چرا شایسته K-Pop بهتر از صنعت موسیقی ایالات متحده است

[ad_1]

وست هالیوود ، کالیفرنیا - 07 دسامبر: BTS در 07 دسامبر 2019 در وست هالیوود ، کالیفرنیا به برناه Hitmakers Variety's 2019 در Soho House می رسد.  (عکس از آماندا ادواردز / FilmMagic)منبع تصویر: گتی / آماندا ادواردز
مسلماً یکی از محبوب ترین گروه های جهان در حال حاضر ، BTS اولین حضور خود را به عنوان یک گروه در سال 2010 قبل از انتشار اولین آلبوم خود در سال 2013 انجام داد. از آن زمان آنها سفیر لوئیس ویتون شده اند ، تورهای عرصه را در عرض چند دقیقه فروختند و چندین آلبوم پلاتین ، و اخیراً ، آنها به عنوان اولین گروه K-pop که نامزد دریافت جایزه گرمی برای بهترین اجرای دوتایی / گروهی برای “Dynamite” شد ، تاریخ ساز شدند. همانطور که گفته شد ، آنها علی رغم تسلط بر چارت ها ، در هیچ گروه عمده ای نامزد نشدند و نامزدی آنها برای اولین تک آهنگ انگلیسی زبان بود. نقطه عطف این گروه نشان می دهد که صنعت موسیقی ایالات متحده تصور نمی کند چه کاری باید انجام دهد وقتی که صحبت از “ژانر” می شود و خوب ، گروه ها و هنرمندان کی پاپ مستحق بهتر هستند.

K-pop برای اولین بار در ایالات متحده در اواسط دهه 2000 با گروه هایی مانند Wonder Girls ، BoA و Girls’s Generation به رسمیت شناخته شد ، اما هیچ یک نتوانستند محبوبیت اصلی خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. حتی تبدیل شدن به اولین گروه K-Pop که دارای Billboard Hot 100 بود ، برای منجنیق شدن Wonder Girls برای ستاره شدن در سال 2009 کافی نبود ، هرچند که این امر دروازه موفقیت سایر هنرمندان بود. وقتی Psy سه سال بعد با “Gangnam Style” در لیست 100 Billboard Hot قرار گرفت ، به دلیل ویدیوی کمدی خود به جای یک نیروگاه قدرتمند بالقوه ، به عنوان یک موضوع جدید اخراج شد.

سپس خواننده رپ CL است که برای اولین بار با گروه دختران 2NE1 به شهرت رسید و در Billboard Hot 100 موفق به کسب انفرادی شد. به نظر می رسید موفقیت او در آمریکا با امضای قرارداد با Scooter Braun در سال 2014 تضمین شده است ، اما پس از انتشار تک آهنگ انگلیسی زبانش “بلند شد” در سال 2016 ، حرفه او متوقف شد. از آن زمان ، او به رفتار ناعادلانه Braun و YG اشاره کرده است. این چند اقدام اول ممکن است در صنعت سرگرمی نوعی ولع به نظر برسد که گرایش های بیگانه هراسی در مورد شناخت و پخش هوا هنوز هم دیده می شود. تا زمانی که صنعت بالاخره قدرت فن را تشخیص داد ، تا اوج گرفتن جریان پخش جریانی ، K-pop ادغام واقعی خود را در جریان اصلی جریان آغاز کرد.

پکن ، چین - 11 ژوئن: (CHINA OUT) گروه دختران کره جنوبی Wonder Girls در یک جلسه طرفداران در 11 ژوئن 2009 در پکن ، چین اجرا می کنند.  (عکس توسط ژائو کانگ / گروه ویژوال چین از طریق گتی ایماژ)منبع تصویر: Getty / VCG
گروههایی مانند Blackpink و BTS اکنون در ایالات متحده تبدیل به نامهای خانوادگی می شوند و حضور در اواخر شب آنها – مانند زمانی که BTS جیمی فالون را با نمایش امشب تحویل گرفت – به طور مداوم میلیون ها بازدید را جمع می کند. در حالی که این حضورها و اجراها با ستایش طرفداران مواجه می شود که مشتاقانه انتظار دیدن بتها و تعصبات خود را در صفحه دارند ، اما با انتقادات بیرونی نیز روبرو می شوند. اگر انتقادات مستدل باشد یک چیز خواهد بود ، اما بیشتر اوقات ، فقط نژادپرستی نسبت به ظاهر ، نحوه لباس و نحوه صحبت آنها است.

بیشتر اوقات ، واقعاً فقط نژادپرستی نسبت به ظاهر ، نحوه لباس و نحوه صحبت آنها است.

حتی چگونگی صحبت رسانه ها در مورد این گروه ها و ارائه آنها به مردم ، محوریت گروه دیگر آنها است. با هر ظاهر مکالمه جدید ، تقریباً شبیه این است که BTS باید دوباره به مردم معرفی شود. لازم نیست که آنها به سادگی یکی از بزرگترین گروههای موسیقی در جهان باشند ، آنها باید یک گروه کی پاپ باشند. تمرکز روی اشعار زیبایی نیست که RM ، Suga ، J-Hope ، Jin ، Jimin ، V و Jungkook نوشته اند ، بلکه این تفاوت در تفاوت آنها با پسران “ما عادت کرده ایم” است. و هر زمان که آنها به انگلیسی کاری انجام دهند ، صنعت ذهن لعنتی خود را از دست می دهد. گروه ها و هنرمندان K-pop علی رغم اینکه اهل کره جنوبی هستند ، بر فرهنگ پاپ آمریکا تأثیر می گذارند ، انگلیسی صحبت می کنند و در آمریکا سفر می کنند. حتی تمام موسیقی هایی که K-pop در نظر گرفته می شود در واقع حتی موسیقی پاپ نیستند و نشان می دهد که چگونه صنعت از موسیقی کشورهای دیگر تعمیم می یابد.

به آخرین آهنگ K-pop که از رادیو شنیده اید ، فکر کنید. به انگلیسی بود؟ آیا این همکاری با یک هنرمند انگلیسی زبان بود؟ پاسخ احتمالاً “بله” است زیرا صنعت می ترسد که آهنگهای غیر انگلیسی باعث شود شنوندگان کانال را تغییر دهند. با این حال ، بازدیدهایی مانند “Despacito” ، “Gangnam Style” و حتی “Macarena” اثبات می کنند که اگر فرصتی فراهم شود ، مخاطبان می توانند پذیرای آهنگ های به زبان های دیگر باشند. K-pop نیازی به اثبات ارزش خود به ایالات متحده ندارد ، این کار قبلاً با جمع آوری میلیون ها طرفدار و فروش تورهای بی شماری انجام شده است. با این حال ، ایالات متحده باید هنرمندانی را که امروز K-pop را به تصویر می کشد ، بشناسد و به آنها احترام بگذارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>