پشت چشم او: تفاوت کتاب و نمایش تلویزیونی

[ad_1]

پشت چشمانش

برخی از اقتباس های تلویزیونی از الهام کتبی آنها بسیار دور است به طوری که برای خوانندگان سخت است که هرگونه طرح خلاصه مشابه را تشخیص دهند – این مورد در مورد پشت چشمانش. صرفه جویی در یک تغییر اساسی که بد تصور شده است ، ممکن است سریال کمال تعلیق یکی از صادقانه ترین سازگاری هایی باشد که Netflix از اواخر انجام داده است. رمان سارا پینبورو در سال 2018 خوانندگان را به درون یک مثلث پیچیده عاشقانه بین یک زن و شوهر متاهل و زنی که خود را به طرق مختلف به سمت هر یک از طرفین جذب می کند ، می برد. نسخه Netflix داستان لوئیز (سیمونا براون) ، آدل (ایو هیوزون) و دیوید (تام بیتمن) را به روشی مشابه کتاب ، اما با کمی تغییر – روایت می کند – در اینجا تفاوت های عمده وجود دارد.

(توجه داشته باشید که اگر کتاب را مطالعه نکرده اید ، مجموعه ها را تماشا نکرده اید یا هر دوی آنها ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشد!)

1. لوئیز به صراحت در کتاب سیاه نیست

پینبورو ، از طریق آدل ، لوئیز را چنین توصیف می کند: “زیباتر از آنچه فکر می کند و به خاطر نیمی از سنگ او چهره ای فوق العاده دارد. مثل من لاغر و پسرانه نیست ، بلکه انحنا و زنانه است.” گذشته از یک موضوع دائمی درباره تلاش لوئیز برای کاهش وزن ، این واقعاً همان چیزی است که ما در توصیف فیزیکی به دست می آوریم.

ریخته گری Colorblind محاسن خود را دارد ، اما با توجه به پایان نگران کننده پشت چشمانش، تصمیم برای انتخاب یک بازیگر سیاه پوست در نقش لوئیز نتیجه معکوس می دهد. سیمونا براون در انتقال قوس داستان احساسی لوئیز کار زیبایی انجام می دهد ، اما در پایان – هشدار اسپویلر – بدن لوئیز توسط آگاهی یک مرد سفید زندگی می کند. این پایان بدون توجه به نوع نگاه شما به طرز وحشتناکی از دست خارج می شود.

2. رابطه جنسی راب تا پایان کتاب مورد بررسی قرار نگرفته است

بخشی از آنچه باعث پیچیده بودن پایان کتاب می شود این است که جذابیت جنسی او نسبت به مردان تا زمان آشکار شدن در فصول آخر بررسی نشده است. من به عنوان کسی که اخیراً کتاب را خوانده است ، من از تصمیم نتفلیکس شوکه شدم که شامل گفتگوی جنسی پرخاشگرانه برای راب از همان قسمت دوم است. شاید آنها احساس می کردند جذابیت وی نسبت به دیوید برای بینندگان بیش از حد عجیب و غریب است ، اما این بخشی از آن است که نتیجه گیری کتاب را بسیار غیرقابل پیش بینی می کند.

3. بنابراین بسیاری از صحنه ها ، خوب دیده نشده اند

درست در کنار خفاش ، من تعجب کردم که ما واقعاً برخورد لوئیز و دیوید را در بار مشاهده می کنیم. این کتاب از نشان دادن مقدمه صرف نظر می کند تا به خوانندگان اجازه دهد آن را از طریق بازگو کردن وقایع توسط لوئیز برای دوستش ، سوفی ، تجربه کنند.

یکی از موضوعاتی که به عمد برای خوانندگان شل شده است ، منشا of چشم سیاه آدل است. در حالی که ما همراه با لوئیز در مورد چگونگی به دست آوردن آسیب دیدگی آدل گمانه زنی می کنیم ، فصل های کامل می گذرد. نسخه Netflix تصمیم گرفت که ما را از قبل نشان دهد ، که احساس می شود فرصتی برای رمز و راز بیشتر از دست رفته است. همین مسئله را می توان برای تصمیم گیری در مورد نشان دادن هدو هروئین توسط ادل از آنتونی بیان کرد ، که توضیحاتی در مورد توضیحات ادل در انتهای کتاب داده نشده است.

4. گربه ماریان در Miniseries زنده مانده است

از میان همه تغییراتی که نت فلیکس ایجاد کرد ، من از نویسندگان سپاسگزارم که گربه فقیر ماریان را زنده نگه داشتند. در این کتاب ، ادل در مقابل زنی که گمان می کند با دیوید خوابیده است ، بی رحمانه گربه را می کشد. این لحظه ای بیرحمانه است که به منظور تقویت میزان روان پریشی آدل انجام می شود ، اما نوشتن “شلخته” با رنگ قرمز در فضای داخلی خانه ماریان ، خانه را نیز به همان خوبی هدایت می کند.

5. همه چیزهای عجیب و غریب

در کل تغییرات کوچک وجود دارد. در کتاب . . .

  • ماریان در بلکیث زندگی می کند ، نه برایتون.
  • ما در مورد امور خارج از ازدواج سوفی چیزهای بیشتری می آموزیم.
  • در مورد چگونگی تلاش آدل برای بهتر کردن بدن لوئیز (رساندن او به ورزشگاه ، کمک به او برای ترک سیگار به نفع سیگار الکترونیکی و غیره) خیلی بیشتر صحبت می شود قبل از اینکه برنامه خود را اجرا کند.
  • همسایه لوئیز تماشا می کند دوستان، نه کاملاً افسانه. (این یک باره اطلاعات کاملاً بی اهمیت و کاملاً حیاتی است.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>