چه اتفاقی برای هالستون افتاد و چگونه او مرد؟

[ad_1]

طراح مد هالستون ، 7 مارس 1975 (عکس از بیل یانگ / کرونیکل سانفرانسیسکو از طریق گتی ایماژ)

در آخرین مشترک رایان مورفی ، هالستون، شخصیت تیتراژ ، با بازی ایوان مک گرگور ، یکی از مشهورترین افسانه های مد در آمریکا بود. از طراحی پیراهن های پیرایشگرانه Ultrasuede تا چاپلوس گرفته تا کلاه قرمزی که جکی O نشان می دهد ، نماد sartorial اثری از بین بردنی در تاریخ مد همانطور که می شناسیم برجای گذاشت. طراحی های حداقل و در دسترس هالستون دهه 70 را به خود اختصاص داد و او را به یکی از برجسته ترین نام های آمریکایی در این دوران تبدیل کرد. پس چه اتفاقی برای هالستون افتاد؟ آنچه شما باید در مورد میراث ماندگار وی بدانید اینجاست.

هالستون چگونه کار خود را آغاز کرد؟

پس از اینکه جکی کندی در مراسم تحلیف همسرش از طرح کلاه قرص خود استفاده کرد ، با ریشه در غرب میانه ، ستاره شد. در طول دهه 70 ، برند هالستون به رشد خود ادامه می داد. به زودی ، او با رویکردی مینیمالیستی به سبک های شیطنت آمیز دهه ، به یک نام خانوادگی تبدیل شد. او در دوران ستاره ای شدن خود با مشاهیر مانند الیزابت تیلور ، اندی وارهول ، بیانکا جاگر و لیزا مینلی دوست شد که به طور مشهور با طراح در کلوپ شبانه Studio 54 رفت و آمد می کردند.

چه اتفاقی برای تجارت هالستون افتاد؟

در جبهه امور مالی ، سرانجام هالستون توافق كرد كه در سال 1973 معامله ای 16 میلیون دلاری با نورتون سایمون برای خط آماده لباس ، عمل كوتاه و علامت تجاری هالستون امضا كند. کالاها ، از عطر گرفته تا چمدان. در سال 1982 ، هالستون با طراحی JC Penney به اولین مارک سطح بالا تبدیل شد که وارد بازار انبوه شد. در حالی که خط تولید او ، “Halston III” ، عملکرد خوبی داشت ، اما به تدریج شهرت بالای Halston را خراب کرد ، بنابراین مارک های مطرحی مانند Berdordor Goodman شروع به کنار گذاشتن او کردند.

تجارت هالستون در اواسط دهه 80 با مشکل روبرو شد. در سال 1983 وقتی نورتون سایمون به Esmark Inc فروخته شد ، اوضاع به نوبه خود تغییر یافت و Halston Enterprise یکی از شرکت های تابعه International Play-tex شد. مالکیت دوباره دست عوض کرد ، که تنش قابل توجهی بین هالستون و مالکان جدید ایجاد کرد. هالستون به عنوان رئیس شرکت خود برکنار شد و اساساً حق طراحی به نام خود را از دست داد.

هالستون چگونه سالهای پایانی خود را سپری کرد؟

در سال 1988 ، آزمایش هالستون از نظر HIV مثبت بود و به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد. هالستون در سن 57 سالگی ، در مارس 1990 در خواب از دنیا رفت ، و در اثر بیماری سرطان ریه که توسط اچ آی وی مبتلا شده بود درگذشت. همانطور که در صفحه مشاهده می کنیم ، طراح نیویورک را ترک کرده و در ساحل کالیفرنیا گشت و گذار کرده و نقاطی مانند Big Sur را در رولزرویس خود مورد اصابت قرار داده است. روزهای آخر وی شامل چشم اندازهای پل گلدن گیت و میزهای پر از گل ارکیده (گل امضای وی) در اتاق بیمارستان وی در مرکز پزشکی Presbyterian Medical Pacific بود. به گفته نزدیکان وی ، وی از خانواده اش خواست حراج رولزرویس خود را کرده و درآمد حاصل از آن را به تحقیقات ایدز اهدا کند.

بنابراین ، عزیزان طراح در مورد چه صحبتهایی داشتند هالستون؟ توجه به این نکته مهم است که خانواده هالستون لزوماً با پروژه بیوگرافی Netflix همراه نیستند. مطابق با ضرب الاجل، نمایندگان آرشیو و خانواده هالستون ، این مینی سریال را “یک حساب نادرست و تخیلی” خواندند و خاطرنشان کردند که برای این پروژه از آنها مشاوره گرفته نشده است. همانطور که تماشا می کنید هالستون، قطعاً درک این نکته ضروری است که این پروژه نمایانگر ضرب و شتم از زندگی نماد مد نیست ، بنابراین بهتر است این پروژه بیوگرافی را به ارزش واقعی خود نگیرید.

منبع تصویر: گتی / بیل یانگ / سان فرانسیسکو کرونیکل

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>