چرا مدل موی Locs جاستین بیبر یک فرهنگ فرهنگی است

[ad_1]

جاستین بیبر به دنبال چند مورد از آخرین پست های اینستاگرامی خود بار دیگر جنجال ایجاد کرده است. در اوایل این هفته ، خواننده “Peaches” یک سری عکس به سکویی به اشتراک گذاشت که در آن موهای خود را در جای خود می بیند – و همانطور که احتمالاً می توانستید حدس بزنید ، این واکنش سریع بود. در طی چند ساعت از به اشتراک گذاشتن عکس ها ، نظرات بیبر مملو از انتقاد کاربران از تصمیم وی برای استفاده از مدل مو و متهم کردن وی به تصرف فرهنگی شد.

یکی از کاربران اظهار نظر کرد: “این نیست”. دیگری گفت: “تو این کار را برای چه کاری انجام دادی”

Locs یک مدل موی محبوب است که شامل قسمت هایی از مو است که برای ایجاد ظاهری شبیه طناب ، مات و گره خورده است. آنها بیشتر توسط اعضای جامعه سیاه پوشیده می شوند ، اگرچه سیاهپوستان هنگام پوشیدن اغلب مورد انتقادات نژادپرستانه قرار می گیرند. (به عنوان مثال جولیانا رانچیچ ، مجری برنامه E! مجبور شد در سال 2015 پس از اظهار نظر توهین آمیزی که وی درباره مکان های ساختگی بازیگر زن در اسکار انجام داد ، از زندایا عذرخواهی کند و گفت که به نظر می رسد بوی “روغن پاچولی یا علف هرز” دارند) . “)

این اولین بار نیست که بیبر از این سبک استفاده می کند. او همچنین در مراسم جوایز موسیقی iHeartRadio در سال 2016 محل سکونت خود را پوشید و متهم شد که در آن زمان از نظر فرهنگی بی احساس است. او هرگز به انتقادات مردم نپرداخت و یا عذرخواهی نکرد ، اما خیلی زود بعد آنها را حذف کرد.

همانطور که برخی افراد در شبکه های اجتماعی هستند قبلاً اشاره کرده، مشکل استفاده از سبک پاپ در این واقعیت نهفته است که قفل ها – همراه با نوارهای چوبی ، قرنیزها و آفروس ، به عنوان چند مورد – اغلب هنگام پوشیدن توسط سیاه پوستان با برچسب “گتو” یا “غیرحرفه ای” شناخته می شوند ، اما اینها همان سبک هایی که توسط افراد غیر سیاه پوست استفاده می شوند اغلب معتبر هستند و به عنوان بیانیه های مد مورد بررسی قرار می گیرند. این انتقادات از بیبر (و همینطور انتقاد قبلی) به احتمال زیاد همین حالا گوش شنوا را می گیرد ، اما نمی توان گفت افرادی که او را صدا می کنند نکته ای ندارند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>