چرا شناگران المپیک در طول مسابقه 2 کلاه می پوشند

[ad_1]

لندن ، انگلستان - 19 مه: کاتلین داوسون از بریتانیای کبیر پس از پایان مدال برنز خود در فینال 100 متر کرال پشت زنان در سی و سومین دوره مسابقات شنای اروپا LEN 2016 در مرکز ورزش های آبی در 19 مه 2016 در لندن ، انگلیس خوشحال به نظر می رسد.  (عکس از کریستوفر لی / گتی ایماژ)

تا زمانی که در مدرسه شنای رقابتی گرفتم ، اهمیت کلاه شناگر را درک کردم. من مطمئن هستم که مانند بسیاری از افراد ، این فقط یک وسیله جانبی است یا یک قانون که در استخرهای جامعه از شما خواسته شده است آن را دنبال کنید. من نمی دانستم که کاپ به همان اندازه که عینک بازی می کند نقش مهمی در عملکرد شما دارد. بگذارید توضیح دهم – برای کسی که موهای بلندی مثل خودم دارد ، هدف کلاه کاملاً واضح است ، این است که مو را از صورت خود دور نگه دارد. با این حال ، برای شناگران با موهای وزوز یا کوتاه تر ، ممکن است کمی غیرضروری به نظر برسد. برعکس ، یک کلاه بدون توجه به مدل موی آنها ، به هر یک از شناگران همان مزایا را می دهد.

می بینید ، در حالی که کلاه شنا به شما کمک می کند تا موهای شناگر جمع شود ، عینک عینک آنها را نیز تثبیت می کند و مهمتر از همه ، کشش را کاهش می دهد ، که به شما اجازه می دهد تا ورزشکاران با سرعت و آسانی در آب بلغزانند. سر خوردن کارآمدتر به معنای ضربات تمیزتر و زمان سریعتر است. با این اوصاف ، ممکن است شناگران المپیکی را مشاهده کنید که نه یکی بلکه پوشیده اند دو کلاه شنا هنگام مسابقه. دلیل این امر سرعت است. شناگران می خواهند هرچه بیشتر کشش را از بین ببرند و اگر بند عینک آنها در معرض دید قرار گیرد ، می تواند به مقاومت کلی آنها در آب کمک کند.

به طور معمول ، عینک های شنا کننده در بالای یک درپوش لاتکس قرار می گیرند ، سپس با درپوش شنای سیلیکونی بادوام در جای خود سیمان می شوند. اصطکاک سیلیکون در برابر لاتکس به عنوان یک ابر چسب برای جلوگیری از افتادن درپوش بالایی عمل می کند. لاتکس بیشتر دچار چروک و پارگی می شود زیرا از ماده ای بسیار نازک و ارزان ساخته شده است ، به همین دلیل همیشه در مرحله اول ادامه دارد. بعلاوه ، سیلیکون کشش کمتری دارد.

اگر درپوش سیلیکونی از بین برود – و این اتفاق گاهی می افتد ، با یک مثال قابل توجه دانا ولمر ، که پس از از دست دادن کلاه خود در بازی های المپیک 2012 لندن ، به مدال طلا (و رکورد جهانی) شنا کرد – حداقل یک نسخه پشتیبان در زیر وجود دارد . کلاه می تواند تفاوت بین رفتن یک المپیکی به خانه با مدال یا بدون مدال باشد. خیلی وحشی ، درسته؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>