چرا نباید فقط به لیست محصولات INCI مراقبت از پوست اعتماد کنید

[ad_1]

خرید نوجوان در بازار تابستان

توانایی رمزگشایی پشت محصول مراقبت از پوست در حال تبدیل شدن به مدرن ، صنعت زیبایی معادل توانایی رمزگشایی از ماشین جنگ جهانی دوم Enigma است. خوب ، خوب نه کاملاً ، اما وسواس در مورد رمزگشایی نام ، درصد و غلظت ترکیبات پیچیده در حال رشد است. حتی گروه های فیس بوکی وجود دارد که در آن افراد چیزی غیر از لیست مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست ارسال نمی کنند تا از افراد دیگر (که فاقد صلاحیت های آرایشی و بهداشتی هستند) بخواهند که آیا این محصول خاص “بی خطر” است یا خیر.

این تثبیت با تشریح لیست مواد تشکیل دهنده منجر به افزایش کلیات و برچسب زدن مواد تشکیل دهنده به عنوان “خوب” یا “بد” شده است ، که به نوبه خود ، به افزایش اطلاعات غلط در صنعت مراقبت از پوست می افزاید. در برخی موارد ، مارک ها حتی محصولات جدیدی را با ترکیبات پیچیده کمتری در نتیجه درخواست های مصرف کننده از سوinter تعبیر تفسیر لیست مواد تشکیل دهنده ، دوباره فرموله کرده اند.

در واقع ، لیست مواد تشکیل دهنده (که به آن لیست INCI نیز گفته می شود) می تواند نگاهی اجمالی به نوع کالایی که خریداری می کند را به شخص ارائه دهد ، اما اطلاعات زیادی در این برچسب نوجوان وجود ندارد. استر اولو ، شیمی دان لوازم آرایشی گفت: “لیست مواد تشکیل دهنده فقط یک قطعه بسیار کوچک از یک معما بسیار بزرگ است.” با تکرار این احساس ، سارا چاپمن ، چهره شناس و بنیانگذار Skinesis ، گفت که “لیست مواد تشکیل دهنده داستان کامل را بیان نمی کند” – موافقت کرد و در اینجا مشکل بزرگ نهفته است. قضاوت درباره یک محصول صرفاً براساس فهرست INCI آن می تواند منجر به کلیات گسترده درباره محصولات مراقبت از پوست شود که مبتنی بر علم نیستند و غالباً ممکن است نادرست باشند – و این اطلاعات غلط در سراسر شبکه های اجتماعی منتشر می شود و از نظر سایر مصرف کنندگان درست تلقی می شود. در اینجا ، با کمک شیمیدانان لوازم آرایشی ، یک بنیانگذار مارک و یک متخصص پوست ، مواردی را ارائه می دهیم که لیست تصمیم گیری در مورد تصمیم به خرید یا استفاده از یک محصول مراقبت از پوست خاص ، همه چیز نهایی و نهایی نیست. .

لیست مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست فقط خیلی به شما می گوید

باور کنید یا نه ، مصرف کنندگان لزوماً قادر به رمزگشایی از هر جنبه از لیست مواد تشکیل دهنده نیستند ، و همچنین نوشته نشده است که به این ترتیب رمزگشایی شوند. آنها در درجه اول یک نیاز نظارتی هستند. میشل وونگ ، مربی علم و خالق محتوا در سیدنی ، گفت: “لیست مواد تشکیل دهنده فقط به شما می گوید که چه چیزی در آن وجود دارد ، تقریباً به ترتیب نزولی ، اما نه چیزهای دیگر.” فرمولاسیون لوازم آرایشی و بهداشتی حرفه ای است که کسی سالها برای تسلط بر آن به منظور کارآیی بیشتر محصولات برای مصرف کنندگان ، آن را فرا می گیرد. باعث تحریک هدفمند یا فریبکاری نشود. دکتر اژه چان ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره ، گفت: “اگر همه ما می توانستیم به راحتی محصولات ظریف و موثری را تولید کنیم ، به شرکت های تولید کننده محصولات مراقبت از پوست نیاز نداریم. وی افزود: “برای استاد غیر شیمی شیمی ، بسیاری از اسامی شیمیایی و مفاهیم اساسی برای یادگیری وجود دارد تا بتوان دقیقاً آنچه را که ذکر شده است و چرا در فرمول گنجانده شده است ، تفسیر کرد.”

استر اولو گفت: “لیست مواد تشکیل دهنده فقط یک قطعه بسیار کوچک از یک معما بسیار بزرگ است.”

دکتر چان یک تشبیه عالی ارائه می دهد: این که لیست مواد تشکیل دهنده مشابه خواندن یک دستور العمل است. این به شما می گوید که چه ظرفی دارد اما در واقع حس طعم آن را به شما نمی دهد. “شما تخم مرغ خام ، یک قاشق اسانس وانیل یا یک چوب کره را به تنهایی نمی خورید ، اما وقتی همه با هم مخلوط می شوند ، یک کلوچه تکه شکلات خوشمزه است.” یک دستورالعمل ، یا در این مورد یک لیست مواد تشکیل دهنده ، می تواند به مصرف کننده عادی و غیر شیمیایی نشان دهد که از یک محصول چه انتظاری باید داشته باشد اما تصویر کاملی از تأثیر آن بر روی پوست او را نشان نمی دهد.

یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد لیست مواد تشکیل دهنده این است که هرچه ماده بالاتر در لیست INCI قرار داشته باشد ، مقدار بیشتری از آن ماده تشکیل دهنده موجود در آن است. اما این فقط تا حدی درست است. مواد تشکیل دهنده بالای خط یک درصد به ترتیب نزولی غلظت ذکر شده اند. با این حال ، هنگامی که به خط یک درصدی و زیر رسیدید ، می توانید مواد تشکیل دهنده را به هر روشی که یک مارک ضروری بداند تصادفی کنید (استثنائات رنگهایی هستند که همیشه آخرین لیست را دارند) “، توضیح داد. دکتر چان توضیح داد که برخی از مواد تشکیل دهنده مانند آنتی اکسیدان ها ، نیاسینامید و رتینوئیدها در درصد کمی موثر هستند و در لیست INCI پایین تر قرار می گیرند.

همانطور که اولو و وونگ اشاره کردند ، این موارد وجود دارد فراوانی از دیگر مواردی که لیست مواد تشکیل دهنده به مصرف کننده نمی گوید. اینها شامل: (اما محدود نمی شوند) ، اینکه محصول چیست ، غلظت هر یک از مواد تشکیل دهنده (مگر اینکه ماده اصلی فعال باشد) ، چه مقدار از ماده تشکیل دهنده وجود دارد ، چگونه مواد تشکیل دهنده با هم ترکیب می شوند ، اگر فناوری خاصی وجود دارد یا نوآوری مورد استفاده ، درجه یک ماده تشکیل دهنده و مکانی که مارک مواد تشکیل دهنده آن است. اینها مواردی است که برای درک آنها درجه علمی و PHD لازم است.

البته ، خواندن یک عنصر می تواند در بعضی موارد مهم باشد

با گفتن این موارد ، یک لیست مواد تشکیل دهنده البته کاربردهای خود را دارد. همه متخصصانی که با آنها صحبت کردیم موافقت کردند که اگر به آلرژی یا حساسیت خاصی نسبت به ماده ای مانند روغنهای اساسی یا عطر حساسیت دارید ، صرف زمان سریع برای اسکن لیست INCI مفید است. دکتر چان گفت: “چند مورد وجود دارد که من به بیماران توصیه می کنم لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنند.” “اگر به ماده خاصی آلرژی دارید و باید از آن اجتناب کنید ، لیست مواد تشکیل دهنده مکان خوبی برای شروع است.”

علاوه بر حساسیت ها و حساسیت ها ، اگر به علوم آرایشی علاقه دارید ، بیرون بروید و مطالعه کنید. دکتر چان گفت: “اگر می خواهید وقت خود را صرف یادگیری برخی مواد و فرمولاسیون کنید ، بسیار جالب است که اطلاعات به طور گسترده در دسترس هستند.” وی افزود: “اما من فکر می کنم این حس وجود دارد که اگر مواد اولیه را نخوانید ، این محصول به شما آسیب می رساند ، که اینطور نیست.”

همچنین ممکن است شخصی بخواهد برخی از مواد اصلی موجود در لیست INCI را بررسی کند تا ببیند چه فوایدی از آن دارند. به عنوان مثال ، یک اسید آلفا-هیدروکسی چیزی را برای لایه برداری پیشنهاد می کند ، در حالی که گلیسیرین و سرامیدها نشان می دهند که این محصول مرطوب کننده خواهد بود.

هیچ یک از این موارد به این معنی نیست که از مارک ها س askال نپرسید و قبل از خرید ، مجذوب محصولات نشوید. چپمن گفت: “از همه سeriesالات استقبال می شود.”

اعتماد تنها به لیست مواد تشکیل دهنده ممکن است در واقع منجر به اطلاعات غلط شود

اگرچه لیست مواد تشکیل دهنده شاخص خوبی برای انتظارات در مورد یک محصول است ، اما تکیه بر آن می تواند منجر به سوinter تعبیر و حتی اطلاعات غلط در مورد محصولات مراقبت از پوست شود. وونگ گفت: “لیست مواد تشکیل دهنده دارای اطلاعات ارزشمندی است ، اما جدی گرفتن بیش از حد آنها و اعتماد بیش از حد به آنها قطعاً می تواند منجر به قضاوت عجولانه درباره محصولات و اطلاعات غلط شود.” این می تواند منجر به نوشتن محصول یا برچسب زدن آن به عنوان “بد” شود ، حتی اگر لیست INCI نشان دهنده عملکرد یک محصول بر روی پوست نیست.

در این حالت ، دکتر چان گفت ، مصرف کنندگان در تفسیر لیست مواد تشکیل دهنده به “قوانین ساده و سریع و سریع” اعتماد می کنند. این ممکن است این فرض را داشته باشد که پنج ماده اول ذکر شده تنها عناصری هستند که مهم هستند (که چنین نیست) ، و اینکه ترکیباتی مانند پارابن و سدیم لوریل سولفات (SLS) تحریک کننده هستند ، که باز هم ، در تمام موارد کاملاً درست نیست موارد چان توضیح داد: “پارابن ها در غلظت های کمتر از 0.8 درصد بی خطر و موثر هستند که اطلاعات موجود در لیست مواد تشکیل دهنده نیست.” (در سال 2005 ، FDA به این نتیجه رسید که شواهد کافی برای نگرانی در مورد استفاده از پارابن در مواد آرایشی به دلیل غلظت وجود ندارد.) “SLS در 100 درصد تحریک کننده است اما در غلظت های پایین تحریک کننده نیست. اگر کسی الکل ذکر شده را مشاهده کند در ترکیبات ، به عنوان مثال ، ممکن است خشک شدن آن را سو تعبیر کنند ، این می تواند منجر به ایجاد ترس زیادی شود ، به همین دلیل مهم است که شیمی آرایشی و سم شناسی در مکالمات برای جلوگیری از فرضیات حیاتی است.

دکتر اژه چان توضیح داد: “یک افسانه فراگیر وجود دارد که هر چیزی که نتوانید تلفظ کنید برای شما مضر است ، که در بدترین حالت ترسناک است.”

اگر در نهایت از این قوانین سخت و سریع پیروی کنید ، به خصوص اگر پوست حساس ندارید ، ممکن است برخی از محصولات عالی را که نتایج عالی ارائه می دهند ، از دست بدهید. و در بعضی موارد ، اجتناب از “مواد شیمیایی” و در عوض انتخاب محصولات سنگین در روغنهای اساسی ، ممکن است باعث تحریک بیشتر شود – به ویژه برای بیماری های پوستی مانند روزاسه.

و به یاد داشته باشید ، فقط به این دلیل که شما نمی توانید کلمه ای را تلفظ کنید ، به این معنی نیست که برای شما بد است و اگر نتوانید کلمه ای را در پشت محصول تلفظ کنید ، نباید احساس بدی داشته باشید – این همان چیزی است که دانشمندان اینجا هستند برای. چان گفت: “یك افسانه فراگیر وجود دارد كه هر چیزی را كه نتوانید تلفظ كنید برای شما مضر است كه در بدترین حالت ترس آور است.”

وقتی صحبت از فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست می شود ، همه چیز در مورد Nuance است

مانند بسیاری از موارد در اکثر صنایع ، اما به طور قطع در صنعت زیبایی (و حتی بیشتر بنابراین در صنعت مراقبت از پوست) درک تفاوتهای ظریف و جزئیات مهم است و متأسفانه یک لیست از مواد تشکیل دهنده نمی تواند تفاوت های ظریف یک فرمول را به شما بگوید. به همین دلیل ، بسیاری از مواد به دلیل عدم درک علمی و مطالعات کوچک و سو mis تفسیر مورد تحقیر قرار می گیرند.

همانطور که قبلا ذکر شد ، پارابن ها شهرت بدی دارند اما در تثبیت محصولات نقش مهمی دارند ، این بسیار مهم است زیرا محصولات کپک زده برای پوست مفید نیستند ، البته لازم به ذکر است که کمی ناخالص نیست. به همین دلیل ، دکتر چان توضیح داد که برخی از فرمولاسیون ها برای جایگزینی پارابن ها با ماده ای به نام methylchloroisothiazolinone تغییر یافته اند که اگرچه هنوز کاملاً ایمن است ، اما از نظر حفظ به اندازه پارابن ها کارایی ندارد و ماندگاری بسیاری را کوتاه می کند محصولات دکتر چان توضیح داد که همچنین گفته می شود که میزان آلرژی زایی بالاتری دارد. همین امر را می توان در مورد سولفات ها و سیلیکون ها نیز بیان کرد ، که کاملاً بد قلمداد شده و از مواردی که باید از آن اجتناب شود ، منجر به برچسب گذاری علامت های تجاری “عاری از” در بسته بندی های خود می شود.

ظرافت ها و پیچیدگی های الکل در فرمولاسیون نیز در سو the تعبیر از لیست مواد تشکیل دهنده گم می شود. دکتر چان گفت: “عدم درک منجر به زشت شدن همه الکل ها شده است.” وی افزود: “بعضی از الكل ها پوست را خشك می كنند ، اما برخی دیگر مانند استیل الكل ، پوست را خشك نمی كنند و به عنوان ضخیم كننده و امولسیون كننده عمل می كنند.” به طور مشابه ، وونگ از دی متیکون مثال زد ، که یک خانواده از مواد تشکیل دهنده است که می تواند بافت های بسیار مختلفی داشته باشد. لیست مواد تشکیل دهنده نمی تواند به شما بگوید اینها چیست. همه این ترکیبات نقش مهمی در فرمولاسیون برای بافت ، عملکرد و حفظ آن دارند.

میشل وونگ گفت: “لیست مواد تشکیل دهنده اطلاعات ارزشمندی دارند ، اما جدی گرفتن بیش از حد آنها و اعتماد بیش از حد به آنها قطعاً می تواند منجر به قضاوت عجولانه درباره محصولات و اطلاعات غلط شود.”

گذشته از اینکه مواد بد به نظر می رسند ، مهم است که در کل دو ماده مختلف با همان ماده اصلی به کل تصویر نگاه کنید. همه محصولات برابر نیستند (چقدر کسل کننده خواهد بود؟) ، و تفاوت بین عملکرد یک ماده حتی می تواند به بسته بندی برسد. چپمن به این نکته خوب اشاره کرد که اگر سیستم تحویل صحیح با محصولی حاوی یک ماده ناپایدار مانند ویتامین C در دسترس نباشد ، اگر در ظرف قرار داشته باشد می تواند به سرعت اکسید شده و بی اثر شود ، در حالی که اگر در یک ماده مات و مedثر قرار نگیرد ، ظرف ، نمی شود لیست مواد تشکیل دهنده فقط می تواند ویتامین C را به شما نشان دهد اما سیستم تحویل یا بسته بندی آن وجود ندارد.

نکته اصلی این است که لیست مواد تشکیل دهنده فقط چیزهای زیادی را به شما می گوید. آنها نباید تصمیم همه گیر و نهایی شما باشند ، خصوصاً اگر در زمینه شیمی آرایشی آموزش ندیده اید. مقررات آرایشی و بهداشتی (به ویژه مقررات اتحادیه اروپا که بسیار مشهور هستند) وظیفه مراقبت از مصرف کنندگان خود را دارند. همانطور که دکتر چان گفت: در حال حاضر خطرات بسیار واقعی در زندگی وجود دارد که فکر می کنم خطرات عدم بررسی لیست مواد تشکیل دهنده نسبتاً کم است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>