چرا هنگام تخمک گذاری دچار گرفتگی می شوم؟

[ad_1]

گرفتگی عضلات در مواقعی که انتظار پریود شدن را ندارید ممکن است کمی گیج کننده باشد ، اما لزوماً از حالت عادی خارج نیست. در حقیقت ، این ناراحتی که در شکم خود احساس می کنید ممکن است نشانه ای از حضور شما در مرحله تخمک گذاری چرخه قاعدگی باشد.

طبق گفته های مارکو موانس ، MD ، یک پزشک متخصص بارداری و باروری در مرکز باروری جوان سازی در ایالات متحده ، درد تخمک گذاری (که به آن میتلشمرز نیز گفته می شود) شایع است و به طور معمول احساس گرفتگی کسل کننده یا درد شدید است. بعضی از بیماران ممکن است درد تخمک گذاری داشته باشند که کمی شبیه گرفتگی های قاعدگی است.

وی توضیح داد: “این اتفاق معمولاً حدود 14 روز قبل از شروع پریود رخ می دهد و نشان می دهد که فولیکول بالغ پاره شده و تخمک را به داخل شکم رها کرده است.” کلینیک مایو خاطرنشان می کند که این ناراحتی به طور معمول در یک طرف پایین شکم احساس می شود.

بنابراین دقیقاً چه چیزی باعث این احساس گرفتگی در طی تخمک گذاری می شود؟ همانطور که دکتر موانس توضیح داد ، عامل اصلی نشت مایعات از داخل فولیکول پاره شده است که باعث تحریک شکم و بافت اطراف آن می شود.

قابل درک است اگر اولین باری که احساس گرفتگی در اطراف تخمک گذاری می کنید کمی از بدن دور شوید ، اما این معمولاً جای نگرانی ندارد. دکتر موانس گفت که این ناراحتی باید طی 24-48 ساعت کاهش یابد. با این حال ، اگر حالت تهوع ، استفراغ ، تب ، لرز ، حرکات غیرطبیعی روده یا علائم ادراری یا درد مداوم ، شدید یا وخیم تر دارید ، باید با پزشک خود تماس بگیرید ، زیرا دکتر موانس همه این علائم را به عنوان علائم هشدار دهنده طبقه بندی کرد.

هر کس درد تخمک گذاری را تجربه نمی کند ، بنابراین اگر هیچ گونه ناراحتی احساس نکنید مسئله مهمی نیست. به یاد داشته باشید ، هر گونه نگرانی شایسته است که با پزشک خود در میان بگذارید ، بنابراین دریغ نکنید برای تهیه س questionsال یا مشاوره با ارائه دهنده خدمات پزشکی خود تماس بگیرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>