نحوه جلوگیری از ساقه توت فرنگی و لکه های تیره پس از اصلاح

[ad_1]

زنان جوانی که هنگام غروب آفتاب در ساحل معلق هستند

از بین چندین روش مختلف از بین بردن موهای زائد ، اصلاح ممکن است تنها روش محبوبیت سریع ، آسان و بدون درد باشد – خوب ، اگر این کار را به درستی انجام دهید. با این حال ، این بدان معنا نیست که این مجموعه با اشکالات خاص خود همراه نیست. برای مبتدیان ، حتی نرم ترین و بدون ریشه نیز می تواند شما را دچار برجستگی و سوختگی کند و در بعضی موارد لکه های تیره و ریز بر روی پوست شما که به آن “پاهای توت فرنگی” نیز می گویند ، است.

متخصص پوست و بنیانگذار مراقبت از پوست ویشا ، پورویشا پاتل ، MD ، به POPSUGAR گفت: “پاهای توت فرنگی زمانی است که پوست پاها دارای نقاط تاریک در توزیع فولیکولی باشد ، بنابراین مانند توت فرنگی به نظر می رسند.” “همچنین ممکن است تورم پوست وجود داشته باشد و فولیکول های مو کمی فرورفته یا مانند سطح توت فرنگی برجسته شوند.”

پاهای توت فرنگی ، اگرچه کنار آمدن با آن سرگرم کننده نیست ، اما در بین افرادی که قسمتهای مختلف بدن خود را می تراشند به طرز باورنکردنی رایج است. اگر به دنبال نکاتی در مورد چگونگی جلوگیری از ظهور آنها هستید ، دکتر پاتل اطلاعات بیشتری در مورد آنچه می توانید برای کمک به آنها انجام دهید ارائه می دهد.

چرا مردم به پاهای توت فرنگی مبتلا می شوند؟

به چند دلیل ممکن است فولیکول های موی شما مانند لکه های تیره به نظر برسد که بیشتر آنها مربوط به رنگدانه ای است که درست پس از التهاب یا تحریک فولیکول به هر طریقی ایجاد می شود.

دکتر پاتل گفت: “ما پستانداران هستیم و با فولیکول های مو و منافذ پوشیده شده ایم.” “این می تواند از عدم لایه برداری باشد ، زیرا منافذ با روغن و بقایا مسدود می شوند ، روش اصلاح شلخته با تیغ کسل کننده ، از آنجا که مو ممکن است در یک زاویه بریده شود و هنگامی که دوباره رشد می کند می تواند مانند یک نقطه سیاه در فولیکول باشد ، یا پوست غیر مرطوب که تحریک می شود و باعث افزایش ظاهر فولیکول ها می شود. “

لکه های تیره همچنین می تواند در نتیجه یک نقص کراتین به نام کراتوز پیلاریس باشد (همچنین به عنوان “پوست مرغ” نیز شناخته می شود) ، اما تنها در صورتی که علائمی که مشاهده می کنید دارای دست انداز باشد.

چگونه از پای توت فرنگی جلوگیری کنیم

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که لایه برداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که منافذ پوست خود را از آلودگی و سبوم اضافی پاک کرده و از سلول های مرده پوست خلاص می شوید. دکتر پاتل گفت: “لایه برداری ، لایه برداری ، لایه برداری ، سپس مرطوب کردن ، مرطوب کردن ، مرطوب کردن.” “وقتی می گویم لایه برداری کنید ، منظور من از پاکسازی پوست پا نیست – که شما هستید میتوانست اگر می توانید آن را تحمل کنید و پوست ملتهب نمی شود ، انجام دهید – بلکه استفاده از لوسیون ها و پاک کننده های دارای اسیدهای هیدروکسی آلفا برای شل شدن لایه بالایی پوست و صاف کردن منافذ و کاهش آوار است. ” موارد دلخواه شامل موارد زیر است
لایه بردار Paula’s Choice 2٪ BHA Body Spot Exfoliant (£ 31) و Dermadoctor KP Duty Dermatologist پوست خشک ، خشن و دست انداز با 10٪ AHAs + PHA (50 £).

جدا از این ، شما همچنین می توانید روش های دیگر موزدایی مانند اپیلاسیون ، شکر یا لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید. دکتر پاتل گفت: “اپیلاسیون و شکر ، موها را از فولیکول خارج می کند و این می تواند ظاهر پاهای توت فرنگی را کاهش دهد.” “همچنین لایه برداری می کند تا آنجا که ممکن است برخی از پوست های مرده روی سطح از بین بروند.” وی همچنین پیشنهاد می کند از کرم های موبر مانند ماسک پا Nair (8 پوند) استفاده کنید زیرا می توانند موها را حل کنند تا به صاف شدن پوست کمک کرده و پاهای دست انداز توت فرنگی کمتر نمایان شوند.

منبع تصویر: گتی / کلاوس ودفلت

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>