مصاحبه با عکاس بریتانیایی-مراکشی هانا زیبزابی

[ad_1]

پردازش شده با VSCO با از پیش تعیین شده m5

هانا زیبزابی ، عکاس بریتانیایی-مراکشی می خواهد جهان امروز جنبه های مختلف زنان مسلمان را ببیند. او که به خاطر عکسهای تحریک آمیز خود از مدلهای زن با اعتماد به نفس شناخته شده است ، اکنون امیدوار است که بتواند ذات زنان مسلمان امروز را به همان شیوه ثبت کند ، چیزی که دستیابی به آن با توجه به محدودیت های لباس در اسلام دشوار است. “من زنان تیراندازی را دوست دارم ، آنها الهام بخش بزرگی هستند زیرا آنها بسیار زیبا هستند و من می توانم به آنها نگاه کنم. وقتی به کار من نگاه می کنید ، می بینید که زنان زیادی سکسی ، آزاد ، غمگین ، خوشحال هستند ، آزاد شدن ، فقط همه چیز بودن ، “او به POPSUGAR گفت. ما با Zebzabi در مورد معنای یک زن مسلمان بودن با معیارهای امروز ، اهمیت صحبت کردن برای به چالش کشیدن اعتقادات قدیمی و پروژه آینده او ، یک مجموعه عکس متمرکز بر زنان مسلمان ، به نام “دختر تو نیست” صحبت کردیم.

در ابتدا Zebzabi که کار خود را به عنوان فیلمبردار آغاز کرد ، می دانست که هر کاری که برای تأمین هزینه های زندگی انجام می دهد ، باید اثری برجای بگذارد و در جهان تأثیر بگذارد. “هرچه بیشتر وارد صنعت ویدیو شدم و افراد بیشتری را ملاقات کردم ، فهمیدم که قرار است این کار را انجام دهم و مهم نیست که چه رسانه خلاقانه ای لازم باشد ، من قرار است با مردم ملاقات کنم و به آنها کمک کنم. من احساس کنید که من این انرژی را در جایی دارم که واقعاً پول می دهم. “او به POPSUGAR گفت.

“من در حال ایجاد انبوهی از ویدئوها بودم و واقعاً از این واقعیت ناراضی شدم که آنها واقعاً کار زیادی برای دنیا انجام نمی دهند و در واقع بیانیه نمی دادند. من فقط از این دختران زیبا فیلم می گرفتم و آنها را با هم برش می دادم و او اضافه کرد. خوب به نظر می رسد. این مرا راضی نمی کرد. بعد از اینکه یک مربی او به او پیشنهاد کرد در عوض سعی کند از یک عکس عکس بگیرد ، همه چیز تغییر کرد. با این حال ، تا زمانی که Zebzabi به مراحل ویرایش رسید ، واقعاً فهمید که عکاسی به چه علاقه ای تبدیل می شود.

یکی از بزرگترین نیروهای محرکه زندگی زبزبی خواهرش است که از صرع رنج می برد. “دیدن اینکه چقدر او نمی تواند انجام دهد باعث می شود که من تا حد زیادی آگاه باشم که چقدر می توانم انجام دهم. برای من هیچ گزینه ای وجود ندارد. من نمی توانم از این انسانی که در زندگی من وجود دارد الهام بگیرم.” توضیح داد مادر او – مهاجر از مراکش ، که اخیراً شرکت آموزش شخصی خود را تأسیس کرده است – الهام بزرگ دیگری برای او است. وی گفت: “دیدن اینکه مادر من چقدر کار می کرد ، به خصوص به عنوان یک زن مسلمان و یک زن که به اینجا مهاجرت کرده و مجبور به یادگیری زبان دوم بود ، همیشه یک الهام بوده است.” “وقتی بزرگ شد ، او تصویری متفاوت از آنچه شما تصور می كنید یك زن مسلمان باشد ، بود. او بسیار با ایمان خود هماهنگ بود و بسیار عاشق خدا بود ، و پدر من اجازه داد او بسیار آزاد و زیبا باشد. “

فرهنگ او نیز نقشی عظیم در کار او آغاز کرده است. Zebzabi که به عنوان یک زن مسلمان در انگلستان بزرگ شده است ، تلاش می کند تا با محدودیت آن سازگار شود. “من سعی کردم مذهب خود را سرکوب کنم ، به خصوص در مدرسه. من واقعاً نمی خواستم همه چیز را درگیر کنم؟ و این به دلیل این بود که قوانین زیادی در جامعه من وجود داشت. در مراکش ، وقتی که من من توضیح دادم که با خانواده ، من باید یک راه خاص را کاملاً متوقف کنم. من نمی توانم با یک مینی لباس بیرون بروم. “با بزرگ شدن پدرم واقعاً از اینكه فقط دوستانی پسر داشته باشم ناراضی خواهد بود ، كه به نظر من واقعاً مضر است. من به این معنا نیستم كه به پدرم دروغ بگویم و لباس خاصی بپوشم ، و سپس ترک کنید و همه چیز را بردارید. من احساس می کنم وظیفه من این است که فقط صادقانه بگویم. من فکر می کنم این چیزی است که در جامعه ما وجود ندارد ، اما بزرگ شدن آن دشوار بود. “

“چرا ما آنچه آنها می گویند را می پذیریم؟ چرا هنرمند بودن و قدرتمند بودن و صریح گفتن مشکلی ندارد؟”

برای زنان در این شرایط پذیرفتن قوانینی که تحت آن زندگی می کنند معمول است و به چالش کشیدن نحوه کار دشوار است. اما برای زبزبی ، او مجبور شد آن را زیر سوال ببرد. “چرا ما آنچه آنها می گویند را قبول می کنیم؟” او پرسید. “چرا خوب نیست که من یک هنرمند باشم ، و قدرتمند باشم و صریح بگویم؟” هنگامی که نوبت به نمایش گذاشتن پوست او می رسد ، زبزبی تأیید کرد که هیچ کسی را از کسی نمی گیرد. “همانطور که من در سن نوجوانی بزرگ می شدم ، عمه هایی داشتم که به من می آمدند ،” اوه ، ما این عکس را در اینستاگرام ، در فیس بوک دیدیم “و من فقط می خواهم” خوب ، باحال “. پدر و مادرم می خواستند مرا پیش بگیرند اما من فقط می خواهم “عالی ، خوب است.” اما پس از آن باید س questionال کنم ، در واقع من در اینجا چه اشتباهی انجام می دهم؟ سبک و الهام من اساساً از غرب و فیلم هایی مانند قدم بالا، این فقط همان چیزی است که من در حال تماشای آن بزرگ شده بودم روشی که دوست دارم خودم را ابراز کنم این است که لباس زیادی نپوشم و چهره زیبایی که دوست دارم را برجسته کنم. “

حتی اکنون ، Zebzabi با واکنش های ناشی از صرفا آنلاین بودن خود دست و پنجه نرم می کند ، و این چیزی است که تعدادی از زنان جوان با زمینه های مختلف فرهنگی تجربه می کنند ، زیرا در دنیای غرب رشد کرده اند. “والدین من هنوز در تلاشند تا من را به بهترین وجهی كه می توانند راهنمایی كنند ، كاملاً می فهمم. زیرا اگر دخترت را داشته باشی ، نمی خواهی كه او آنجا برود و خیلی ساده لوح باشد. اما آنچه آنها نمی كنند درک می کنم این است که اگر افرادی مانند من این کار را نکنند ، افرادی که مانند من لباس می پوشند مقصر مواردی مانند تجاوز جنسی شناخته می شوند. کسی در خانواده من ، فقط سال گذشته ، به صورت من گفت که اگر قرار است راه بروی بیرون با دامن و من را مورد تجاوز قرار دادند ، این تقصیر من است ، “او به POPSUGAR گفت. برای Zebzabi ، تنها راه برای تغییر این چیزها صحبت در مورد آنها است. اخیراً ، او بحث های بیشتری با خانواده اش داشته است به این امید که برقراری ارتباط در مورد این مسائل به تغییر دید زنان در فرهنگ اسلامی کمک کند.

وی توضیح داد: “پدر من 70 ساله است. او از دوران کاملا متفاوتی است ، بنابراین گرچه مهم است که من آن را تصدیق کنم ، اما مهم است که من او را زیر سوال ببرم.” “چرا آنها تقصیر شخصی که درنده است ، یا شخصی که از شخص دیگر سو ab استفاده می کند را زیر سوال نمی برند؟ در فرهنگ من و جامعه من ، در مورد این موضوع فکر نشده است. این زنان هستند که متواضع باشند و احترام بگذارند. این یک سفر دشوار بوده است ، اما صادقانه بگویم ، هرچه بیشتر در مورد آن صحبت می کنم احساس خوبی دارم. من می دانم که از این که از انگلستان هستم بسیار ممتاز و خوش شانس هستم. من از این واقعیت که اهل انگلیس هستم استفاده می کنم به دختران دیگری که می خواهند هنرمند شوند و می خواهند لباس خود را در مراکش بپوشند کمک کنند. ”

Zebzabi به راستی (و به درستی) معتقد است که او حق ابراز وجود دارد. “من کسی هستم که واقعاً به خدا ایمان دارم و وقتی صحبت از اسلام می شود ، بسیار در سفر هستم. من می دانم که این چیزهای زیادی در مورد پوشاندن خود می گوید اما احساس می کنم قرار است هر کاری انجام دهم “من دارم کار می کنم ،” او به من گفت. Zebzabi اضافه کرد: “من احساس نمی کنم اگر یک عکس بیکینی بگذارم ، کسی را آزرده خاطر می کنم یا یک مسلمان بد هستم. من می فهمم که صحبت کردن چقدر دشوار است ، من دختران مرا از مراکش برایم پیام می فرستم که می توانند” با والدین خود صحبت نکنید زیرا آنها مجازات خواهند شد ، و آنها فقط این آزادی را ندارند و من می دانم که من خوش شانس هستم که در انگلیس زندگی می کنم. “

“والدین ما به دلیل نسلی که از آنها به زبان دیگری صحبت می کنند. بنابراین برای اینکه واقعاً با آنها درگیر شویم ، ما نیز باید به آن زبان صحبت کنیم.”

Zebzabi اخیراً خواندن قرآن و مطالعه اسلام را بر عهده خود گرفت به این امید که این امر به او کمک کند تا بتواند با خانواده خود ارتباط بهتری برقرار کند. “من در مورد زنان باورنکردنی و قدرتمند مسلمان از قرآن بسیار اثبات کرده ام. من توانسته ام از این همه تاریخ برای بحث و گفتگو و بحث و گفتگو با پدرم در مورد این عقاید استفاده کنم. این متون قدیمی تفسیر می شوند ، و بسیاری تغییر کرده والدین ما به دلیل نسلی که از آنها هستند به زبان دیگری صحبت می کنند. بنابراین برای اینکه واقعاً با آنها درگیر شویم ، ما باید به آن زبان صحبت کنیم و تنها راهی که می توانید این کار را انجام دهید این است که بدانید آنها چیست دوباره در مورد صحبت می کنم. ”

کارهای قبلی زبزبی زنان مسلمان را به نمایش نگذاشته است زیرا او قادر نبوده است. وی توضیح داد: “هنگامی که من شروع به توضیح ایده های خود برای برخی از زنان مسلمان می کنم ، آنها نمی خواهند در مقابل دوربین قرار بگیرند و نگران این هستند که به وضوح برای چنین اظهارات قاطعی ایستادگی کنند”. اما مجموعه عکاسی آینده او ، “دختر شما نیست” با هدف برجسته کردن زنان مسلمان برخلاف گذشته.

“من می خواهم زنان مسلمانی را که سرپوش گذاشتن را انتخاب می کنند ، و انتخاب نمی کنند پوشش دهند ، حتی زنان مسلمان که دین را ترک کرده اند. زنانی که دین خود را پذیرفتند ، فقط انواع زنان مسلمان. من مردان را درگیر می کنم در این عکسها نیز مهم است که ما به پسران برسیم و مهم است که پسران یاد بگیرند ، زیرا آنها باید به ما کمک کنند. در جامعه من ریاکاری زیادی وجود دارد و من می خواهم آن را روشن کنم ، که ترسناک است! ” با دانستن اینکه افشای جامعه او به چنین روشی احتمالاً با واکنش زیادی روبرو خواهد شد ، زبزبی برای آنچه که ممکن است باشد آماده است.

“مهم این است که من فقط به خاطر اینکه من یک زن مسلمان عصبانی هستم ، یا به دلیل اینکه من یک زن فمینیست عصبانی هستم ، یا هر چیز دیگری را بیرون نمی کشم. مهم این است که من در واقع می دانم که همه تاریخ از جامعه و مذهب من کجاست او تأیید کرد. “شما ممکن است هرگز ندیده باشید که یک زن مسلمان پوشیده باشد ، یا سیگار بکشد و مشروب بخورد. ممکن است شما هرگز عکسی از آن ندیده باشید ، اما وجود دارد. من می خواهم با هنر خود شجاع باشم.”

مدل: Nisrine ، آرایش و استایل توسط: Coryn ، دستیار عکاسی: Al Rice ، عکسبرداری شده در: Studios Airbox

منبع تصویر: حنا زیبزابی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>