نحوه رنگ آمیزی لباس با زردچوبه در خانه

[ad_1]

من همیشه شیفته فرآیندهای طبیعی در زیبایی ، آشپزی و البته مد بوده ام. طی یک پیش نمایش مجازی با Sheena Sood ، طراح Abacaxi ، در مورد استفاده از رنگ طبیعی برای لباس گفت وگویی انجام دادیم. سود به اشتراک گذاشت که او از ادویه و میوه برای رنگ آمیزی پارچه استفاده می کند و زردچوبه یکی از موارد مورد علاقه وی است زیرا به طور طبیعی دارای رنگ و خاصیت درمانی غنی است. من مجذوب شدم ، زیرا تنها تجربه فرو بردن پارچه با رنگهای فروشگاهی بوده است. من پرسیدم که آیا او مایل است در روند خود شریک شود ، و او با کمال لطف موافقت کرد!

برای گام به گام مستقیم از Sheena Sood پیمایش کنید:

درباره رنگرزی زردچوبه و آیورودا

زردچوبه نه تنها به عنوان رنگ زرد روشن و اشباع زرد دارد ، بلکه دارای خواص درمانی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. در طب آیورودا ، پارچه رنگ شده با زردچوبه به دلیل کیفیت ضد التهاب و تسکین درد از آن استفاده می شود. پوست ما یک عضو است ، و آنچه را که روی سطح قرار می دهیم در بدن ما جذب می شود. از رنگ های طبیعی می توان برای ساخت پارچه های درمانی استفاده کرد و حتی می تواند بیماری های خاصی را بر اساس گیاهان ، گیاهان ، ادویه ها یا گل هایی که برای رنگرزی استفاده می شوند ، هدف قرار دهد.

من لباس های 100٪ لغزش ابریشمی را رنگ کردم ، اما این روش رنگ آمیزی زردچوبه برای روبالشتی های ابریشمی نیز مناسب است ، بنابراین شما می توانید تمام قدرت های درمانی زیبای زردچوبه را هنگام خواب جذب کنید.

برای این پروژه ، من همزمان دو ورقه ابریشم رنگ کردم. جالب اینجاست که لغزشی که فقط چند ثانیه غرق شدم نسبت به دومی که غرق شدم رنگ طلایی تر و کمی عمیق تری به خود گرفت که با لحنی زرد و لیمویی دوست داشتنی ظاهر شد. اگر می خواهید چندین تکه را با هم رنگ کنید ، مطمئن شوید که یک گلدان دارید که به اندازه کافی بزرگ است و می تواند همه آنها را همزمان در زیر آب غوطه ور کند.

هنگام استفاده از بیشتر رنگهای طبیعی ، باید قبل از رنگ آمیزی روی پارچه استفاده شود تا رنگ دوام بیاورد. اگر از ناهماهنگی آلوم رد شوید ، در نهایت رنگ زردچوبه از بین می رود ، بنابراین این یک قسمت مهم از فرآیند است.

بعد از رنگرزی ، شستشو و خشک شدن ، ممکن است ابریشم مقداری بوی ادویه را حفظ کند. این “عطر زردچوبه” در واقع بخشی از آن است که پارچه را درمانی می کند.

آنچه شما نیاز دارید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>