نمایندگی دوجنسیتی در تلویزیون | POPSUGAR سرگرمی انگلستان

[ad_1]

بروکلین ناین نه

من همیشه شب 5 دسامبر 2017 را به یاد می آورم. این مکان جایگاه فوق العاده ویژه ای در قلب من دارد زیرا این تاریخ اصلی پخش 99 قسمت است بروکلین ناین نه – اپیزودی که رزا دیاز در آن به عنوان دوجنسگرایی ظاهر می شود. شاید به نظر چیز بزرگی نرسد ، اما استفانی بیتریز ، بازیگر دوجنسیتی که در این سریال نقش دیاز را بازی می کند ، با توجه به دلیل اهمیت این موضوع ، به کرکس گفت: “چیز اصلی برای من این بود که شخصیت گفت” دوجنسگرا ” و این او را بارها گفته است. ” و او درست است – چند شخصیت توانسته اند از دوجنسگرایی خود نام ببرند بدون اینکه شرور داستان باشند و یا اینکه بی ادبی جنسی آنها به یک طرح اصلی تبدیل شود؟

جواب این است . . نه زیاد.

آنها در گزارش سالانه GLAAD Where We are TV گزارش می کنند ، 95 شخصیت LGBTQ + منظم در مجموعه فیلمنامه های پخش اصلی و 46 شخصیت LGBTQ + تکرار شده وجود دارد. شخصیت های دوجنسیتی “28 درصد از کل شخصیت های LGBTQ را در هر سه سیستم عامل تشکیل می دهند.” اگر ریاضیات را انجام دهید ، این بدان معناست که در نمایش های مورد علاقه شما از آمازون ، هولو و نتفلیکس ، تقریباً فقط 20 شخصیت دوجنسیتی وجود دارد. به نمایش های مورد علاقه خود که اخیراً اکران شده اند فکر کنید. بریجتون؟ شخصیت های دوجنسیتی صفر. تد لاسو؟ کلمه “دوجنسگرایی” هرگز بر زبان نیامد. ملکه Gambit؟ بث هارمون پس از یک شب مشروبات الکلی با زنی در رختخواب از خواب بیدار می شود ، اما ما در مورد جنسیت او حدس می زنیم.

متأسفانه ، طرفداران دوجنسگرای نمایش های تلویزیونی مجبورند نظریه ها و سردبیرهای مربوط به شخصیت های مورد علاقه خود را بسازند – OC در واقع bi ، یا این فقط یک ترفند برای رتبه بندی بود؟ استخوان هاآنجلا مونته نگرو قبل از ازدواج با جک هاجینز رابطه جدی داشت ، اما آیا این به این معنی است که او دوجنس گرا بوده یا فقط هویت خود را فهمیده است؟ یکی از برنامه های تلویزیونی مورد علاقه من ، مکان خوب، شخصیت کریستن بل ، النور شلستروپ را نشان می دهد که به زن و مرد هوس می ورزد. اما بدون نام بردن از دوجنس گرایی او ، این صحنه ها همیشه احساس می کردند زنی که به زنان دیگر ضربه می زند یک خط منگنه است و نه یک تحقیق واقعی از جنسیت شخصیت او.

برای اینکه روشن باشم ، دوجنسیتی ضمنی نمایندگی نیست – فقط ناجوانمردانه است. وقتی مجری ها ، تهیه کنندگان و نویسندگان صریحاً بیان نمی کنند که یک شخصیت دوجنسیتی است ، به مردم این امکان را می دهد که از ابتدا حتی به طور ضمنی نیز رد شوند. ما یک بار دیگر نامرئی می شویم.

دشوار است باور کنیم که ما واقعاً از نظر نمایندگی دوجنسگرایانه در تلویزیون مسیری طولانی را طی کرده ایم ، اما در سال 2005 ، شخصیت های LGBTQ + کمتر از دو درصد از کل شخصیت ها را در شبکه های پخش نشان می دهند – و اغلب ، دوجنسگرایی به عنوان یک شوخی پرتاب کننده تلقی می شد ، پسندیدن 30 سنگ دوجنسگرایی را “فقط چیزی که در دهه 90 برای فروش محصولات مو” اختراع کرده اند ، یا به عنوان چیزی انحرافی از نظر جنسی. (یاد آوردن L Word در سال 2006 دوجنسگرایی را “ناخالص” خواند؟) در سال 2000 ، سامانتا ادامه داد جنس و شهر دوجنسگرایی را “مرخصی در راه شهر همجنسگرایان” خواند. متأسفم ، اما دوجنسگرایی من یک مرحله نیست – قبل از اینکه لزبین واقعی شوم ، این یک مرحله متوقف کننده نیست ، قبل از اینکه با یک شریک مرد زندگی کنم یک مرحله نیست. این هویت واقعی و طولانی مدت من است.

حتی نمایش هایی که به دلیل نمایندگی LGBTQ + آنها مورد ستایش قرار گرفته اند ، به سختی می توانند کلمه “دوجنسگرایی” را در قسمت های خود جای دهند. نارنجی سیاه جدید استبه عنوان مثال ، یکی از شخصیت های اصلی ، Piper Chapman را نشان می دهد که با زن و مرد قرار می گذارد. وقتی با س questionsالاتی در مورد جنسیت او روبرو می شویم ، نمایش واقعی پاسخ های گول زده ای را با پاسخ هایی از قبیل: “من دختران داغ را دوست دارم و پسران داغ را دوست دارم. مردم گرم را دوست دارم.” در فصل چهار ، بروک سوسو شروع به برقراری رابطه با پوسی می کند و بعداً فاش می کند که “او جذب افراد شده است ، نه جنسیت”. کلمه واقعی “دوجنسگرایی” تا فصل پنجم نمایش که مادر پایپر پس از لزبین خواندن پیپر اصلاح می شود ، تصحیح می شود و سپس به دخترش اعتماد می کند که نمی داند چگونه می توان پایپر را به هر دو جنس جذب کرد: “این خسته کننده به نظر می رسد. من از این که پدرتان وقت خود را با یک زن می گذراند نگران هستم. فکر می کنم اگر مجبور شوم هر وقت او با یک مرد بیرون می رفت نگران می شدم دیوانه می شدم. ” این نوع تفکر یک قالب کلیشه ای فرسوده را بازی می کند که افراد دوجنسگرای فریبکارهای بی ادبی هستند که نمی توان به وفادار بودن در روابط اعتماد کرد. وقتی بیشترین نمایش ها در تلویزیون استانداردهایی از این دست را ارائه می دهند چگونه می توان به پذیرش در زندگی واقعی امیدوار بود؟

این بدان معنا نیست که بارقه های امید در تلویزیون وجود ندارد. نهر شیت، یکی از محبوب ترین نمایش های تلویزیونی سال 2020 ، جنسیت جنسی دیوید رز را در اواخر فصل یک معرفی کرد. دوست دختر سابق دیوانه اگر داریل وایت فیر با شماره واقعی موسیقی (و سرود شخصی من در ماه غرور) بیرون آمد ، گتین بی. شخصیت های دیگر تلویزیون ، مانند جین ویرجینپترا سولانو ، چگونه با قتل دور شویمآنالیز کیتینگ، و افسانه های فردا‘s Sara Lance ، از طریق نمایش های مربوطه ، دوجنسگرایی خود را نامگذاری کرده اند.

اما چیزی که من واقعاً می خواهم ببینم این است: شخصیت های بیشتری از خصوصیات خود نام می برند. دیگر هیچ اشاره ای ، دیگر هیچ طعمه ای کوئری وجود ندارد. همبرگر باب جذابیت باب بلچر برای مردان را نشان می دهد ، کماندارپم پووی تقریباً با همه شخصیتهای نمایش خوابیده است. چرا آنها نمی توانند فقط یک بار کلمه دوجنسیتی را بگویند؟ چرا باید امیدوار و حدس بزنم تا افرادی مثل خودم را در تلویزیون ببینم؟ سال 2021 است و زمان آن فرا رسیده است که هالیوود متوجه شود که افرادی مانند من وجود دارند و مستحق نمایش واقعی ، دقیق و صادقانه روی صفحه هستند. تا آن زمان ، من روزا دیاز را همیشه خواهم داشت.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>