من به دلیل اینکه سیاه و چاق هستم با مشاهیر مقایسه می شوم

[ad_1]

ساحل میامی ، فلوریدا - 30 ژانویه: Lizzo یک کنسرت اختصاصی برای سری های فوق العاده کنسرت SiriusXM و Pandora Opening Drive اجرا می کند ، که به طور زنده از کانال The Heat از SiriusXM پخش می شود ، در ساحل Fillmore Miami در هفته Super Bowl در تاریخ 30 ژانویه 2020 در ساحل میامی ، فلوریدا  (عکس از کوین مازور / گتی ایماژ برای پاندورا)

همکلاسی ام در حالی که عینک خود را تنظیم می کرد با صدای بلند گفت: “اوه ، وای ، چایان! تو دقیقاً شبیه لیزو هستی”. با یک لبخند خبیث و دستان جمع شده موافقت کردم ، چون می دانم تأیید من درباره “تعارف” او را از چهره من بیرون می آورد. من آن را به عنوان یک حادثه جداگانه نوشتم و در مورد روز خود ادامه دادم. با این حال ، من متوجه شدم که افراد بیشتری این مقایسه را انجام می دهند و بعد از اینکه یک فرد غریبه در یک گروه در فیس بوک گفت که من “لیزو را دوست دارم” ، می دانستم که باید یک قدم به عقب برگردم و این معمای را باز کنم. آیا من واقعاً شبیه او بودم؟

با قرار دادن کلاه تحقیقی خود ، به تمام گوشه و کنار اینترنت مراجعه کردم و هرگونه نشانه شباهت را جستجو کردم. من خودم به عنوان یک طرفدار بزرگ لیزو ، او را در هر پلتفرم رسانه های اجتماعی که ممکن است دنبال می کنم ، بنابراین پیدا کردن مطالبی که بتوانم با مطالب شخصی خودم مقایسه کنم یک پیاده روی جدی بود. من حتی تا آنجا پیش رفتم که از دنبال کنندگانم در اینستاگرام استوریز نظرسنجی کردم که آیا شبیه به هم هستیم یا نه و جای تعجب ندارد که نتایج حمایتی قاطع از طرفداری از یکدیگر دارند. برخی از پیروان من لازم دانستند که صورت ما را کالبد شکافی کنند و به من بگویند کدام ویژگی ها یکسان هستند. بعد از پایان درس ژنتیک ، لپ تاپم را بستم و دوباره به صفحه نقاشی برگشتم. من می دانستم که زمان انجام برخی از ریاضیات فرا رسیده است ، زیرا هیچ یک از نظراتی که دریافت کردم منطقی نبود.

علی رغم داشتن شخصیت بزرگ و ویژگی های منحصر به فرد ، من همیشه با سایر زنان سیاه پوست که بدنشان شبیه بدن من است مقایسه می شوند.

Lizzo به معنای واقعی کلمه 99.9 درصد بیشتر از من در شبکه های اجتماعی دنبال می کند. او یک استاد نوازنده فلوت است ، در حالی که من در گروه کنسرت دبیرستانم ساکسیفون می نواختم. او می تواند با انرژی بالا آواز ، رقص و نمایش اجرا کند و من حتی نمی توانم بدون نگه داشتن زانوبندهایم در کیفم ، در یک مهمانی شرکت کنم. ما مثل هم نیستیم. سپس ، ناگهان ، به من آگاه شد. علی رغم اینکه این خصوصیات کاملاً واضح است ، این منحصر به فرد ما نبود این امر به واضح ترین مشاهدات مربوط به همه آنها ارتباط داشت: واقعیت این که ما هر دو چاق و سیاه بودیم.

من به عنوان یک زن چاق ، سیاه پوست ، همیشه احساس می کردم که وجود من هرگز فقط متعلق به خودم نیست و علی رغم داشتن شخصیت بزرگ و ویژگی های منحصر به فرد ، من همیشه با سایر زنان سیاه پوست که بدن آنها شبیه بدن من است مقایسه شده ام. در طول زندگی من ، به دلیل “روحیه شهودی” من Raven-Symoné و به خاطر “شوخ طبعی” ام Mo’Nique نامیده می شدم. حتی یک بار هم به عنوان تنها مالک هویتم نام نبردند.

روابط بین مردم آمریکا و زنان سیاه پوست همیشه یک طرفه بوده است. در زمانی که فکر می کردیم کشور در آستانه یک نقطه سیاسی بدون بازگشت است ، زنان سیاه پوست روز را نجات داده اند. برای اینکه یک قدم جلوتر برود ، چاق ، زنهای سیاه ساعتهای بی شماری را صرف سود دیگران می کنند ، فقط کفش های گلف و گرافیک رسانه های اجتماعی تولید شده توسط Canva را دریافت می کنند. در طرح عالی تر ، کمک های ما به جامعه همیشه مورد نیاز بوده اما هرگز مورد احترام قرار نگرفته است ، یک چرخه معیوب که ما را همزمان شیطانی و ترس می کند.

ما به عنوان افراد با جثه بزرگتر ، در لبه دوگانه وجود خود زندگی می کنیم ، جایی که ایستادن برای خودمان اجتناب می شود و بیش از حد در نظر گرفته می شود ، اما زندگی و تنفس واقعی ترین اعتماد به نفس و شجاعت است. ما علاوه بر اینکه به دلیل وجود انسانها فقط مورد ستایش قرار گرفته ایم ، در مقایسه با افراد مشهوری که اتفاقاً چاق و سیاه پوست هستند و اساساً به خاطر هر اشاره ای که مخالف باشیم مصلوب می شوند ، گرفتار هستیم.

در حالی که با تجربیات خودم کنار آمدم ، با مدل منحنی La’Shaunae صحبت کردم ، که گفت آنها زمانی را به یاد نمی آورند که دیگران وجودشان را قضاوت نکرده باشند. آنها به دلیل “آلترناتیو و” عجیب بودن “، که قطعاتی از هویت آنها از کودکی بود ، مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. در همان زمان ، آنها اخطارهای ناخواسته ای راجع به “مرگ قبل از 25” و چرا نباید به چاقی خود افتخار کنند ، دریافت کردند.

تأثیرگذار اشلی نیکول تریبل همچنین بارها و بارها در مقایسه با هم نسلان خود تأمل کرده است. تریبل گفت: “این مسئله همیشه برای من اتفاق می افتد و از 13 سالگی اتفاق افتاده است.” “ابتدا جنیفر هادسون بود ، سپس اپرا ، سپس ملکه لطیفه. البته من را Precious و Rasputia به عنوان توهین می نامیدند و اکنون دائماً به من گفته می شود که” مردم را یادآوری می کنم “و” شبیه “لیزو هستم.”

لیست مقایسه La’Shaunae شامل Peaches ، Lizzo و Tokyo Vanity است. La’Shaunae گفت: “من همچنین در دوران Precious و ادی مورفی با کت و شلوار چاق با بازی یک زن لوس ، چاق و سیاه بزرگ شدم.” “من همیشه آنها را به عنوان” توهین “در مدرسه می دیدم ، و الان هم.” ارجاعات به گرانبها به این دلیل که La’Shaunae عاشق گابوری سیدیبه ، بازیگر نامزد اسکار در پشت شخصیت عنوان فیلم بود ، بسیار جنجالی نبود. هنوز هم کاملاً واضح بود که مسئله بزرگتری در میان است.

چربی ها ، افراد مشهور سیاه پوست ، نه تنها سنگینی بر دوش آنها است بلکه آنها را به استاندارد طلایی برای هر چربی ، افراد سیاه تبدیل می کند.

بنابراین من به همه افرادی که از اطلاعات نادرست یا ناخواسته بی اطلاع هستند می گویم: دست از گفتن زنها بردارید که ما مانند لیزو ، پرهیز یا افراد مشهور یا کاریکاتور معروف دیگری هستیم که فکر می کنید بر اساس اندازه و نژاد به آنها علاقه داریم. صادقانه بگویم ، آن تنبل ، احیا کننده ، ضد سیاه و فوبیای چربی است ، و نشان می دهد که افراد واقعاً کمی از تقاطع های چربی ، سیاهی و زنانه و مواد تشکیل دهنده این جامعه می دانند.

چربی ها ، افراد مشهور سیاه پوست ، نه تنها سنگینی بر دوش آنها است بلکه آنها را به استاندارد طلایی برای هر چربی ، افراد سیاه تبدیل می کند. واقعیت این است که بیشتر سرگرمی ها به عنوان معیاری برای این احساس کاذب مقبولیت اجتماعی انتخاب می شوند ، نشان می دهد که ما هنوز هم به عنوان نمایشگرهای قدم زدن شناخته می شویم – منابع سرگرمی برای تمسخر و خندیدن و نه با آنها – و به عنوان مادری که برای همیشه مدیون بی شکر کار و بندگی دیگران. مردم رابطه جنسی می گیرند و ما را برای مصرف مناسب می گیرند ، با این وجود هرگز به ما این قدرت داده نمی شود که صاحب زیبایی و هویت خود شویم و به عنوان خود اصیل خود زندگی کنیم.

همانطور که تریبل خاطرنشان کرد ، زندگی در سایه شخص دیگری ، طلسم شده و در عین حال نامرئی ، واقعاً طاقت فرسا است. اتفاق نظر کلی این است که با این روش برخورد غیرانسانی و آزار دهنده ای انجام می شود ، و زیبایی و فردیت چربی ، زنان سیاه را از بین می برد. برای هرکسی در جامعه ما که ممکن است این قطعه را بخواند ، بدانید که من فکر می کنم شما و همه چربی ، زنان سیاه پوست اثیری ، مهم و قدرتمند هستند و علی رغم وجود این مقایسه های مضر ، انسانیت و زیبایی بی نظیر ما را بی اعتبار نمی کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>