موی بدن نوعی بیان جنسیتی برای افراد LGBTQ + است

[ad_1]

بیلی |  پروژه موهای بدن

برای دهه ها ، موهای بدن در صورتی که توسط مرد رشد کند ، “قابل قبول” شناخته می شد. از طرف دیگر ، زنان برای اصلاح تراشیدن پاها ، زیر بغل و موهای عانه خود توسط رسانه ها مشروط شده اند. اکنون ، پس از سالها شرمساری (و به لطف مارک های تیغ موی بدن مانند بیلی که در مورد نابرابری های جنسیتی مانند “مالیات صورتی” به مردم آموزش می دهد و افراد مشهور به طور آشکار در مورد این استاندارد دوگانه بحث می کنند) ، بالاخره تصور عمومی – و LGBTQ + جامعه تغییر می کند مسئول اتهام است.

برای بسیاری از افراد کوئیر ، موی بدن در بیان جنسیتی آنها جدایی ندارد. من در سال دوم دانشگاه ، یعنی همان سالی که به عنوان عجیب بیرون آمدم ، اصلاح خود را متوقف کردم. بخشی از آنچه منجر به تصمیم من شد ، درک این مسئله بود که هرگز برای خودم نمی تراشم – این کار را انجام دادم زیرا احساس تکلیف کردم.

وقتی بزرگ می شدم ، اصلاح می کردم تا از دید دیگران “طبیعی” و “متمدن” شناخته شوم. وقتی بلوغ را شروع کردم ، پدر و مادرم ، همسالانم و رسانه هایی که من مصرف کردم به سرعت در من ایجاد شد که باید آخرین اثری از موهای بدنم را بردارم. داشتن پوستی صاف 24/7 تنها استاندارد زیبایی زنانه بود که من در مجلات مد و فرهنگ پاپ منعکس شده دیدم. این تصور را داشتم که اصلاح نه تنها یک گزینه است ، بلکه یک نیاز است.

برای نزدیک به یک دهه از زندگی من ، حتی کوچکترین رنگ موی بدن من باعث شرم و انزجار می شود. اگر من هرگز قصد داشتم جلوی پاها یا زیر بغل هایم را در جمع ببندم – چه در یک قرار ملاقات ، چه در یک جلسه یا برای یک گردش شبانه – تیغ همیشه بیرون می آید. دیده شدن در جمع بدون تراشیدن بزرگترین کابوس من شد. تا زمانی که من به دانشگاه رفتم و زنان دیگری را دیدم که با افتخار موهای پا را به رخ می کشیدند ، فهمیدم که تراشیدن ریش گزینه ای نیست.

هنگامی که تصورات قبلی خود را از بین بردم و موهای پاها و زیر بغل هایم را رشد دادم ، باعث آزاد شدن آن شد. این احساس نه تنها خصوصیات من بلکه عشق تازه پیدا شده من به بدن من بود.

هنگامی که تصورات قبلی خود را از بین بردم و موهای پاها و زیر بغل هایم را رشد دادم ، باعث آزاد شدن آن شد. این احساس نه تنها خصوصیات من بلکه عشق تازه پیدا شده من به بدن من بود.

بسیاری از افراد کوئر دیگر در این تجربه سهیم هستند. افراد مشهور بی شماری که به عنوان LGBTQ + شناخته می شوند – از آماندلا استنبرگ گرفته تا روآن بلانچارد تا مایلی سایرس – به طور علنی موهای بدن خود را در آغوش گرفته اند. وی در ویدئویی توسط روبو الیس ، لزبین YouTuber ، که خود شناسایی شده است ، با عنوان “چرا پاهایم را نمی تراشم” می گوید: “تا زمانی که من شروع به فکر کردن در مورد [shaving] واقعاً انتقادی و فهمید که من در واقع تمام مدت موهایم را نمی تراشیدم. وقتی مردم می توانند موهای من را ببینند موهایم را تراشیدم. من آن را در زمستان که مدام شلوار جین به تن داشتم اصلاح نکردم و تنها کسی که پاهایم را می دید من بودم. وقتی اینطور فکر می کنید ، مثل این است که “اوه ، من قطعاً این کار را برای افراد دیگر انجام می دهم.” ما در جامعه ای زندگی می کنیم که نوع نگاه مردم به ما تأثیر دارد و به نظر من این دلیل کافی برای از بین بردن موهای بدن آنها برای بسیاری از مردم است ، که ممکن است بر دید افراد به طور منفی تأثیر بگذارد. اما برای من اینگونه بود ، “چرا من این کار را می کنم؟” و این هنوز بسیار مضطرب بود ، هنوز احساس بسیار هوشیاری داشت و تا زمانی که من در این فضاها با خانمهای عجیب و غریب به طور خاص بودم ، چیزی شد که من قادر به استقبال کامل از آن بودم و کاملاً در مورد آن باز بودم. “

جسی لودینگتون ، شاعر و نویسنده لزبین ، به من گفت که تا زمانی که به دانشگاه نرسیده بود ، نمی فهمید که حتی تراشیدن مو نیز نیست. وی گفت: “این در من ریشه دوانده بود که تراشیدن فقط کاری است که زنان باید انجام می دهند.” “ایده آل مردسالار زن کسی است که همیشه کاملاً روان باشد ، بنابراین ، به نوعی ، احساس می کنم که پاهایم را نمی تراشم ، گاهی اوقات می تواند راهی برای نشان دادن عدم پیروی از مدل مردسالاری زن باشد.”

در یک مطالعه در سال 2017 از مینتل ، 23 درصد از زنان گزارش کردند که اصلاح نکرده اند. چهار سال بعد ، فقط می توانم فرض کنم که این تعداد اکنون خیلی بیشتر شده است ، خصوصاً به این دلیل که در این مطالعه هرگز از زنان بی ادب نام برده نشده است. همانطور که یکی از مشارکت کنندگان Autostraddle در این باره نوشت: “هیچ کس دوست ندارد که مانند پدران و مادران زن و شوهر مردسالار و انتظارات جنسیتی را فریب دهد.”

همچنین باید توجه داشت که سفر همه یکسان نیست. کندی (که برای محافظت از هویت او نامش تغییر یافته است) ، یک موسیقی دان ترنس ، به من گفت که اگرچه او طرفدار اصلاح نیست ، اما موهای بدنش هنوز هم می تواند باعث ایجاد بدشکلی شود. وی گفت: “من قبلاً در مورد داشتن موهای بدن دچار بدشکلی می شدم و هر آخر هفته یا همه اینها را می تراشیدم.” “همانطور که من با HRT پیشرفت کردم و از نظر اجتماعی به دلیل همه گیری منزوی شده ام ، کمتر و کمتر در مورد آن فکر می کنم. در حال حاضر در نقطه ای هستم که ترجیح می دهم آن را نداشته باشم ، اما این آرزو بیشتر از این نیست نفرت من از اینکه در واقع تراشیده ام. “

این واقعیت که از زنان انتظار می رود تراشیده شوند در حالی که مردان اینگونه نیستند ، به رشد بی عدالتی فرهنگ غربی زنان نیز کمک می کند. هنگامی که من از کیم السسر ، دکترای تحقیق ، پژوهشگر و نویسنده کتاب س askedال کردم رابطه جنسی و مطب: زنان ، مردان و تقسیم جنسی که محل کار را تقسیم می کند، چرا زنان احساس وظیفه می کنند که برای افراد دیگر اصلاح کنند ، “او گفت ،” در حالی که من مطمئناً اعتقاد ندارم که کسانی که اصلاح می کنند در سطح آگاهانه به این فکر می کنند ، تشویق زنان به ظاهر مانند دختران جوان و بزرگسال قدرت زیادی ندارد. “

مورا پی. کوینلان ، MD ، متخصص پزشکی در نورت وسترن پزشکی ، موافقت کرد: “بسیاری از بیماران احساس تکلیف می کنند که موهای عمومی را اصلاح کنند و من سعی می کنم آنها را تشویق کنم که این کار را نکنند. امیدوارم که اگر زنان بیشتری می توانند مشاهیر مانند مایلی سایرس را ببینند در آغوش گرفتن موهای بدنشان ، این امکان برای آنها ایجاد می شود که آنها را نیز ترک کنند. چیزی در مورد اصالت ، به خصوص با هزاره ها و ژنرال Z ، آزاد کننده است. “

در حالی که به نظر می رسد زنان LGBTQ + و افراد غیر دودویی در حال حرکت مثبت روی بدن و مو هستند ، اما آنچه امیدوارم محقق شود این است که زنان بیشتری در کل تشخیص خواهند داد که اصلاح لزوماً نیست. من همچنین امیدوارم که تعداد فزاینده افرادی که موهای طبیعی بدن خود را در آغوش می گیرند ، به دختران جوان در همه جا نشان دهد – صاف و یکسان – زیرا مهم نیست که تصمیم به اصلاح تراشیدن دارند یا نه ، مهم این است که آنها احساس قدرت می کنند و می دانند حق انتخاب آنها است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>