چرا ورزش کردن می تواند به شما میگرن بدهد. | بدن و ذهن

[ad_1]

کوروویلا می گوید علائم میگرن ناشی از تمرین شبیه به سایر میگرن ها است ، با حساسیت به نور ، صداها ، بوها و سایر انواع محرک ها علاوه بر ضربان قلب دچار ضربان می شوند. به گفته Gee ، علائم یکی از اعمال فیزیکی ممکن است بیشتر شامل هاله باشد. جالب است بدانید ، شرکت کنندگان در مطالعه هلندی که میگرن های تحریک کننده ورزش داشتند ، به عنوان یکی از علائم اولیه میگرن خود در طول حملات میگرنی که در “زندگی عادی” خود (که لزوماً با ورزش انجام نمی شود) دچار گردن درد می شوند ، بیشتر دچار درد گردن می شوند.

درمان و پیشگیری از میگرن بعد از تمرین چگونه است؟

اگر بعد از تمرین یا فعالیت بدنی دچار سر درد مکرر می شوید ، باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید میگرن همان چیزی است که واقعاً با آن سر و کار دارید. “اولین کاری که ما همیشه انجام می دهیم رد علل خطرناک سردرد ناشی از ورزش یا میگرن ناشی از ورزش است. کوروویلا می گوید: آنوریسم ، تومورهای مغزی و خون در مغز می تواند با سردرد ناشی از ورزش همراه باشد ، بنابراین ما در نهایت با تصویربرداری عصبی و سایر اقدامات تشخیصی این موارد را رد می کنیم.

هنگامی که احتمالات کمتر رایج برای علائم شما منتفی شد ، پزشک شما تشخیص می دهد که آیا به بیماری سردرد اولیه مبتلا هستید یا میگرن های تحریک کننده ورزش دارید. به گفته کوروویلا ، میگرن بیشتر از سردردهای ورزشی اولیه شایع است و درمان های بیشتری نیز در دسترس است.

کوروویلا توضیح می دهد: “برای درمان حاد ، توصیه می کنیم داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ناپروکسن را قبل از تمرین برای جلوگیری از سردرد مصرف کنید.” او می افزاید که استفاده منظم از NSAID ها می تواند برای معده شما سخت باشد ، بنابراین اگر برای تسکین میگرن به آنها اعتماد دارید ، باید تحت نظر پزشک باشید.

کوروویلا می گوید ، داروهای تجویز شده مانند مسدود کننده های بتا یا NSAID های قوی تر می توانند برای جلوگیری از میگرن ناشی از فعالیت بدنی استفاده شوند.

تحقیقات فزاینده ای نشان می دهد که انجام تمرینات ورزشی می تواند بخشی از برنامه درمان میگرن برخی افراد باشد. مروری که در سال 2018 در مجله درد سردرد 44 مقاله در مورد میگرن های ناشی از ورزش را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. نویسندگان این بررسی نتیجه گرفتند که در حالی که میگرن می تواند با ورزش تحریک شود ، ورزش منظم می تواند یک درمان پیشگیرانه موثر برای میگرن باشد. این بررسی تأیید کرد که دقیقاً چقدر و چه نوع تمرینات ورزشی بهتر عمل می کند هنوز ناشناخته است ، اما اعتدال ممکن است کلید باشد. یک مطالعه کوچک با 45 شرکت کننده در سال 2021 در مجله فیزیولوژی کاربردی اروپا مشخص شد که تمرینات هوازی متوسط ​​، درمان بهتری برای میگرن نسبت به تمرینات هوازی شدید است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>