چرا من به عنوان یک زن سیاه پوشیدن کلاه گیس را دوست دارم

[ad_1]

tmp_PENVMw_0c04e386c833413d_GettyImages-1178111475.jpg

در طول زندگی به شما گفته می شود که به عنوان یک زن شما زیبایی خود را تعریف می کنید و موهای شما بخشی اساسی از این زیبایی است ، باعث می شود بسیاری از زنان سیاه پوست دلبستگی خاصی به موهای خود داشته باشند. من قطعاً قربانی این موضوع شدم. من بیش از حد موهایم را وسواس می کردم و اگر نمی توانستم آن را کاملا درست کنم ، در انظار عمومی بیرون نمی روم. موهای من وقتی می پوشیدم کاملاً صاف و کاملاً صاف باشند ، همین امر باعث شد تا چندین بار با صاف کننده به موهایم آسیب برسانم و در نهایت از نرم کننده استفاده کنم.

مادرم کاملاً از پسوندها متنفر است ، بنابراین هرگز اجازه استفاده از آنها را نداشتم. او نظرات منفی خاصی نسبت به زنان سیاه پوستی که بافت و کلاه گیس می پوشیدند داشت و من همین عقاید را درونی کردم. بخشی از من همیشه می خواستم وارد این قلمرو جدید شوم و سعی می کنم موهای جعلی بپوشم ، اما صدای مادرم در داخل سرم ماندگار شد. اما هر چه پیرتر می شوم ، زمان کمتری را صرف تلاش برای دلجویی از ظاهر خودم می کنم. من آماده ام آنچه را که به نظر من معتبر است بپوشم.

قبل از همه گیری ، شاید دو کلاه گیس داشتم که از لوازم آرایشی آوردم و فقط چند بار پوشیدم. هر دو نسبتاً محافظه کار با رنگ قهوه ای طبیعی ثابت و طول متوسط ​​بودند. اما بی حوصلگی ، کار رنگ آمیزی بیش از حد رشد کرده و تمایل بیشتر به خرید آنلاین مرا به دنیای باشکوه # ویگتوک سوق داد. بله ، دیدن زنان در مورد بازنگری کلاه گیس ها در TikTok انگیزه من برای شروع استفاده از کلاه گیس بود. چند ماه جلو بروید و من هر هفته مدل موهایم را عوض می کنم – گاهی اوقات دو بار در هفته. من کلاه گیس های بلند ، کلاه گیس های کوتاه ، گیس های فرفری و حتی آنهایی با رنگ روشن دارم. نمی توانم سیر شوم.

پاسخ به سرگرمی جدید کلاه گیس پوشیده شده من متفاوت است. اکثر مردم فکر کرده اند که تغییرات بسیار زیباست و به شوخی می گویند که این مثل این است که هر بار که مرا می بینید با یک شخص جدید ملاقات کنید. با این حال ، برخی از افراد به طرز عجیبی از این تغییر آزرده خاطر شده اند ، گویی که هر روز صبح که با من موهایم را می گذرانم ، با من می گذرانند. بسیاری از افراد را در انتخاب من برای استفاده از کلاه گیس زیر سوال می برند. احتمالاً متداول ترین چیزی که گفته می شود این است: “شما موهای بسیار زیبایی دارید. شما به هیچ یک از آن موهای جعلی احتیاج ندارید.”

کاملاً درست می گویند. من نمی کنم نیاز داشتن کلاه گیس پوشیدن من آنها را می پوشم چون می خواهم. گرچه انتخاب من برای ورود به دنیای کلاه گیس کاملاً مبتنی بر هوی و هوس نبود ، زنان سیاه پوست در طول تاریخ فرصتی برای تجربه یکسان و انتخاب خود در مورد موهایشان پیدا نکردند.

کاری که من انتخاب می کنم با موهایم انجام دهم تعریف من نیست. و اگر “واقعی” نباشد ، پس چه؟

یکی از بزرگترین فرض هایی که زنان سیاه پوست از کلاه گیس ، بافت ، یا اکستنشن استفاده می کنند این است که “ما از موهای طبیعی خود متنفر هستیم”. پاسخ من به آن این است که نگاهی بیاندازم به تاریخ سیاه پوستان در سراسر دیاسپورا که به دلیل آنچه از پوست سر آنها رشد می کند مورد تبعیض قرار می گیرند. سپس خواهید دید که چه کسی واقعاً از موهای با بافت متنفر متنفر است. برای نسل ها ، به سیاه پوستان گفته می شد که موهای خود را “رام” کنند تا در جامعه جا بیفتد. استفاده از موهای طبیعی در آن زمان به معنای از دست دادن فرصت های شغلی ، اخراج از مدرسه و اجتناب از سازمان های مختلف است. و این فقط مسئله گذشته نیست. هنوز سیاه پوستان بر اساس چگونگی انتخاب پوشیدن موهایشان سخت مورد قضاوت قرار می گیرند.

بنابراین ، خودم را در یک دوراهی یافتم: آیا من به هویت خود احترام می گذارم و به طور طبیعی موهایم را می پوشم ، یا اینکه ظاهر خود را تغییر می دهم؟ تصمیم گرفتم خودم را انتخاب کنم. اگر من می خواهم یک کلاه گیس بلند و مستقیم به لبم بزنم ، این کار را خواهم کرد. اگر هفته بعد بخواهم آفریقای خود را بپوشم ، این کار را می کنم. کاری که من انتخاب می کنم با موهایم انجام دهم تعریف من نیست. و اگر “واقعی” نباشد ، پس چه؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>