ویولا دیویس در اسکار بیشترین نامزد بازیگر زن سیاه می شود

[ad_1]

هالیوود ، کالیفرنیا - 26 فوریه: بازیگر زن ویولا دیویس ، برنده جایزه بازیگر نقش مکمل زن برای 'حصارها' در 89 سالگی جوایز سالانه اسکار در مرکز هالیوود و هایلند در 26 فوریه 2017 در هالیوود در اتاق مطبوعات ژست می گیرد ، کالیفرنیا  (عکس از جفری مایر / WireImage)

ویولا دیویس در طی این سالها با بازی های باورنکردنی ما را به تحسین انداخت و اکنون برای آن تاریخ می نویسد. پس از دریافت نامزدی اسکار بهترین بازیگر زن برای بازی در پایین سیاه ما راینی، این بازیگر نامزدترین بازیگر سیاه پوست در تمام دوره های نمایش جایزه شد. علاوه بر این ، او تنها زن سیاه پوست با دو نامزدی بهترین بازیگر زن شد. وی پیش از این برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن نامزد شده بود شک در سال 2009 ، بهترین بازیگر زن برای کمک در سال 2012 ، و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای نرده ها در سال 2017 ، که برنده دوم شد.

گرچه این یک موفقیت بزرگ برای دیویس است – و همچنین گواهی بر استعداد شگفت انگیز او است – اما این یک نمونه دیگر است که اسکارها در مورد فراگیری باید بیشتر کار کنند. تنها بازیگر زن سیاه پوست با چندین نق زدن با اسکار ، اوکتاویا اسپنسر با سه نامزد و ووپی گلدبرگ با دو نامزدی هستند. سیسلی تایسون فقید همچنین در سال 1972 موفق به دریافت جایزه اسکار و در سال 2018 اسکار افتخاری شد. در حالی که هتی مک دانیل به عنوان اولین مجری سیاه پوست نامزد اسکار در سال 1940 برای بازی در نقش مکمل (و برنده شدن) اسکار شد. بر باد رفته، هالی بری ، که در سال 2002 برای اسکار به خانه برد توپ هیولا، هنوز هم تنها زن سیاه پوستی است که در رده بهترین بازیگر زن برنده است.

دیویس قبلاً به ” تنوع درباره احتمال تبدیل شدن به نامزدترین بازیگر زن سیاه پوست تاریخ اسکار. “اگر من ، که چهار بار در سال 2021 به اسکار برمی گردم ، من را به عنوان نامزدترین بازیگر زن سیاه پوست در تاریخ معرفی می کنم ، این خود گواهی بر کمبود مواد زیادی است که در آنجا برای هنرمندان رنگی وجود داشته است.”

منبع تصویر: گتی / جفری مایر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>