چگونه الکل بر PMS و دوره شما تأثیر می گذارد؟

[ad_1]


اگر با انبوهی از علائم ناراحتی سندرم پیش از قاعدگی روبرو هستید – فکر می کنید سردرد ، نوسانات خلقی و خستگی وجود دارد – ممکن است این سeredال برای شما پیش آمده باشد که آیا باید از ترس نوشیدنی الکلی مورد نظر خود در یک ساعت خوش با دوستان خود بگذرید؟ .

همانطور که مشخص شد ، الکل به طور بالقوه می تواند در علائمی که قبل از شروع قاعدگی تجربه می کنید ، تأثیر بگذارد.

هدر Irobunda ، MD ، FACOG ، متخصص زنان و زایمان دارای مجوز هیئت مدیره مستقر در نیویورک ، گفت: “برخی تحقیقات نشان داده اند که علائم PMS مانند سردرد ، اختلالات خلقی و حساسیت به پستان می تواند با مصرف الکل بدتر شود.”

از آنجا که الکل ادرار آور است ، باعث ادرار بیشتر شما می شود ، که به نوبه خود می تواند به کمبود آب کمک کند. دکتر ایروبوندا توضیح داد که کمبود آب بدن می تواند ناراحتی سردرد را تشدید کند. علاوه بر این ، اگر در طول دوره قاعدگی دچار تغییرات خلقی شوید ، الکل می تواند تجربه این علامت را بدتر کند زیرا الکل پتانسیل تأثیرگذاری بر روحیه را دارد.

به غیر از علائم خاص تقویت شده ، ایمی روزکین ، متخصص زنان و زایمان دارای مجوز هیئت مدیره و رئیس عملیات بالینی و مدیر پزشکی The Pill Club ، گفت که یک مطالعه از سال 2017 نشان داد که کسانی که بیشتر نوشیدنی می نوشند ارتباط بیشتری با PMS دارند.

وی گفت: “تئوری پشت این امر این بود كه ممكن است مصرف الكل سطح هورمون ها را در دوره قاعدگی تغییر دهد.” “علاوه بر این ، نوشیدن الکل همچنین می تواند بر انتقال دهنده عصبی سروتونین و گاما آمینو بوتیریک اسید (GABA) تأثیر بگذارد. تصور می شود این مواد شیمیایی در PMS نیز نقش داشته باشند.”

در مورد تأثیر الکل بر جریان و منظم بودن دوره قاعدگی ، دکتر ایروبوندا گفت که نوشیدن گاه به گاه نباید بر چرخه قاعدگی تأثیر بگذارد. با این حال ، نوشیدن بیشتر می تواند به دوره های نامنظم کمک کند.

“نوشیدن زیاد می تواند مدت زمان بیشتری را بین دوره قاعدگی ایجاد کند. علاوه بر این ، اگر نوشیدن شما به اندازه کافی سنگین است که باعث آسیب کبدی می شود ، این می تواند جریان شدیدتری ایجاد کند. این معمولاً در افرادی که به الکل وابسته هستند و به طور عادی یا گاه به گاه از الکل استفاده نمی کنند ، دیده می شود.” او گفت.

بنابراین در مورد آن لیوان شراب قرمز؟ دکتر Irobunda تأیید کرد که می توانید در دوره قاعدگی خود بنوشید. با این حال ، نوشیدن برای برخی شرایط پزشکی توصیه نمی شود ، بنابراین مهم است که در مورد مصرف الکل از توصیه های ارائه دهنده پزشکی خود پیروی کنید.

بر اساس خطرات اثر الکل بر روی چرخه قاعدگی و به طور کلی بدن ، دکتر ایروبوندا گفت که توصیه نمی شود در نوشیدن زیاد مشروب بخورید. همچنین لازم به ذکر است که کلینیک مایو نوشیدن متوسط ​​را برای بزرگسالان سالم به عنوان یک نوشیدنی در روز برای زنان و دو نوشیدنی در روز برای مردان تعریف می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>