نتفلیکس The One Review | POPSUGAR سرگرمی انگلستان

[ad_1]

1024_THEONE_11NOV19RV_EP2.jpg

جهانی را تصور کنید که در آن شما نه تنها می توانید مطابقت کامل خود را پیدا کنید ، بلکه از نظر علمی و ژنتیکی نیز اثبات می کنید که عاشق آنها خواهید شد (و بالعکس) ، فقط با ارسال یک نمونه DNA. خوب ، این دقیقاً همان جهانی است که نمایش جدید Netflix نشان می دهد یکی از تنظیم شده است ، و همه آن چیزی نیست که ترک خورده است. این نمایش داستان ربکا (با بازی هانا ور) ، مدیرعامل شرکتی به نام MatchDNA را دنبال می کند که به افراد کمک می کند تا مطابقت خود را پیدا کنند. موفقیت این شرکت کاملاً به یک پایگاه داده DNA وابسته است که ربکا و شریک تجاری اش به آن دسترسی دارند (که به نظر می رسد آنها آنها را به سرقت برده اند) ، و این نمایش برای بررسی تأثیرات “مسابقه” بر روابط مختلف ادامه دارد. .

در حالی که در ابتدا به نظر ایده خوبی می رسد و اصولاً نشان می دهد که همه در نهایت با یک مسابقه کامل خود به پایان می رسند ، اما در حقیقت ، معنای آن از بین رفتن روابط موجود است و اعتماد به راحتی از بین می رود. همچنین این ایده وجود دارد که فقط به این دلیل که کسی از نظر ژنتیکی مطابقت شما را نشان می دهد ، به این معنی نیست که نمی تواند به شما صدمه بزند (یا در نمونه نمایش ، صوتی اعتراف شما به قتل را ضبط کنید ، تا بتواند آن را بفرستد) به پلیس). در طول سریال ، سه مثال اصلی وجود دارد که ثابت می کند حتی اگر ما هم باشیم انجام داد این گزینه را دارند که DNA را با هر فرد روی کره زمین مطابقت دهند ، کاملاً نباید.

ابتدا خط داستانی وجود دارد که زوجین متاهل ، مارک (با بازی اریک کوفی-ابرفه) و هانا (با بازی لوئیز چیمیمبا) را دنبال می کند. در حالی که هانا به شدت عاشق مارک است ، اما هنوز نگران است که او شخص دیگری را پیدا کند. ناامنی های هانا با وجود صرف برنامه MatchDNA تأیید می شود ، زیرا ، در حال حاضر ، این ثابت می کند کسی در آنجا وجود دارد که برای مارک مناسب تر از او است. به عنوان فردی که نگران این احتمال نیز هستم ، آخرین چیزی که نیاز دارم این است که نه تنها تأیید شود ، بلکه آزمایش آن نیز برای من امکان پذیر باشد ، فقط با فرستادن تار موی شریک زندگی ام. در تلاش ناامیدانه برای نجات رابطه ای که در ابتدا هیچ مشکلی نداشت ، این دقیقاً همان کاری است که هانا مخفیانه انجام می دهد. در نتیجه ، اتفاقی که او خیلی تلاش کرده است تا از آن جلوگیری کند اتفاق می افتد – و بدترین قسمت این است که او حتی از آن خبر ندارد.

مارک سرانجام مسابقه خود ، مگان ، را در جشن تولد هانا ملاقات می کند ، آنها در نهایت با هم می خوابند و همسرش هانا حکیم تر نیست. علیرغم این واقعیت که مارک و هانا کنار هم هستند ، چه یکی از سعی می کند نشان دهد این است که اگر قرار است شریک زندگی شما و شخص دیگری از نظر ژنتیکی با هم باشند و در نهایت با هم ملاقات کنند ، خواه شما این را بدانید یا نه ، برای شما خوب نخواهد بود.

مثال بعدی به شکل یک پیچ و تاب در اواخر مجموعه ارائه می شود که اشاره به واقعیت وجود دارد بیشتر از یک مسابقه این نمایش تصور می کند که احتمالاً در افراد با ژنتیک مشابه ، یعنی خواهر و برادرها اتفاق می افتد ، این دقیقاً همان اتفاقی است که برای کیت ، کارآگاه در نمایش با بازی Zoë Tapper می افتد. در حالی که کیت با سوفیا مطابقت داشت ، به نظر می رسید کیت ارتباط عمیقی با برادر سوفیا نیز احساس می کند که نمی تواند توضیح دهد. پس از از بین بردن بالقوه روابط فعلی برای یافتن مطابقت “یک” خود ، باید خسته کننده باشد و سپس حتی مطمئن شوید که آیا آنها مناسب نیستند فقط یکی

در قسمت آخر این سریال ، ربکا و بنیانگذار MatchDNA وی در مورد اینکه آیا “این سرویس” را گمراه کننده می دانند بحث می کنند و مشخص می شود که این نام یک حقه بازاریابی بیشتر برای ترغیب افراد به ثبت نام نیست. اساساً ، حتی در یک دنیای فانتزی که این نوع DNA وجود دارد ، هیچ تضمینی وجود ندارد که الف) دقیق بودن آن ، ب) فقط یک نفر برای شما باشد ، و ج) در نتیجه شما نیز خواهر یا برادر مسابقه خود را سقوط نخواهید داد.

مثال آخر اینکه مطابقت DNA کار نمی کند در نتیجه خود مدیر عامل شرکت است. از نظر علمی قرار بود که ربکا و مطابقت او ماتئوس یکدیگر را دوست داشته باشند و هنوز هم هر دو کارهایی انجام می دادند تا به طور جدی دیگری را آزار دهند. برای ربکا ، این بدان معنی بود که برادر ماتئوس ، فابیو را به مرگ بکشاند ، فقط برای اینکه پلیس هرگز متوجه شود که او پایگاه داده را دزدیده است. و برای ماتئوس ، این به معنای ضبط صدا اعترافات ربکا بود ، تا به اثبات گناهکار بودن او کمک کند. از نظر فنی ، یافتن تطابق شما تضمین نمی کند که در طول جاده دست اندازهایی ایجاد شود ، یا حتی بعداً خط را شکسته نخواهید کرد ، بنابراین به نظر می رسد که مزیت دیگری غیر از اینکه کسی این کار را انجام دهد وجود دارد پیاده روی برای شما

در هر صورت ، چه یکی از نشان می دهد که علیرغم اینکه “مطابقت” خوانده می شود ، چیزهای فراتر از ژنتیک وجود دارد. عشق یک علم دقیق نیست و هرگز هم نخواهد بود ، بنابراین با در نظر گرفتن این نکته ، به نظر می رسد که همه ما بهتر است تلاش کنیم آن را به روشی قدیمی پیدا کنیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>