چرا شوخی تیلور سویفت جینی و جورجیا بسیار زننده است

[ad_1]

جینی و جورجیا (L تا R) دیزل لا توراکا در نقش اوستین ، آنتونیا جنتری در نقش جینی ، برایان هاوی در نقش جورجیا و اسکات پورتر در نقش شهردار پاول راندولف در قسمت 110 سریال GINNY & GEORGIA Cr.  دادگاه NETFLIX 2020

سری جدید Netflix از زمان انتشار در 24 فوریه جینی و جورجیا با انتقاد شدید به دلیل اظهارات غیراخلاقی ، منسوخ و جنسیتی به هزینه زندگی شخصی تیلور سوئیفت مواجه شده است. در فینال فصل ، دونفره مادر و دختر تیتراژ درگیر بحث و جدال درباره زندگی عاشقانه پیچیده خود هستند. جینی احساس می کند مادرش از رابطه عاشقانه پنهانی خود بازرسی می کند و کور نگاه می کند ، متوسل می شود به یک مضحکه کاملاً معیوب ، بدون اینکه بخواند ، و با تیراندازی ، “به چه چیزی اهمیت می دهی؟ تو از مردها سریعتر از تیلور سوئیفت عبور می کنی؟”

به طور طبیعی ، طرفداران سوئیفت به سختی لرزیدند و متعاقباً با رواج روند “احترام تیلور سویفت” در توییتر جهانی ، مخالفت خود را اعلام کردند. در تاریخ 1 مارس ، خود تیلور با ارسال یک توئیت مختصر ، خواستار این موضوع شد و نتفلیکس را به دلیل مشارکت در این معضل فراخواند.

این اولین بار نیست که چنین اظهارنظرهای محرمانه ای در مورد نمایش نت فلیکس ارائه می شود. در یک قسمت 2017 با عنوان “#GetMoney” ، یک شخصیت در Degrassi: کلاس بعدی همچنین ابراز عقیده مشابه کرد ، و گفت: “تیلور سوئیفت تمام زندگی حرفه ای خود را از همسر سابقش جدا کرد.” در توئیت خود ، تیلور اشاره کرد که به خصوص وقتی نتفلیکس به طور انحصاری مستند این خواننده و ترانه سرا را پخش می کند ، بسیار دلسرد شده است. خانم آمریکانا، سال گذشته که به طور گسترده ای جزئیات مربوط به پوشش رسانه ای سمی در زندگی شخصی و بهداشت روانی سوئیفت را شرح می داد. (Netflix همچنین نسخه ضبط شده تور Swit’s Reputation Stadium است.)

انتقاد به Netflix به عنوان یک سازمان محدود نمی شود. برخی از طرفداران دسته های اجتماعی بازیگر آنتونیا گنتری را با پیام های نفرت انگیز و شرمساری های نژاد آور برانگیختند. این نمایش اولین اعتبار اصلی بازیگری جنری است. هیچ دلیلی وجود ندارد که وقتی خالقین برنامه و نتفلیکس کاملاً اختیارات او را در اختیار داشتند ، باید او را هدف قرار دهند یا از او جدا کنند. در 5 مارس ، جنتری یادداشتی طولانی در اینستاگرام خود ارسال کرد و از عشق و حمایت طرفداران از طریق همه چیز قدردانی کرد. با اشاره به اینکه در حالی که جینی میلر یک شخصیت خیالی است ، “او تعصبات ، تعصبات و بی عدالتی های ما را به ما نشان می دهد … او اشتباهاتی انجام می دهد – از نظر اخلاقی ، ذهنی ، جسمی ، عاطفی – و نه فقط در درون خود ، بلکه در دنیای شکسته ای که در آن زندگی می کند “

برای هر کسی که تعجب می کند چرا یک اظهار نظر “بد دهن” به شدت مورد توجه قرار گرفته است – این موارد بیش از آنچه که به چشم می آید وجود دارد. این واقعیت که دو نویسنده زن در پشت نمایش حضور دارند برای من گیج کننده است. و همچنین اثبات این نکته مثبت است که هیچ یک از ما – حتی زنان – در برابر زن ستیزی درونی که از همان کودکی در ما ریشه دوانده ایم ، ایمن نیستیم. عمیق اجرا می شود.

هیچ یک از ما – حتی زنان – در مقابل زن ستیزی درونی که از همان کودکی در ما ریشه دوانده ایم ، ایمن نیستیم. عمیق اجرا می شود.

سوئیفت سالهاست که مورد این نوع تبعیض جنسی “ظریف” قرار گرفته است. به گفته ملایم ، تنها واقعیتی که او تصمیم دارد در رابطه با روابطش در آهنگ هایش بنویسد ، استراتژیک تلقی می شود. چندی از زندگی حرفه ای او نگذشته بود که در مورد زندگی دوستانه سوئیفت در انظار عمومی به ناحق حدس زده شد ، جدا شد و مورد تمسخر قرار گرفت ، به طوری که هنرنمایی وی برای شایعات داغ درباره موضوع موضوع این آهنگ به چیزی بیش از علوفه کاهش یافت . این ، تا حد زیادی ، الهام بخش سال 2017 بود شهرت، آبرو – سابقه ای که بسیار لازم است و در آن او تلاش می کند تا کنترل روایت زندگی خود را دوباره بدست آورد. سریع متعصبانه تا سال 2021 ، تعصب دوباره سر زشت خود را دوباره پرورش می دهد. بنابراین بله ، می توانم تصور کنم که چرا عصبی زده است.

در حالی که نویسندگان مرد از ابتدای زمان در مورد زندگی عاشقانه خود موسیقی می ساختند ، در 25 سال از زندگی من حتی یکبار آنها به جهنم رانده نشده اند و به همان روشی که یک زن در لجن کشیده اند ، هستند. در حقیقت ، آنها برای شفافیت و آسیب پذیری مورد احترام قرار می گیرند و روی پایه قرار می گیرند. زنان به خاطر انجام کاری که مردان به خاطر آن تجلیل می شوند – که نمونه ای از استاندارد های دوگانه است – مورد تهمت و شرم قرار می گیرند. به نظر من می رسد که میزان آزار و اذیت و آزار شما را به وضوح روشن کرده است – و کاملاً رک ، راحت – به زن یا مرد بودن در این دنیا خلاصه می شود. الکسا ، نمایش “مرد” از تیلور سوئیفت.

من متوجه شده ام که چندین نفر می گویند که “این پاسخ متناسب با شوخی نیست”. اگر این پاسخی به سخنان منزوی بود ، ممکن است موافق باشم – اما اینطور نیست. این شورش ادغام سرخوردگی متمایل به تمام اظهارات زن ستیزانه ، بدخیم و شوخی هایی است که مردم برای سوئیفت – و به طور کلی زنان – برای چندین سال انجام داده اند. ما بدون هیچ دلیل مشخصی ، خوی جمعی خود را به دلیل یک اشاره کوچک ، به ظاهر ناچیز از دست نمی دهیم. ما این واقعیت فلورسنت را تشخیص می دهیم که سوئیفت در حال گذراندن این درمان برای نیمه عمر خود است.

سوئیفت تنها مشهور جریان اصلی نیست ، چه رسد به تنها زنی که مجبور شده است این چرخه هولناک را پشت سر بگذارد. لازم نیست فراتر از بریتنی اسپیرز و مگان مارکل باشد تا ببینید که پاپاراتزی ها و تابلوئیدها زنان موفق و سخت کوشی را از هم جدا می کنند.

این “جوک ها” یک دهه پیش خنده دار نبودند ، قطعاً الان هم خنده دار نیستند. گنجاندن این نوع گفتگوی مغرضانه در یک سریال روایتی را جاودانه می کند که میلیون ها بیننده برای سال های آینده معرفی و دوباره به آن معرفی می شوند. ذهنیت “شوخی کن” به سادگی آسیب جبران ناپذیری را که نگرش جنسیتی ایجاد می کند به حداقل می رساند. حتی زن ستیزی نیست که من را می ترساند ، بلکه انکار آن است. اشتباه کردن یک انسان است. قرار دادن این اظهارنظر بی دلیل و امتناع از مالکیت بخشی خود در حالی که سر خود را در ماسه فرو می برید – که من با آن مخالفت می کنم.

ما ممکن است تعصب و تعصب نسبت به زنان داشته باشیم بدون اینکه بدانیم آنها وجود دارند. شما می توانید “بهتر بدانید” و هنوز هم ، ناخودآگاه شما ممکن است مدتی طول بکشد تا به غرایز خود برسید. شما می توانید یک فمینیست سرسخت باشید و در عین حال متعصبانه و زن ستیز باشید و از رگهای خود بی خبر باشید. هر چند غم انگیز باشد ، این دو از یکدیگر جدا نیستند. برای مبارزه با ایدئولوژی سمی که بدون رضایت و دانش ما برنامه ریزی شده و در مغز ما پخته شده ، عملی و آموزش لازم است. با موج عصای جادویی نمی توان با یک ضربه برخورد کرد.

زمان آن فرا رسیده است که نگاهی سختگیرانه به خود بیندازیم و اعتقاداتی را که با ایده آل های فمینیستی ما همخوانی ندارند ، کنار بگذاریم. به قول خردمندانه تیلور سوئیفت ، “آن را بیرون بریز ، رد کن و در برابر آن مقاومت کن”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>