخص این خانه است. دماغه حساس دماچی با یک بوی تنها می تواند تعداد بیشماری از مواد تشکیل دهنده را از کجا به وجود بیاورد و تفاوت های مشخص بین هر یک را تشخیص دهد. این در نوع خود یک ابرقدرت است و او از آن برای مفهوم سازی عطرها از ابتدا و یافتن بهترین مواد ممکن برای ایجاد آنها استفاده می کند.

ظاهراً دماچی موضوع فیلم است و ما جزئیاتی درباره روند کار و تاریخچه شخصی وی را می آموزیم. اما قلب این فیلم ، دقیقاً مانند قلب دماچی ، با کشاورزان و تولیدکنندگانی است که مواد اولیه ای را که وی با هوشمندی به عطر می چرخاند ، تولید می کنند. دماچی در اوایل فیلم اظهار داشت: “دیدن عطر در زیستگاه طبیعی آن مهم است.” بنابراین ، در حالی که او را در سفر به مزارع پاتچولی در اندونزی دنبال می کرد ، برداشت ترنج در ایتالیا ، پرورش گل رز در فرانسه و شکار عنبر در ایرلند دنبال می کنیم. در یک سال معمولی ، فیلم های زنده حمل و نقل می شوند. این نوعی فیلم است که باعث می شود لحظه ای اضافی با کم شدن اعتبار ، چشمک بزنید. اما پس از یک سال که بیشتر بینندگان فیلم در آن جا مستقر شده اند ، تماشای دورانی که دماچی در جستجوی بهترین بوی مواد اولیه جهان است ، دور دنیا را باز می کند بسیار هیجان انگیزتر است.

این فیلم بر هماهنگی بین المللی لازم برای ساخت رایحه ای مانند Sauvage تأکید دارد و دماچی با خوشحالی اعتبار خود را با کشاورزان و تولیدکنندگان سراسر جهان تقسیم می کند. “نشان دادن دایره کامل ایجاد عطر در واقع بود ایده پشت فیلم ، “او می گوید جذابیت همانطور که وی تعریف می کند ، این دایره کامل شامل “افرادی که مواد اولیه را می کارند ، کسانی که آن را برداشت می کنند ، کسانی که آن را تبدیل می کنند ، کسی که آن را مخلوط می کند تا یک ترکیب ایجاد کند ، کسانی که آن را به بازار عرضه می کنند ، می فروشند ، تا مصرف کننده ای که آن را می پوشد و به آن روح می بخشد. که ایجاد عطر است ، نه فقط یک نفر در آزمایشگاه که بوها را مخلوط می کند. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>