چرا نائومی اوزاکا باید در اولویت قرار دادن سلامت روان باشد

[ad_1]

چهار روز پس از اعلام عدم حضور در مطبوعات در مسابقات آزاد فرانسه به منظور محافظت از سلامت روان ، به نائومی اوساکا جریمه 15000 دلاری (تقریباً 10،600 پوند) محکوم شد و در صورت ادامه انصراف ، مجازات های سخت تری در راه بود. پنج روز پس از اعلام اولیه و یک روز پس از پیروزی در مسابقه افتتاحیه خود مقابل پاتریشیا ماریا تیگ ، اوزاکا به طور کلی از مسابقات کنار رفت. اوزاکا در شبکه های اجتماعی نوشت: “من فکر می کنم اکنون بهترین چیز برای مسابقات ، سایر بازیکنان و خوشبختی من این است که کناره گیری کردم تا همه بتوانند به تمرکز روی تنیس که در پاریس برگزار می شود برگردند.” شماره 2 رتبه بندی تنیسور جهان گفت که قبل از صحبت با رسانه ها با “دوره های طولانی افسردگی” و همچنین اضطراب مقابله کرده است. سپس اوزاکا ، پردرآمدترین زن ورزشکار جهان ، اعلام کرد که یک وقفه انجام می دهد.

به طور قابل پیش بینی ، برخی از نویسندگان ورزش از دست دادن دسترسی به ستاره تنیس هیجان زده نمی شوند. و در حالی که ده ها ورزشکار از اوزاکا ابراز حمایت کردند ، از جمله کوکو گاوف ، سیمون بیلز و استفان کاری ، دیگران گفتند که انجام مطبوعات به سادگی با قلمرو یک ورزشکار حرفه ای همراه است. به گفته سوفیا کنین آمریکایی: “این همان چیزی است که شما برای آن ثبت نام کرده اید.” مجله نیویورک تایمز. “این ورزش است … شما فقط باید به نوعی آن را مدیریت کنید.” ویکتوریا آزارنکا ، قهرمان دو دوره گرند اسلم ، “من فکر می کنم این امر در توسعه ورزش و ارتقا. ورزش بسیار مهم است.”

طبیعتاً تور جهانی تنیس جهانی (WTA) موافقت کرد. WTA هفته گذشته گفت: “ورزشکاران حرفه ای در قبال ورزش خود و طرفدارانشان مسئولیت صحبت با رسانه های پیرامون مسابقات خود را دارند و به آنها این امکان را می دهند تا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارند و داستان خود را تعریف کنند.” در همین حال ، در سراسر رسانه های اجتماعی و حتی در برخی از رسانه ها ، مردم ابراز تردید آشکار در مورد قانونی بودن مسائل بهداشت روانی اوزاکا کردند. عطر و طعم بسیاری از نظراتی که دیدم این بود: “پایان جهان نیست که یک کنفرانس مطبوعاتی انجام دهید”.

بنابراین قبل از ادامه کار ، در اینجا یادآوری می کنم که افراد تصادفی در توییتر نمی توانند در مورد سلامت روان شما ، پریود صحبت کنند. اگر یک کنفرانس مطبوعاتی پس از مسابقه برای شما به نظر می رسد قدم زدن در پارک باشد ، بسیار عالی است. تصمیم گیری در مورد اینکه سلامت روان نائومی اوزاکا چه کاری انجام می دهد یا چه کاری انجام نمی دهد به عهده هر یک از ما نیست. و تا آنجا که ارتقا the ورزش تنیس ، به نظر می رسد موثرترین راهی که او می تواند انجام دهد این است که بهترین تنیس خود را انجام دهد. اگر نائومی اوزاکا (و احتمالاً سایر بازیکنان) با دور ماندن از کنفرانس های مطبوعاتی بهترین عملکرد را داشته باشند ، شاید قدرت های موجود باید این را در نظر بگیرند.

این مرا به بحث مورد علاقه من در مورد همه آنها می رساند: “این بخشی از کار است.” بیایید اجازه دهیم حتی با وجود شبکه های اجتماعی ، برخی از تعاملات مطبوعاتی برای یک ورزشکار حرفه ای اجتناب ناپذیر است. این کنفرانس های مطبوعاتی پس از بازی ، که اوساکا به طور خاص در پست های خود ذکر کرد ، بیشترین وحشیانه ترین است ، با ورزشکارانی که از نظر روحی و جسمی تخلیه شده اند ، درست بعد از یک مسابقه از وینگر عبور می کنند. بازیکنان تنیس هم تیم یا مربی ندارند تا ضربه اصلی را متحمل شوند. و این رابطه اگر به سلامت روان ورزشکار آسیب برساند ، برای هیچ یک از دو طرف کارایی ندارد. نه تنها ممکن است عملکرد آنها آسیب ببیند ، بلکه باور اینکه ما بهترین پاسخ ها را می گیریم ، به ویژه از ورزشکاران درونگرا تری مانند اوزاکا ، در فضای فشار پز یک کنفرانس مطبوعاتی بعد از مسابقه ، دشوار است. هیچکس برنده نمی شود.

و امروز هیچکس پیروز نیست ، درخشان ترین ستاره جوان تنیس از یک تورنمنت مهم کنار می رود و سلامت روان او ظاهراً مورد بحث عمومی است. “این فقط بخشی از کار است” معادل “اما اینطور است که همیشه انجام می شود” ، که معمولاً آخرین نفس نفس زدن و بدترین بهانه از کسی است که می خواهد مشاجره خود را از دست بدهد. مطمئناً ، این روشی است که همیشه انجام می شود ، اما اگر برای یکی از بهترین ورزشکاران جهان کار نکند ، و ده ها نفر دیگر از او حمایت کنند ، ممکن است زمان تغییر چیزها فرا رسیده باشد. ما هنوز نمی دانیم که این چه شکلی است ، اما اوزاکا خودش گفت که به او کمک می کند تا این موضوع را کشف کند. آنچه مهم است این است كه ورزشكاران ، دقیقاً مانند هر فرد دیگر ، مجاز به اولویت بهداشت روانی خود هستند ، و تشخیص می دهند كه قوانین در این راه باید مورد بررسی مجدد قرار گیرند. و برای امکان پذیر ساختن آن ، همه باید از مکانی نه در مورد قضاوت – “مکش آن را بخورید” یا “فقط کار خود را انجام دهید” – بلکه همدلی داشته باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>