چرا دیکینسون برای نمایندگی کویر مهم است

[ad_1]

دیکینسون ، از چپ: الا هانت در نقش سو گیلبرت ، هایلی استاینفلد در نقش امیلی دیکینسون ، تکه تکه شدن لارک ، (فصل 2 ، قسمت 206 ، 29 ژانویه 2021 پخش شد).  عکس: Apple TV + / حسن نیت ارائه می دهد مجموعه اورت

روش های زیادی وجود دارد که من با آنها امیلی دیکینسون و به طور خاص ، اپل تی وی + نسخه شاعر محبوب قرن نوزدهم آمریکا ارتباط برقرار نمی کنم. من اهل نیوانگلند نیستم و از خانواده ثروتمندی نیستم. گرچه سرگرم شعر هستم ، اما در درجه اول داستان کوتاه و داستان نویسی می نویسم. بر خلاف امیلی دیکینسون ، هایلی استاینفلد ، که غالباً احساسات عاشقانه را برای چندین نفر به طور همزمان دست و پا می زند ، من عمدا سالها مجرد بوده ام. هنوز هم ، به عنوان یک زن کوئر و یک نویسنده ، دیکینسون باعث می شود بیشتر از هر نمایشی که اخیراً تماشا کرده ام – شاید تا به حال – احساس دیده شدن کنم.

دیکینسون خنده دارانه نوع خاصی از تمرکز منحصر به فرد را که در ذهن و بدن بیشتر نویسندگان خلاق زندگی می کند ، زنده می کند. غالباً در طول سریال ، امیلی نتواند در لحظه فعلی به طور کامل زندگی کند ، زیرا عمیقا به یکی از شعرهای خود فکر می کند. الهام به طور تصادفی به او حمله می کند – گاهی اوقات در نیمه شب ، گاهی اوقات وقتی که او در کنار افراد دیگر است – و بی حوصلگی او در حالی که منتظر انتشار شعرهایش است ابراز می کند فوق العاده قابل گفتن است. گرچه برخی از جزئیات ممکن است از الهام گرفته تا انتشار متفاوت باشد ، اما روند نوشتن امیلی منعکس کننده روند نوشتن بیشتر نویسندگان خلاق – از جمله من است.

وقتی پنج سال دیگر زندگی ام را به تصویر می کشم ، دارم یک کتاب داستان کوتاه را با نام خود – نه یک کودک – گهواره می کنم.

علی رغم اینکه در دهه 1850 تنظیم شده است ، دیکینسون به تصویر کشیدن نابرابری جنسیتی – و آنچه نویسنده زن در رابطه با یک مرد غالباً به دنبال دارد – نیز به طرز دردناکی آشنا به نظر می رسد. تقریباً 200 سال بعد ، زنان نویسنده هنوز باید با توجه به وزن ناخوشایند نقش های سنتی جنسیتی ، انتظارات اجتماعی و هر دو ناامنی و رفتارهای کنترل کننده شرکای مرد حساب کنند.

در طول اپیزود اول – اپیزودی که در آن تلاش های نوشتاری امیلی به طور مداوم با کارهای خنثی و تعهدات اجتماعی خنثی می شود – امیلی به دوست و خواستگار خود ، جورج می گوید: “من یک هدف در این زمین دارم ، آن این است که یک نویسنده بزرگ شوم. A شوهر جلوی آن را می گرفت. ” این احساسی است که به دلایل زیادی با آن ارتباط برقرار می کنم. بیش از یکی از دوست پسرهای سابق من به نوعی از کار نویسندگی من دلسرد شده و گاهی اوقات کار من را نیز بی اعتبار می کردند – اغلب به دلیل بیش از حد فمینیست بودن یا صداقت بیش از حد. همین مردان سعی کردند مرا به مادر شدن فشار دهند. تا حدی دلیل آن این است که من از سال 2016 قرار نگذاشته ام و در حال حاضر با دو گربه ام در یک کابین یک اتاقه زندگی می کنم. من می توانم تصور کنم که روزی دوباره با یک شریک صمیمی زندگی می کنم – شاید یک مرد ، اما نه لزوماً یک شوهر – اما وقتی زندگی ام را پنج سال بعد ترسیم می کنم ، من یک کتاب داستان کوتاه را با نام خودم گریه می کنم – نه یک کودک .

از هر دو روش خوب و نه جای تأسف ، دیکینسون به تصویر کشیدن دوجنسگرایی زنان باعث می شود که احساس دیده شود. حتی اگر هر بوسه به طور پنهانی اتفاق می افتد و سو در نهایت با برادر امیلی ازدواج می کند تا فقط از گرسنگی بمیرد ، رابطه نامنظم امیلی و سو احساس می کند معتبر است و تماشای لحظات صمیمی آنها لذت بخشی است. من به عنوان یک زن دوجنسیتی که متولد ، بزرگ شده و در حال حاضر در کمربند کتاب مقدس روستایی زندگی می کنم ، می توانم با وجود اینکه در سال 1990 متولد شده ام ، به نیاز به اختیار – و همچنین جذابیت داشتن در یک رابطه مستقیم – ارتباط برقرار کنم.

با توجه به آنچه که تحقیقات در مورد چگونگی تجربه نامتناسب خشونت زنان دوجنس گرا نشان می دهد ، من این را می دانم دیکینسون از نوشتن خشونت جنسی در داستان سو پرهیز نمی کند – و به عنوان یک بازمانده از خشونت جنسی ، من سپاسگزارم که حمله جنسی سو خارج از صفحه اتفاق می افتد. به عنوان کسی که با اضطراب ، افسردگی و سایر مسائل بهداشت روانی دست و پنجه نرم می کند – برخی از آنها نتیجه مستقیم تجربه ضربه هستند – خوشحالم دیکینسون موضوع سلامت روان زنان را نیز لمس می کند ، خواه از طریق قوس شخصیت های امیلی ، سو یا مری باشد.

با دیکینسون در مسیر تولید یک فصل سوم ، ممکن است عشق من به سریال بسته شود ، به نویسندگان داستان بستگی دارد. اما در حال حاضر ، این یکی از نمایش های مورد علاقه من در هر سرویس پخش جریانی است. من بسیار سپاسگزارم که سرانجام نمایشی را پیدا کردم که در مورد تجربه نویسنده زن عجیب بودن بسیار صحیح است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>