منشأ کمپین «چون ارزش آن را داریم» لورئال پاریس

[ad_1]

“چون ارزشش را داریم.” به سختی می توانید کسی را پیدا کنید که با نشان اصلی L’Oréal Paris آشنا نباشد ، که از “چون ارزشش را دارم” به “ارزش آن را دارید” به جدیدترین شکل جمع تبدیل شده است. اما در حالی که این عبارت به قدری مشهور است که به طور مرتب در نمایش های بی اهمیت در سراسر جهان ظاهر می شود ، اما داستان پشت عنوان به طور قطع کمتر است. به همین دلیل است که در این ماه ، همزمان با بزرگداشت 50 سالگی L’Oréal ، نگاهی به تاریخچه ابتکار بازاریابی توانمند می اندازیم ، به علاوه چگونگی برنامه ریزی این برند برای جشن گرفتن با یک ابتکار باور نکردنی دیگر

عنوان اصلی “از آنجا که من ارزش آن را دارم” در سال 1971 توسط ایلون اسپشت 23 ساله نویسنده نویسنده زن ساخته شد. این عبارت اولین بار در ایالات متحده برای تبلیغات L’Oréal’s Preference Hair Colour ظاهر شد که این برند آن را به عنوان محصول زمان خود توصیف کرد. L’Oréal از طریق اعلامیه مطبوعاتی گفت: “جنبش حقوق زنان در حال رهایی زنان از شخصیت زن خانه دار دهه 50 بود و عنوان اصلی بازتاب آنچه مارک تجاری بود ، بود.”

با توجه به جنبش حمایت از حقوق زنان ، اسپچت می خواست برای این دوره کاری انقلابی انجام دهد – او می خواست زن حاضر در تبلیغ برای خودش صحبت کند. “در تبلیغات [created by men] زن یک شی کامل بود ، فکر نمی کنم او حتی صحبت کرده باشد ، “اسپشت یادآوری کرد.” من می خواستم زنی واقعی را به تصویر بکشم که از قاطعیت و معاصر تری برخوردار بود. من می خواستم این تبلیغ به نفع او باشد. ”

بیایید سریع آن را به نسخه اصلی آگهی تبلیغاتی “چون ارزشش را دارم” بیاندازیم ، که در آن می خوانید: “من از گرانترین رنگ مو در جهان استفاده می کنم. ترجیح توسط L’Oréal. این نیست که من به پول اهمیت می دهم. این که من به مو اهمیت می دهم. آنچه برای من ارزش دارد احساس موی من است. در مقابل من احساس خوبی دارد گردن. در واقع ، من بدم نمی آید که بیشتر برای L’Oréal هزینه کنم. چون ارزش آن را دارم. “

اولین تبلیغ تجاری از بسیاری جهات انقلابی بود ، و نه فقط به این دلیل که توسط یک زن نوشته شده است و نشان می دهد زنی در مورد کالایی که برای او ساخته شده صحبت می کند (تصور کنید). این همچنین زنی را نشان داد که به خود اعتماد به نفس داشت و بیش از آنکه مورد تمایل مرد باشد ، به فکر احساس خوب بود. اسپشت به گفت: “من فقط می توانستم ببینم که آنها این نگاه سنتی را به زنان دارند و احساس من این بود که من آگهی نمی نویسم که برای مردان خوب جلوه کند ، چیزی که به نظر من می رسد آنها آنها را انجام می دهند.” نیویورکر 20 سال پس از انتشار آگهی اولیه. وی افزود: “من فقط فکر کردم ، شما را نشسته و نشاندم و ظرف پنج دقیقه آن را انجام دادم. این کار کاملا شخصی بود. من می توانم کل تبلیغات تجاری را برای شما بخوانم ، زیرا وقتی آن را نوشتم بسیار عصبانی بودم.”

پیام L’Oréal Paris ، که نقطه عطفی در تبلیغات زیبایی بود ، در دهه ها همچنان طنین انداز است. این جنبش از دهه 70 و 80 با تحول جنبش حقوق زنان شتاب گرفت و دوباره در دهه 90 با گسترش لورئال پاریس به بازارهای جدید ، از جمله خاورمیانه ، هند و آسیا – این عنوان را در سراسر جهان مشهور کرد .

این نام تجاری از طریق برنامه “All Worth it” که هدف آن تحول در جوانان است ، با مشارکت هایی مانند شراکت Prince (که در پنجمین سال همکاری خود قرار دارد) به تلاش خود در راستای حمایت از حق مردم در سراسر جهان ادامه داده است. ارزش و اعتماد به نفس.

اکنون ، در سال 2021 ، به مناسبت روز جهانی زن ، لورئال پاریس تعهد خود را برای پایان دادن به آزارهای خیابانی و ادامه گفتگو درباره توانمند سازی زنان اعلام کرد. این برند با NGO Hollaback همکاری کرده است! برای ایجاد بستر “ایستادن” ، که شامل جلسات آموزشی است که ابزارهایی را برای کمک به قربانیان یا شاهد آزار و اذیت در فضاهای عمومی فراهم می کند.

علاوه بر ابتکارات عالی ، L’Oréal Paris از بسیاری از سفیران استقبال کرده است: جین فوندا ، ویولا دیویس ، اِل فانینگ و اوا لونگوریا ، به نام چند مورد – همه اینها علاقه های خود را برای عشق به خود و اعتماد به نفس ایجاد می کنند.

“ما بر این باوریم که چشم انداز” یک اندازه متناسب با همه “وجود ندارد: زیبایی جهانی منحصر به فرد است. سخنگویان ما فداکاری و قدرت زن را مشخص می کنند ، و به هر زن الهام می دهند که به احساس ارزشمند بودن خود باور داشته باشد و ما افتخار می کنیم که با منحصر به فرد ، متنوع و متنوع کار می کنیم مارک گفت ، “در هر کمپین ، وقتی آنها کلمات” چون ارزشش را داریم “ادعا می کنند ، پیام L’Oréal Paris را تقویت می کنند و به هر زن قدرت می دهند تا ارزش خود را جشن بگیرد.

لورال  ترجیح ، رنگ آمیزی.  1976 (ایالات متحده)

منبع تصویر: L’Oréal Paris

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>