نحوه خواب و استراحت پس از کاشت مو

کاشت مو یکی از موثرترین راه ها برای درمان دائمی ریزش مو است. روش خوابیدن بعد از کاشت مو بسیاری از افراد برای خلاص شدن از ریزش مو اقدام به کاشت مو می کنند. برخی از بیماران در مورد مراقبت از مو پس از کاشت پس از کاشت مو سوالاتی دارند. یکی از رایج ترین س questionsالاتی که بیماران می پرسند نحوه خواب و استراحت پس از کاشت مو است.

استراحت پس از جراحی می تواند به بهبود سریعتر شما کمک کند. بنابراین ، بیماران باید چند روز پس از جراحی به اندازه کافی استراحت کنند. نحوه خوابیدن نیز در نتیجه روش خوابیدن بعد از کاشت مو بسیار مهم است. اگر بیمار به درستی نخوابد ، پیوند مو آسیب می بیند. در هنگام خواب ، موهای کاشته شده و ناحیه حذف مو در تماس مستقیم با بالش هستند. بنابراین ، نحوه خوابیدن باید به گونه ای باشد که حتی کوچکترین ضربه ای به پیوندها وارد نشود.

چرا خوابیدن بعد از کاشت مو مهم است؟

در روزهای اول پس از عمل ، پوست سر حساس و آسیب پذیر است. وضعیت نامناسب خواب می تواند منجر به ریزش مو و در موارد شدیدتر به خونریزی از طریق فشار بر مو شود. علاوه بر این ، اگر فرد در وضعیت خواب مناسبی نباشد ، ممکن است تورم پس از جراحی افزایش یابد.
وضعیت خواب مناسب علاوه بر جلوگیری از فشار روی مو ، می تواند تورم بعد از جراحی را نیز کاهش دهد. به همین دلیل ، خواب و استراحت پس از کاشت مو تأثیر بسیار مهمی روش خوابیدن بعد از کاشت مو در نتایج کاشت مو دارد. خواب مناسب از پیوند محافظت می کند و در نتیجه نهایی کاشت مو تأثیر مثبت دارد.

نحوه خوابیدن پس از کاشت مو به روش SUT

نکاتی درباره نحوه خواب و استراحت پس از کاشت مو:
مهمترین مواردی که باید در مورد نحوه خوابیدن پس از کاشت مو به خاطر بسپارید:

از تمیز بودن بالش و ملحفه اطمینان حاصل کنید.
بالش های تمیز یکی از مهمترین عناصر مراقبت های بهداشتی پس از پیوند است. مو مستقیماً با بالش در تماس است ، بنابراین برای مراقبت از موهای خود پس از کاشت باید بالش خود را تمیز نگه دارید. اگر بالش تمیز نباشد ، پیوندها آلوده شده و می توانند آسیب ببینند. برای تمیز کردن بالش ها و ملحفه ها از مواد شوینده روش خوابیدن بعد از کاشت مو بدون آلرژن استفاده کنید. زیرا مواد حساسیت زا می توانند پوست سر را تحریک کرده و به پیوند آسیب برسانند.
یک پارچه نرم و تمیز روی بالش خود قرار دهید.
بعد از یک عمل کاشت مو ، ممکن است طی چند روز ترشحات پوست سر را ببینید. این ترشحات پس از جراحی کاملاً طبیعی است. برای جلوگیری از کثیف شدن آن می توانید روی آن حوله و بالش بگذارید. به این ترتیب ترشح توسط حوله جذب شده و بالش شما تمیز می ماند. البته باید هر بار که حوله استفاده کرد آن را بشویید و سپس آن را روی بالش قرار دهید.
هنگام خواب ، سر خود را در زاویه 30 تا 45 درجه قرار دهید.
نحوه خواب و استراحت پس از کاشت مو باید به گونه ای باشد که سر از سایر قسمت های بدن بالاتر باشد. بعد از کاشت مو ، بهترین زاویه خواب بین 30 تا 45 است. بیماران می توانند از دو بالش برای بالا بردن سر خود استفاده کنند. علاوه بر جلوگیری از آسیب مو ، زاویه سر می تواند تورم بعد از جراحی را نیز کاهش دهد. این وضعیت خواب صحیح ترین حالت خواب بعد از کاشت مو است که می تواند روند بهبودی را تسریع کند.

بعد از کاشت مو جداگانه از خوابیدن روی شکم خودداری کنید.
خوابیدن روی شکم بعد از کاشت مو علاوه بر افزایش تورم ، می تواند به پیوند آسیب برساند. اگر عادت دارید همیشه روی شکم بخوابید ، بهتر است بعد از عمل مدتی این عادت را کنار بگذارید. نحوه خواب و استراحت پس از کاشت مو تأثیر بسیار مهمی در روند بهبود دارد. بنابراین ، در طول دوره نقاهت لازم است که عادت های خواب خود را به مدت 1 تا 2 هفته تنظیم کنید و روی شکم نخوابید.

از برخورد سر با بالش خودداری کنید.
بعد از کاشت مو ، پوست بسیار حساس می شود. هرگونه ضربه یا خراش روی مو می تواند به فولیکول ها آسیب برساند. برای جلوگیری از آسیب دیدن مو می توانید از بالش های گردنی طبی استفاده کنید. این بالش ها فضای کمی بین سر و بالش ایجاد می کنند و از فشار و ضربه به مو جلوگیری می کنند.
یک الگوی خواب منظم داشته باشید.
شما باید به اندازه کافی استراحت کرده و خواب خود را بهبود ببخشید تا سریعتر بهبود یابید. بعد از عمل ، بدن برای بازیابی به انرژی نیاز دارد و این انرژی از طریق خواب و استراحت روش خوابیدن بعد از کاشت مو کافی بدست می آید. بنابراین ، باید بعد از عمل خواب کافی داشته باشید تا بتوانید روند بهبودی را با موفقیت به پایان برسانید. معمولاً میزان استاندارد خواب 8 ساعت است و پس از جراحی نباید این میزان کاهش یابد.

چه زمانی می توانید عادات خواب طبیعی خود را از سر بگیرید؟
معمولاً لازم است نکات خواب را بعد از مدتی کاشت مو رعایت کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>