نیوزیلند لایحه سوگواری برای از دست دادن بارداری را تصویب کرد

[ad_1]

پارلمان نیوزیلند به اتفاق آرا مجلس را تصویب کرد مرخصی سوگوار برای لایحه سقط جنین – که به زنان و شرکای آنها سه روز استراحت پرداخت می کند تا بعد از از دست دادن بارداری ناراحت شوند – در 24 مارس قانون جدید همچنین درمورد والدینی که قصد داشتند در صورت از دست دادن بارداری ، خانواده خود را از طریق فرزندخواندگی یا اجاره مادر تشکیل دهند ، اعمال می شود.

جینی آندرسن ، عضو حزب کارگر به رهبری نخست وزیر ، جاسیندا آردرن ، به شبکه محلی TVNZ گفت: “این لایحه به زنان و شرکای آنها فرصت می دهد تا بدون ضرورت استفاده از مرخصی استعلاجی ، با ضرر و زیان خود کنار بیایند.” “زیرا غم و اندوه آنها بیماری نیست. ضرر است. و از دست دادن زمان می برد.”

اگرچه کارفرمایان در برخی کشورها در صورتی که در یک هفته یا بیش از 20 هفته حاملگی مرده به دنیا بیایند ، باید به آنها مرخصی استحقاقی بدهند ، اما لایحه جدید برای هر کس که بارداری خود را از دست بدهد در هر مرحله اعمال می شود. در حال حاضر ، تنها کشور دیگری که این قانون را تصویب می کند استان انتاریو کانادا است که در صورت از دست دادن فرزند خود 17 هفته یا کمتر از موعد مقرر ، 17 هفته مرخصی بدون پرداخت بارداری به زنان می دهد.

اگرچه نیوزلند سقط جنین را در سال 2020 غیرقانونی اعلام کرد ، اندرسن خاطرنشان کرد که افرادی که تحت این روش قرار می گیرند طبق قانون جدید حق سه روز مرخصی استحقاقی ندارند.

آندرسن ، که از کسانی که از دست دادن بارداری را تجربه کرده اند ، گفت . “من می خواهم یکی از چهار زن نیوزلندی را که سقط جنین کرده اند ، تأیید کنم. امیدوارم این لایحه به نوعی در تشخیص نیاز به زمان و مکان برای مقابله با غم غیرقابل تصوری که از دست دادن بارداری به وجود می آورد ، کمک کند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>