ناسا تصویر “دریای تپه های شنی” را در مریخ ثبت می کند

[ad_1]

مریخ ، آثار هنری رایانه ای.منبع تصویر: گتی

اگر فكر كردید كه مثل من كاملاً ذهن آزار دهنده باشد ، بار اینها را بگیرید. ناسا برای بزرگداشت 20 سالگی سفینه ادیسه که به دور مریخ می چرخد ​​(بله ، 20 سال در آنجا بوده است) ، ناسا تصویری نفس گیر از دریایی از تپه های شنی کشف کرده در این سیاره منتشر کرده است.

این تصویر با رنگ کاذب (جایی که رنگ نشان دهنده دما است) با استفاده از سیستم تصویربرداری انتشار حرارتی ادیسه گرفته شده و با استفاده از یک سری تصاویر تهیه شده است که ضبط آن تقریباً دو سال به طول انجامیده است. اگر تعجب می کنید که به چه چیزی نگاه می کنید ، این تصویر دریایی به اندازه تگزاس از تپه های شنی مجسمه بادی را نشان می دهد که کلاهک قطبی شمالی مریخ را احاطه کرده است. دمای سرد در رنگ های آبی تر و دمای گرم به رنگ زرد و نارنجی به تصویر کشیده شده است – آیا می توانید یخ را تشخیص دهید؟

این عکس در کمک به دانشمندان برای کشف محل ذخیره آب در این سیاره سرخ بسیار جالب توجه بود و از آن زمان توسط ناوشکن ققنوس وجود آن را تأیید کرده است. این تصویر گامی عظیم در درک چرخه های آبی این سیاره بود و از این امر پشتیبانی می کند که در یک نقطه ، مریخ می تواند یک سیاره زنده باشد.

منبع تصویر: ناسا

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>