چگونه اسید گلیکولیک پوست را صاف و روشن می کند | نکات تخصصی

[ad_1]

آه ، بله ، و اسید قدرتمند نیز به دلیل کوچک بودن به کاهش خطوط و چین و چروک کمک می کند. زوبریتسکی توضیح می دهد: “در واقع می تواند به درم عمیق تر ، جایی که کلاژن و الاستین ما وجود دارد ، نفوذ کند.” “گلیکولیک اسید روی فیبروبلاست ها کار می کند تا کلاژن جدید را تحریک کند و در نتیجه پوستی سفت و محکم ایجاد می شود.”

چه کسی باید از گلیکولیک اسید استفاده کند؟

با توجه به این مزایا ، متخصصان پوست که با آنها مصاحبه کردیم می گویند اسید گلیکولیک برای همه انواع پوست بی خطر است اما برای کسانی که دارای پوست پوستی چرب و مستعد آکنه هستند بهترین است. زوبریتسکی می گوید ، اگر پوست خشک و حساسی دارید ، با احتیاط اسید گلیکولیک را در برنامه خود اجرا کنید ، خصوصاً اگر روزاسه یا اگزما دارید. با این حال ، این دور از ذهن نیست. میچل می افزاید: “خوشبختانه محصولاتی در بازار وجود دارند که اسید گلیکولیک را با موادی که می توانند آب بدن را دوباره پر کنند مانند اوره ، گلیسیرین و تری گلیسیرید ترکیب می کنند.”

خوشبختانه ، محصولات با طیف گسترده ای از غلظت اسید گلیکولیک – از 5 تا 20 درصد – تزریق می شوند ، بنابراین بسته به نگرانی های پوستی ، می توانید محصولات مختلفی را نیز جستجو کنید. کیم توضیح می دهد: “افرادی که پوستی مستعد آکنه دارند یا آفتاب زیادی دارند ، از تمرکز قوی تری نسبت به شخصی که می خواهد یک لایه برداری ملایم برای روشن شدن پوست داشته باشد ، بهره مند خواهند شد.” دفعات استفاده به محصول خاصی برمی گردد که شما در نهایت به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه می کنید. وی می افزاید: برخی می توانند روزانه استفاده شوند در حالی که برخی دیگر فقط یک بار در هفته هستند.

انواع پوست های حساس باید به دنبال محصولاتی با درصد کم اسید گلیکولیک ، به ویژه زیر 10 سال باشند و کمتر از دستورالعمل های آنها ، ترجیحاً یک هفته دیگر ، از آن استفاده کنند. کیم می افزاید: “کمتر است و شما می خواهید فرکانس بهینه را در جایی پیدا کنید که پوست شما بدون لایه برداری نرم و روشن شود.”

فرقی نمی کند ، فقط در مصرف اسید گلیکولیک بیش از حد حسادت نکنید فقط به این دلیل که نتایج شگفت انگیزی را مشاهده می کنید. زوبریتسکی می گوید: “استفاده بیش از حد می تواند منجر به لایه برداری بیش از حد شود که منجر به خشکی ، تحریک ، قرمزی یا حتی شکستگی بیشتر شود.”

هنگام کار با گلیکولیک اسید از مصرف کدام محصولات خودداری شود؟

کیم می گوید ، برای جلوگیری از تحریک و به خطر انداختن مانع پوست خود ، همزمان با مشتقات ویتامین A ، مانند اسید رتینول ، اسید رتینوئیک و ترتینوئین ، روی اسید گلیکولیک لایه نریزید. دلیل این امر: میچل می افزاید: هم اسید گلیکولیک و هم رتینوئیدها سرعت گردش سلول ها را افزایش می دهند ، بنابراین ترکیب آنها خطر تحریک و خشکی فرد را افزایش می دهد. همین مسئله در مورد لایه بردارهای فیزیکی یا دستی مانند اسکراب نیز وجود دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>