چرا سگ من در آفتاب دراز می کشد؟

[ad_1]

tmp_KINNZ6_bf36da6f033b2103_GettyImages-522937205.jpg

مانند بسیاری از سگهای دیگر ، سگ من آدری نیز دوست دارد اوقات خود را در زیر آفتاب بگذراند. در حقیقت ، هنگامی که او در حیاط خانه بیرون است ، او اغلب جیب آفتابی را می بیند که در آن قرار دارد و درخشش چمن ها یا بتن آفتابی را غوطه ور می کند. او حتی همان کار را در خانه انجام می دهد ، و به سمت لکه های آفتابی کف نزدیک پنجره ها گران می شود. اما چرا؟ و از همه مهمتر ، آیا انجام چنین کاری مشکلی ندارد؟ چه مدت طولانی در آفتاب است؟ برای پاسخ ، POPSUGAR با دو دامپزشک صحبت کرد.

چرا سگ ها دوست دارند زیر آفتاب بخوابند؟

آنها اصولاً این کار را به همان دلایلی که بسیاری از ما انجام می دهیم دوست داریم: احساس آفتاب و گرما لذت بخش است و می تواند آرامش بخش باشد. Zay Satchu ، DVM ، بنیانگذار و رئیس دامپزشکی می گوید: “در حالی که ما از هر آنچه در ذهن یک سگ اتفاق می افتد نمی دانیم ، منطقی است که شک کنیم که دراز آفتاب قرار گرفتن برای سگ ها احساس خوبی دارد – درست مثل آنچه برای انسان ها احساس می شود. افسر Bond Vet. “آفتاب می تواند تقویت کننده روحیه طبیعی باشد و گرمای آن آرامش بخش و آرامش بخش باشد.”

آیا سگ من از خوابیدن در آفتاب سود می برد؟

دکتر ساتچو به POPSUGAR گفت: نور خورشید ممکن است در تنظیم ملاتونین و ریتم شبانه روزی (چرخه خواب و بیداری) نقش داشته باشد. “اگر یک سگ از خوابیدن در معرض آفتاب لذت ببرد ، این می تواند برای سبک زندگی ، خلق و خوی و سلامتی ذهنی او مفید باشد.”

آفتاب نیز می تواند تأمین کند مقداری ویتامین D فواید دارد ، اما نه به اندازه که برای انسان یا سایر حیوانات مفید است. میشل لوگونز ، DVM ، دامپزشک در انجمن بهترین حیوانات دوستان در ایالات متحده توضیح داد ، اگرچه بسیاری از حیوانات برای تولید ویتامین D به اشعه ماورا بنفش نیاز دارند. وی به POPSUGAR گفت: “آنها اکثریت قریب به اتفاق ویتامین D خود را در رژیم غذایی به دست می آورند ، بنابراین جدا از اینکه به طور بالقوه از احساس آفتاب گرفتن لذت می برند ، برای تولید ویتامین D نیازی به آفتاب گرفتن ندارند.”

آیا نکات منفی سگ من در معرض آفتاب قرار دارد؟

درست مانند انسان ، قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد هرگز چیز خوبی نیست – این می تواند منجر به تحریک پوست ، آفتاب سوختگی ، کم آبی ، گرم شدن بیش از حد و حتی سرطان شود. دکتر لوگونز گفت: “اگر هوا بسیار گرم یا مرطوب باشد ، یا یک بیماری سلامتی مستعد برای سگ باشد ، دراز کشیدن در آفتاب می تواند منجر به کم آبی بدن ، مشکل تنفس یا گرمازدگی شود.”

این کارشناسان گفتند: اگرچه خز یک سگ می تواند آنها را در برابر برخی از این عوارض محافظت کند ، اما سگهایی با کتهای نازک یا خز رنگ روشن در معرض آفتاب قرار دارند. و مناطق بدون خز زیاد – مانند قسمت بالای بینی یا قسمت هایی از شکم – بیشتر در معرض آفتاب قرار دارند.

آیا سگ ها می توانند در اثر تابش در معرض آفتاب دچار گرمازدگی شوند؟

دکتر لوگونز می گوید ، سگها چند روش برای راحت نگه داشتن خود در گرما دارند ، مانند نفس نفس زدن ، خوابیدن روی یک سطح خنک ، تعریق از روی پنجه پنجه هایشان ، نوشیدن آب خنک و دراز کشیدن در سایه. “اگر این مکانیسم ها در دسترس آنها نباشد ، در معرض گرمازدگی قرار دارند.”

دکتر ساتچو گفت ، خبر خوب این است که اکثر سگها قبل از اینکه در معرض گرم شدن بیش از حد قرار گیرند ، به طور طبیعی از خورشید خارج می شوند. وی گفت: “موارد استثنا ممکن است شامل سگهایی باشد که به آنها آرامبخش داده شده است ، یا سگهایی که دارای هرگونه شرایط سلامتی هستند که ممکن است تنظیم دمای بدن خود را دشوارتر کرده و یا از نظر جسمی از یک منطقه آفتابی دور شوند.”

دکتر لوگونس اضافه کرد ، سگهای دارای اضافه وزن ، سگهایی که بیماری قلبی ، آسم دارند و یا ممکن است از کمبود آب بدن در بدنشان بیشتر شود ، در معرض خطر بیشتری برای ایجاد عوارض جانبی هستند.

علائم احتمالی گرمازدگی عبارتند از نفس نفس زدن شدید ، دشواری در تنفس ، بی حالی ، ضعف ، بیش از حد لرزیدن و استفراغ. اگر سگی ممکن است از گرمازدگی رنج ببرد ، باید بلافاصله آنها را به بیمارستان دامپزشکی آورد.

چگونه می توانید از قرار گرفتن در معرض آفتاب در برابر سگ خود محافظت کنید؟

دکتر ساتچو گفت که دسترسی به همه سگها برای استراحت به مکان خنک و سایه دار و داشتن آب فراوان بسیار مهم است. سگ خود را زیر نظر داشته باشید و مطمئن شوید که هیچ نشانه ای از قرار گرفتن در معرض آفتاب زیاد از خود نشان نمی دهد.

دکتر لوگونز گفت: اگرچه اکثر سگها می توانند از اوقات خود در گرما و آفتاب لذت ببرند ، اگر در خارج بسیار گرم یا مرطوب باشد ، مهم است که پیاده روی و زمان بیرون را به حداقل برسانیم. “در این مواقع ، سگ خود را صبح زود یا عصر بیرون ببرید تا از دمای شدید جلوگیری کند. وقتی سگ شما در گرما بیرون است همیشه سایه ، آب سرد فراهم می کند و از پیاده روهای گرم خودداری کنید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>