وضعیت اضطراری در طول بازیهای المپیک توکیو به معنای تماشاگر نیست

[ad_1]

توکیو ، ژاپن - 2021/06/17: نصب حلقه های المپیک در مقابل موزه المپیک ژاپن در شینجووکو. ساخت امکانات برای بازی های المپیک تنها چند هفته تا آغاز بازی های جنجالی المپیک تابستانی همچنان ادامه دارد.  (عکس توسط استانیسلاو کوگیکو / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

نخست وزیر ژاپن پس از یک سال به تعویق افتادن بازی های المپیک توکیو که برای اولین بار در سال 2020 برنامه ریزی شده بود ، تأیید کرد که به دلیل اوج گرفتن موارد COVID-19 ، این شهر تحت شرایط اضطراری در طول بازی ها فعالیت خواهد کرد. این از 12 ژوئیه تا 22 آگوست ادامه خواهد داشت و از زمان آغاز همه گیری ، چهارمین حالت اضطراری برای پایتخت است ، مجله نیویورک تایمز گزارش ها.

رویترز گزارش داد ، افراد خارج از کشور مجاز به حضور در این کشور نیستند ، تصمیمی که در اوایل سال جاری اعلام شد و رسما اعلام شد که تماشاگران محلی نیز از حضور در مکان ها منع شده اند. رئیس جمهور توکیو 2020 ، سیکو هاشیموتو این تصمیم را “تأسف بار” خواند ، اما با نزدیک شدن به این بازی ها ، گمانه زنی ها درباره حضور مردم محلی در آن حضور پیدا کرد. البته لازم به ذکر است که CNN رویدادهای در حال وقوع را گزارش می کند خارج از از توکیو ممکن است هنوز به هواداران اجازه دهد. این می تواند شامل بازی های فوتبال ، بیس بال و سافت بال باشد.

به گفته سوگا از طریق CNN ، توکیو روز چهارشنبه به 920 مورد جدید COVID-19 استناد كرد و نوع انتقال پذیرتر دلتا تا 30 درصد موارد را عهده دار است. سوگا گفت: “از اواخر ماه گذشته تعداد موارد آلوده در منطقه از جمله توکیو در حال افزایش است.” “تعداد موارد شدید و میزان اشغال تخت همچنان در سطح پایین است ، اما با توجه به تأثیر انواع ، ما باید اقدامات متقابل را افزایش دهیم تا عفونت در سراسر کشور گسترش نیابد.”

توماس باخ ، رئیس کمیته المپیک بین المللی گفت: “ما از هر اقدامی که برای داشتن یک بازی ایمن و مطمئن المپیک و پارالمپیک برای مردم ژاپن و همه شرکت کنندگان لازم باشد حمایت خواهیم کرد.” در حال حاضر مشخص نیست که آیا وضعیت اضطراری برای مدت زمان بازیهای پارالمپیک که از 24 آگوست آغاز می شود ، تمدید می شود یا خیر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>