چرا در طی سندرم پیش از قاعدگی دچار بی خوابی می شوم؟

[ad_1]

یادداشت سردبیر: ما در POPSUGAR تشخیص می دهیم که افراد از هر جنس و جنسیت دارای اندام جنسی زن هستند ، نه فقط کسانی که زن هستند. برای این داستان خاص ، متخصصان به طور کلی به افرادی با اندام جنسی زنانه اشاره می کنند که به عنوان زن قاعدگی می کنند.

انگار آکنه های هورمونی من کافی نیست ، من قبل از پریود بدترین بی خوابی ها را تجربه می کنم. این معمولاً باعث می شود این واقعیت شروع شود که چرخه من شروع می شود.

کنجکاو در مورد اینکه آیا سندرم پیش از قاعدگی (PMS) واقعاً می تواند خواب را تحت تأثیر قرار دهد یا اگر بی خوابی ماهانه من یک تصادف تصادفی است ، برای کسب اطلاعات بیشتر با یک متخصص خواب و یک خواب صحبت کردم.

به گفته جولی لویت ، MD ، یک پزشک متخصص در گروه زنان شمال غربی در ایالات متحده ، بی خوابی ناشی از چرخه قاعدگی به دلیل افزایش سطح پروژسترون در نیمه دوم چرخه قاعدگی بعد از تخمک گذاری

دکتر لویت توضیح داد ، در آغاز چرخه قاعدگی ، میزان پروژسترون و استروژن هر دو کاهش می یابد ، همین عامل خونریزی است. “برخی از زنان تأثیر این مسئله را نیز در توانایی خوابیدن و خوابیدن تجربه می کنند.”

در مطالعات علمی نیز مشاهده شده است. مطالعه ای که در سال 2014 انجام شد ، در واقع پیوندی بین تکه تکه شدن خواب و فاز لوتئال چرخه قاعدگی یا زمان بروز PMS را نشان داد.

تجربه اختلالات خواب مربوط به زمان چرخه قاعدگی نیز در نظرسنجی بنیاد ملی خواب سال 2007 در آمریکا گزارش شده است. مردیت برودریک ، MD ، پزشک و متخصص مغز و اعصاب دارای خواب دارای تخته سه گانه ، به این نظرسنجی اشاره کرد و گفت که 25 تا 33 درصد از زنان قاعدگی مورد بررسی ، اختلالات خواب را قبل یا در طی دوره های قاعدگی گزارش کرده اند.

دکتر برودریک گفت: “همچنین دریافت که زنانی که علائم شدیدتر قبل از قاعدگی (PMS) دارند بی خوابی یا خواب آلودگی روزانه دارند. علمی که اقدامات عینی تری را ارزیابی می کند به جمعیت بستگی دارد.” “به عنوان مثال آیا شما در حال مطالعه روی زنان جوان ، زنان در اواسط زندگی ، زنان با چرخه قاعدگی” طبیعی “یا کسانی که دارای PMS یا PMDD هستند هستید.”

اختلال دیسفریک قبل از قاعدگی (PMDD) ، نوعی جدی تر از سندرم پیش از قاعدگی که علائم آن شدید و باعث قطع زندگی روزمره می شود ، ممکن است با مشکل خواب نیز ارتباط داشته باشد. Johns Hopkins Medicine بی خوابی را به عنوان یک علامت رایج فیزیولوژیکی ذکر می کند.

دفتر بهداشت زنان و خدمات انسانی ایالات متحده همچنین خاطرنشان کرده است که از هر 10 زن 7 مبتلا به PMDD 7 زن در روزهای منتهی به پریود دچار مشکل خواب می شود.

دکتر برودریک گفت که درمان پزشکی برای PMS و PMDD می تواند به بهبود خواب کمک کند ، همانطور که می تواند درد یا ناراحتی را درمان کند و اگر علائم یا بی نظمی های دوره غیرطبیعی را دارید ، همیشه باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

دکتر ، برودریک اضافه کرد: “اگر شک دارید ، اگر مشکل خواب در کیفیت زندگی یا عملکرد روزانه شما تداخل ایجاد می کند ، با یک متخصص خواب که دارای مجوز هیئت مدیره است قرار ملاقات بگذارید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>