نیوزیلند محصولات دوره ای را در مدارس رایگان می کند

[ad_1]

ولینگتون ، نیوزیلند - 28 مه: نخست وزیر Jacinda Ardern در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در موزه نیوزیلند ، Te Papa ، در تاریخ 28 مه 2020 در ولینگتون ، نیوزلند با رسانه ها صحبت می کند.  نخست وزیر Jacinda Ardern بسته 95 میلیون دلاری بازیابی موزه ها و اعتمادهای فرهنگی نیوزیلند را به دلیل تأثیر رکود اقتصادی مربوط به ویروس کرونا اعلام کرد.  25 میلیون دلار به آژانس ملی توسعه هنر ، نیوزیلند خلاق و 18 میلیون دلار برای ادامه فعالیت به Te Papa می رود.  میراث نیوزلند 11.3 میلیون دلار و Antarctic Heritage Trust 1.4 میلیون دلار دریافت می کنند.  موزه ته پاپا در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 و محدودیت های بعدی دولت که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نیوزیلند اعمال شد ، در 20 مارس 2020 بسته شد.  تعطیلی 68 روزه طولانی ترین زمان تعطیلی موزه بود.  (عکس از هاگن هاپکینز / گتی ایماژ)

به روزرسانی ، 18 فوریه 2020: در 18 فوریه ، نخست وزیر نیوزیلند ، جاسیندا آردرن اعلام کرد که طبق مدارس ، طی سه سال آینده همه مدارس محصولات قاعدگی رایگان به دانش آموزان ارائه می دهند. مجله نیویورک تایمز. این برنامه در ماه ژوئن اجرا می شود و برای دانش آموزان مدارس ابتدایی ، متوسطه و متوسطه است. آردرن گفت: “جوانان به دلیل چیزی که بخشی طبیعی از زندگی نیمی از جمعیت است ، نباید تحصیلات خود را از دست بدهند.” این به دنبال یک برنامه آزمایشی شش ماهه در سال 2020 است که محصولات دوره رایگان را برای دانش آموزان 15 مدرسه در منطقه وایکاتو در نیوزلند ارائه می داد.

پست اصلی ، 4 ژوئن 2020: نخست وزیر نیوزیلند ، جاسیندا آردرن ، طرحی را برای مقابله با فقر دوره ای در مدارس این کشور با دسترسی دسترسی به تامپون ها و نوار بهداشتی رایگان برای همه دختران اعلام کرد. از ترم سه سال تحصیلی 2020 ، 15 مدرسه در وایکاتو (منطقه ای در جزیره شمالی نیوزیلند که مشخص شد مدارس مورد نیاز بیشتر هستند) اولین مدرسه هایی هستند که به محصولات دوره رایگان دسترسی پیدا می کنند و هدف این است که برنامه ای برای راه اندازی در سراسر کشور به صورت انتخاب در سال 2021.

مبارزه برای از بین بردن فقر دوره ای امسال خصوصاً در انگلستان شدت گرفته است. این اعلامیه آردرن پس از تصویب لایحه ای تاریخی در اسکاتلند در 25 فوریه برای رایگان ساختن محصولات دوره ای برای همه زنان به اضافه طرح تحت هدایت دولت انگلیس و ولز است که محصولات رایگان را در مدارس و کالج های بودجه ای دولتی در دسترس قرار می دهد. آردرن روز چهارشنبه در یک سخنرانی گفت: “ما می دانیم که نزدیک به 95000 کودک 9 تا 18 ساله ممکن است در طول دوره های قاعدگی در خانه بمانند زیرا توانایی خرید محصولات دوره ای را ندارند.” “با در دسترس قرار دادن آنها ، ما از این جوانان برای ادامه یادگیری در مدرسه حمایت می کنیم.”

البته ، فقر دوره ای فقط دختران در سنین مدرسه را تحت تأثیر قرار نمی دهد و یک مسئله سیستمیک بسیار بزرگتر است ، بیشتر به این دلیل که محصولات دوره ای به جای کالاهای ضروری که هنوز بدیهی است ، هنوز هم یک کالای لوکس محسوب می شوند. در مارس 2020 ، صدراعظم ریشی سوناک اعلام کرد که مالیات جنجالی تامپون (که 5 درصد مالیات محصولات بهداشتی است) در انگلیس ، پس از یک کار 20 ساله فعالان حقوق زنان ، لغو می شود.

قطعاً انگلیس تنها کشوری نیست که این کار را انجام می دهد. در اواخر سال 2019 ، استرالیا سرانجام مالیات دوره 10 درصدی خود را نیز لغو کرد ، اما در نیوزیلند ، مالیات همچنان ادامه دارد ، درست مانند 35 ایالت آمریکا. ابتکاراتی مانند آردرن در روز چهارشنبه نه تنها گام های مثبتی بلکه گامهای حیاتی در جهت رفع فقر دوره ای است.

– گزارش اضافی توسط کریستینا استیل

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>