چرا Firefly Lane نتفلیکس به خوبی کتاب نیست

[ad_1]

FIREFLY LANE (L to R) KATHERINE HEIGL در نقش TULLY و SARAH CHALKE در نقش KATE در قسمت 109 FIREFLY LANE.  Cr  دادگاه NETFLIX 2020

کریستین هانا نویسنده ای دیدنی است – حتی می توانم بگویم او به دلیل تعداد زیادی از رمان هایی که خوانده ام و به دیگران توصیه کرده ام ، مورد علاقه من است. مانند هر نویسنده خوب ، او احساس شما را در داستان درست می کند ، و همه چیزهایی را که با کلمات با رنگ زنده و نه سیاه و سفید در یک صفحه نقاشی می کند ، و رمان خود در سال 2008 می بیند Firefly Lane تفاوتی ندارد این داستان قلب من را تسخیر کرد و مرا برای یک سواری وحشی که زندگی “TullyandKate” است به همراه داشت. من نمی توانستم کتاب را پایین بگذارم ، حتی وقتی که خنده های من تبدیل به اشک شد و دوباره به خنده بازگشت. احساس می کردم واقعاً به تک تک شخصیت ها و نقشی که آنها در گردآوری داستان داشتند ، وابسته بوده ام.

متأسفانه ، همه این جنبه های شگفت انگیز کتاب برای من روی صفحه نمایش جمع نشده است ، و احساسات من هنگام تماشای اقتباس اخیر Netflix از سردرگمی در مورد اتفاقاتی که در این کتاب ها رخ نداده است گرفته تا عصبانیت کامل از مهمترین موارد روابط در داستان به تصویر کشیده شد.

بیایید با سطحی شروع کنیم: من تقریباً سریال را به پایان نرسانم زیرا قسمتهای اول خیلی خسته کننده بودند. روشنایی – روشن شود ، تولی ، هیچ کس چراغ های پاسیو آنقدر قوی ندارد – همراه با تصاویر ارزان قیمت از “آسمان” و “کرم شب تاب ها” مجبورم می کردند که چشمانم را بچرخانم و گاهاً خسته شوم.

اما گوشت گاو واقعی من با سریال Netflix این است که درام اضافی روی صفحه نمایش که به هیچ وجه با شخصیت ها و شخصیت آنها همخوانی ندارد. به عنوان مثال ، آنها در جهنم با ازدواج زیبا و داستان عاشقانه جانی رایان و کیت مولارکی چه کردند؟ در این کتاب ، مشارکت آنها قوی است و ناشی از احترام عمیق یکدیگر است. من همین احساس را با خیانت در ازدواج والدین کیت داشتم. این روابط در کتاب نشکن ، دوست داشتنی و واقعی بود و اصلاً منطقی نیست که خانم م با شخصی از کلیسا دزدکی حرکت کند یا اینکه کیت از طریق ایمیل با پدر PTA معاشقه کند. ناگفته نماند ، تمام رابطه تولی با مکس کشش و نیم است.

این نمایش بسیار آزادانه بر اساس کتاب ساخته شده بود و به اجرای عدالت داستان نزدیک نبود. به نظر من ، به نظر می رسید اقتباس نتفلیکس به عنوان نسخه “ماجراجویی خودت را انتخاب کن” رمان که در آن ماجراجویی اشتباه برای هر شخصیت انتخاب شده است ، نوشته شده است.

من متوجه شدم که پیوند روی صفحه بین تالی و کیت واقعی به نظر می رسید – به خصوص در سال های نوجوانی – و من از سقط جنین تولی که برای افزایش آگاهی در این نمایش استفاده می شود ، قدردانی کردم ، حتی اگر صحنه ای که او کودک خود را از دست می دهد کمی آسیب زا است.

به طور کلی، Firefly Lane انتظارات من را برآورده نکرد با این حال ، اگر من اول کتاب را نخوانده بودم ، احتمالاً تا حدی از نمایش لذت می بردم – به نظر می رسد این مورد در مورد تعداد زیادی از طرفداران جدید وجود دارد!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>