چرا مردم در اینستاگرام برای روز آگاهی از خشونت با اسلحه نارنجی می پوشند

[ad_1]

ممکن است به نظر برسد که هر روز دیگر یک روز تعطیلات یا روز تم ساخته شده است ، اما روز آگاهی از خشونت با اسلحه متفاوت است. براساس سازمان غیرانتفاعی Gun Violence Archive ، فقط در پنج ماه اول سال 2021 ، بیش از 240 مورد تیراندازی گسترده در ایالات متحده رخ داده است. آمار حیرت انگیز دیگری؟ رویترز در اوایل سال جاری گزارش داد که ایالات متحده اسلحه بیشتری نسبت به مردم دارد.

باید یک کاری انجام شود. به همین دلیل روز آگاهی از خشونت با اسلحه بسیار مهم است. این به عموم مردم ، سیاستمداران و رسانه ها یادآوری می کند که برای نجات جان انسانها به کنترل اسلحه نیاز داریم.

سازمان غیرانتفاعی Everytown برای امنیت اسلحه ، روز آگاهی از خشونت با اسلحه را در ژوئن 2015 ، دو سال پس از تیراندازی و کشته شدن نوجوانی به نام هادیا پندلتون در زمین بازی شیکاگو آغاز کرد. تصمیم دوستانش برای بزرگداشت زندگی او و افزایش آگاهی در مورد خشونت با اسلحه با استفاده از نارنجی از آن زمان به جنبشی گسترش یافته است که هر ساله در شبکه های اجتماعی دیده می شود.

مرگ پندلتون به عنوان یک یادآوری دائمی از نه تنها فاجعه قرار گرفتن جوانان در معرض خشونت اسلحه است – طبق گزارش CNN ایالات متحده به طور قابل توجهی بیش از هر کشور دیگر در مدرسه تیراندازی می کند – بلکه تأثیر خشونت اسلحه بر جوامع سیاه و قهوه ای به طور نامتناسبی دارد. Everytown خاطرنشان می کند ، طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، سیاه پوستان آمریکایی بیشتر قربانیان قتل اسلحه را تشکیل می دهند و 10 برابر بیشتر از سفیدپوستان آمریکایی در اثر قتل با اسلحه جان خود را از دست می دهند. علاوه بر این ، CDC می گوید کودکان و نوجوانان سیاه پوست 14 برابر بیشتر از کودکان و نوجوانان سفیدپوست در اثر قتل با اسلحه جان خود را از دست می دهند.

پس از مرگ وحشتناک تیراندازی اهماود آربری ، برونا تیلور و آندره هیل – که همه آنها غیرمسلح بودند و تنها بخشی از یک مسئله گسترده ، تراژیک و اغلب کمتر گزارش شده را نشان می دهند – با خشونت علیه زنان و مردان سیاه پوست غیرمسلح در کانون توجه ویژه ای قرار گرفت. روز آگاهی از خشونت و مبارزات انتخاباتی نارنجی بپوشید ، اگر نه بیشتر ، مثل همیشه مناسب است.

امسال ، روز ملی آگاهی از خشونت با اسلحه 4 ژوئن است و Wear Orange Weekend تا یکشنبه ، 6 ژوئن ادامه دارد. برای نشان دادن حمایت خود ، افراد مشهور ، معلمان و صدها نفر دیگر به رسانه های اجتماعی می روند تا نشان دهند که امروز نارنجی پوشیده اند. و در آخر هفته به عنوان نمادی از همبستگی. عکس ها را می توانید در هشتگ #wearorange در اینستاگرام پیدا کنید ، و Everytown از شما دعوت می کند تا به شما کمک کند و برای کمک به گسترش خبر ، عکس های تزئین شده به رنگ نارنجی خود را ارسال کنید.

از همکاری جدید و جذاب انیمیشن Everytown “Wear Orange” استفاده کنید ، شکوفه – گل، با تیم برنده جایزه اسکار در Lion Forge Animation:


درباره کنترل اسلحه و اینکه چگونه می توانید تغییر ایجاد کنید بیشتر بخوانید:


دختران را در مورد اینکه زیبایی برای آنها به چه معناست صحبت کنید:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>