پشت چشمان او: اهمیت کبوتر چیست؟

[ad_1]

بر اساس رمان پرفروش سال 2017 سارا پینبورو ، سریال کوچک هیجان انگیز روانشناختی Netflix پشت چشمانش از ابزارهای مختلف و بیش از یک ژانر برای ارائه آن پایان پیچشی غیرمنتظره غیرمنتظره استفاده می کند. این مجموعه از نزدیک ردپای کتاب را دنبال می کند و واکنش های تفرقه انگیز تماشاگران خود را به خود جلب می کند. در حالی که سه چهارم ابتدایی نمایش به یک اوج امیدوار کننده و آشکار تعلیق تبدیل می شود ، اما سه ماهه آخر کاملاً به یک جهت فوق العاده پیش بینی نشده تبدیل می شود. با این وجود ، برخی سرنخ های ظریف از عناصر خارق العاده ای که در کل سریال کاشته شده است ، وجود دارد که یکی از آنها به شکل کبوتر ظاهر می شود.

چه زمانی کبوتر ظاهر می شود؟

پس از اولین برخورد واقعی جنسی لوئیز با دیوید ، او از پشیمانی زین شده و صبح روز بعد برای کمک به کاهش تنش با دیوید وارد دفتر می شود. این زمانی است که ما برای اولین بار شاهد یک کبوتر با ضرب و شتم بیش از حد طولانی در منطقه باز دفتر آنها هستیم.

بعداً در همان قسمت ، لوئیز و آدل برای یک قهوه در یک باغ ملاقات می کنند ، جایی که کبوترهای قابل مشاهده ای در شلیک وجود دارد در حالی که آدل لوئیز را در جریان ازدواج خود پر می کند ، پرواز می کند.

سرانجام ، اندکی پس از افشاگری های تکان دهنده فینال ، هنگامی که راب-لوئیز وارد آپارتمان لوئیز می شود ، او روی میز اتاق نشیمن نشسته است و بالهای خود را دور می کند و یکبار که راب به طرز تهدیدآمیزی به آن خیره می شود.

اوه ، اگر فقط یک هیجان روانشناختی بود ، ما به زحمت نمی افتادیم که در اینجا خط را بخوانیم. اما ، از آنجا که نیمه دوم نمایش به طور ناخواسته در حاشیه زمینهای ماورا النهر پراکنده می شود ، آیا می توان از طریق لوازم جانبی مانند کبوتر به این نتیجه گیری بنکداران اشاره کرد؟

کبوتر یعنی چه؟

با نگاه به گذشته ، ما می دانیم که دانش روشن بینانه آدل (یا راب) از کجا ناشی می شود. در هنگام دیدار از آدل و دیوید در املاک Fairdale خود ، آدل اجازه می دهد راب توانایی پیش بینی نجومی روح خود ، یا “مسافرت” ، به قول خودش را داشته باشد. شیفتگی راب به زندگی متمول آدل ، از جمله نامزدش دیوید ، او را به ساختن نقشه ای شیطانی سوق می دهد که در آن او آدل را راضی می کند که روح ها را فقط برای سرگرمی با او عوض کند. اما هنگامی که روح او وارد بدن او می شود ، با بی ادبی آدل را (که در بدن راب گیر افتاده است) قتل می دهد و آن را مانند یک مورد بیش از حد تصادفی نشان می دهد. در تمام این مدت ، هر وقت آدل “امروز” را می بینیم ، هرگز او نیست ، بلکه روح راب درون بدن جسمی اوست.

با کمک طرح ریزی اختری ، Rob-as-Adele زبانه ها را بر روی دیوید نگه می دارد ، و سپس با گسترش – در مورد لوئیز. ما تکه تکه هایی از عکسهای زنده و واضح بصری را در طول نمایش مشاهده می کنیم که سعی دارند راب را از طریق سفرهای خارج از بدن خود مشاهده کنند. ممکن است منظور این باشد که کبوترها این احساس شومی را که خطر قریب الوقوع وجود دارد منتقل کنند. یا شاید این ابزاری خلاقانه باشد که نشان می دهد لوئیز به اندازه شخص کبوتر بی ضرر از لنز کسی – یعنی کسی که فکر می کرد آدل است ، و دوست و محرم به ظاهر مهربانش است ، تحت نظر است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>