هنرمند گریم از TikTok برای آموزش کولیت اولسراتیو استفاده می کند

[ad_1]

اغلب اوقات ، بهترین داستان های زیبایی ناگفته می مانند ، این فقط براساس رنگ پوست ، مذهب ، بیان جنسیتی ، ناتوانی یا وضعیت اقتصادی اجتماعی فرد است. در اینجا ، ما میکروفون را به برخی از بلند پروازانه ترین و با استعدادترین صداهای صنعت منتقل می کنیم تا آنها بتوانند ، به قول خودشان ، داستان جالب توجهی راجع به چگونگی پیدایش – و اینکه چگونه از زیبایی برای تغییر صدا استفاده می کنند ، به اشتراک بگذارند. جهان برای بهتر. بعدی بعدی: سیدنی مورگان ، آرایشگر مبتلا به کولیت اولسراتیو که در TikTok ویروسی شد و از سیستم عامل خود برای کمک به آموزش مردم در مورد بیماری مزمن استفاده می کند.

من 19 ساله هستم و مبتلا به کولیت اولسراتیو شدم ، که یک بیماری التهابی مزمن روده است و باعث التهاب در دستگاه گوارش ، سال اول دبیرستانم می شود. من بیمار به نظر نمی رسیدم اما مجبور شدم یکسری از داروها و روش های درمانی مختلف را دنبال کنم – این واقعاً آزمایش و خطا بود زیرا برای همه متفاوت است. من از زمان تشخیص تا اکتبر 2019 تلاش کردم تا وضعیت خود را بهبود بخشم اما متأسفانه هیچ کاری برای من مفید نبود. بنابراین ، در اکتبر سال 2019 ، جراحی اضطراری برای برداشتن کل روده بزرگ – روده بزرگ من انجام شد.

قبل از بیمار شدن ، تمام زندگی خود را یک تشویق و ژیمناست کرده بودم ، اما ورزش اصلی من دو و میدانی بود. این ورزش مورد علاقه من بود و قصد داشتم برای آن به دانشگاه بروم. اما سال نوجوانی ام ، بسیار بیمار بودم و به عنوان قهرمانی ایالت خود راه یافته بودم ، اما به دلیل بیماری که داشتم حتی قادر به رفتن نبودم. سرانجام در بیمارستان بستری شدم. دلم شکسته بود اما می دانستم که یک سال دیگر مانده است زیرا فقط یک جوان بودم. سپس COVID در پایان سال دوومیدانی سال ارشد من را لغو کرد. این واقعاً برای من سخت بود.

من در سال 2020 دبیرستان را فارغ التحصیل کردم و همیشه قصد داشتم یک سال فاصله داشته باشم زیرا چند عمل جراحی انجام داده ام که برای بهبودی به آن احتیاج داشتم. این قبل از همه گیری بود ، بنابراین به محض برخورد COVID-19 ، تصمیم من برای یک سال مرخصی مهر شد. من حساب TikTok خود را در ماه جولای ، فقط دو ماه پس از فارغ التحصیلی دبیرستان ، شروع کردم. من واقعاً نمی توانستم خیلی وقت ها از خانه خارج شوم زیرا هنوز علائمی داشتم که مرا به خانه خود می کشاند بنابراین این کاری بود که می توانستم انجام دهم حتی اگر بیمار باشم. این چیزی بود که می توانستم وقتم را روی آن متمرکز کنم و فقط حواس خودم را پرت کنم و از انجام آن لذت بردم.

من تمام زندگی خود هنرمند بوده ام – از زمانی که توانسته ام مداد بردارم ، نقاشی و نقاشی می کشم – اما بعداً در زندگی وارد قسمت آرایش شدم. من به عنوان یک تشویق کننده و ژیمناست ، برای آن آرایش می کنم ، مانند سایه چشم. اما وقتی دبیرستان بودم ، در کلوپ هنری بودم و در رویدادهای جامعه داوطلب می شدیم تا چهره بچه ها را نقاشی کنیم. همه بچه ها می دانستند که من می توانم واقعاً خوب آنها را نقاشی کنم ، بنابراین همه آنها به خط من می آیند و از من می خواهند این کار را انجام دهم. آن زمان بود که فهمیدم در این کار کاملاً خوب هستم و فهمیدم که می خواهم این کار را روی خودم انجام دهم. من یک حساب کاربری کوچک در اینستاگرام ایجاد کردم که 400 فالوور داشت و فقط می توانستم چهره و آرایش های اندکی را برای خانواده و دوستانم ارسال کنم.

وقتی حساب TikTok خود را راه اندازی کردم ، به هیچ کس در این باره نگفتم. هیچ یک از دوستان و خانواده من نمی دانستند که من به آن مبتلا شده ام زیرا واقعاً می خواستم ببینم آیا خودم می توانم آن را کاملاً به سرانجام برسانم یا نه. اولین فیلم من از پرش منفجر شد. من عنوان آن را چیزی مانند “روز اول انجام آرایش تا زمانی که متوجه نشوم” عنوان کردم و در روز نهم به یک میلیون بازدید رسید. سپس به سه یا چهار میلیون بازدید رسید و من به دنبال کنندگان 10K رسیدم. داشتم فرار می کردم فکر کردم باحال ترین چیزه بعضی از دوستان من حتی دیدن آن را شروع کردند زیرا این ویدیو در صفحه For You آنها قرار گرفت. آنها مانند “از چه زمانی این حساب را دارید؟ من نمی دانستم که چند دنبال کننده در TikTok دارید.”

برای من آرایش فرار من است. این راهی است که من می توانم خلاقیت خود را بیان کنم و فقط آن را شل کنم. من فقط آن را دوست دارم من از هرجای زندگی الهام می گیرم. من هر بار که چیزی را مشاهده می کنم یا می شنوم که به من الهام می کند ، یک لیست در حال اجرا در یادداشت های تلفن خود نگه می دارم و یک کتاب طراحی دارم که از آن برای کشیدن ظاهر آرایش استفاده می کنم.

صرف این که به بیماری مبتلا هستید به معنای تعریف شما نیست. اگر رویایی دارید ، فقط باید به دنبال آن بروید.

من حتی چند ظاهر آرایشی با الهام از کرون و کولیت ایجاد کرده ام – بنفش رنگ آگاهی است ، بنابراین من یک روبان بنفش را در یکی گنجاندم. من می خواهم به افزایش آگاهی کمک کنم زیرا وقتی تشخیص داده شدم ، قبلاً حتی اسم کولیت کرون یا اولسراتیو را نشنیده بودم. و مخصوصاً وقتی کیف استخوان خود را در سال 2019 گرفتم ، واقعاً ترسیده بودم زیرا این یک تغییر بزرگ است. این یک جراحی بزرگ است من سعی می کردم همه چیز را جستجو کنم تا ببینم ، این چگونه است؟ مردم چگونه با آن کنار می آیند؟ چیزی پیدا نکردم.

بزرگترین چیز در مورد کرون و کولیت این است که به نظر نمی رسد بیمار باشید ، اما این نظری است که هرگز نمی خواهید به شخصی بدهید. زیرا واقعاً ظاهر شما بیمار نیست ، اما این امر باعث بی اعتبار شدن بیماری یا احساس شما نمی شود. یادم می آید که جشن بزرگسالان بزرگسالم یکی از بدترین روزهای زندگی ام بود. من خیلی بیمار بودم ، اما خیلی دوست داشتم بروم و از همه چیز عکس بگیرم. سرانجام مجبور شدم زودتر از موعد تحویل سال را ترک کنم و روز بعد در بیمارستان بودم ، اما اگر آن عکس ها را ببینید ، عالی به نظر می رسیدم. کاملاً خوب به نظر می رسیدم من شبیه بقیه بودم شما هرگز با این بیماری نمی دانید.

برای من فوق العاده مهم است که نه تنها کودکان مبتلا به کرون و کولیت ، بلکه هرکسی که یک بیماری مزمن داشته باشد ، ببیند که من هنوز اینجا هستم و حال خوبی دارم. من می توانم هر کاری را که دیگران می توانند انجام دهم انجام دهم. من جوان هستم. من این بیماری را دارم که باعث می شود متفاوت باشم ، اما من را در انجام هر کاری که دیگران می توانند محدود نمی کند. من واقعاً می خواهم به افرادی آموزش دهم که نه تنها به این بیماری مبتلا هستند بلکه حتی به تعداد بیشتری از افراد مبتلا به این بیماری نیستند یا هرگز در مورد آن چیزی نشنیده اند ، مانند این که من قبل از تشخیص این بیماری بودم.

صرف این که به بیماری مبتلا هستید به معنای تعریف شما نیست. اگر رویایی دارید ، فقط باید به دنبال آن بروید.

منبع تصویر: با مجوز از سیدنی مورگان

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>