چگونه مراسم افتتاحیه المپیک 2021 را تماشا کنیم


PYEONGCHANG-GUN ، کره جنوبی - 09 فوریه: آتش سوزی با روشن شدن دیگ المپیک در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی PyeongChang 2018 در ورزشگاه المپیک PyeongChang در 9 فوریه 2018 در Pyeongchang-gun ، کره جنوبی.  (عکس از استخر - دیوید جی. فیلیپ / گتی ایماژ)

مراسم افتتاحیه بازی های المپیک همیشه فرصتی برای کشور میزبان است تا بتواند یک نمایش چشمگیر ارائه دهد و آنها را به یکی از مورد انتظارترین لحظات بازی های تابستانی تبدیل کند. اگرچه بازی های المپیک 2021 در توکیو با هیچ بازی دیگری قبل از آنها متفاوت نخواهد بود ، اما بی شک همه مراسم نگاه به ورزشگاه المپیک ژاپن معطوف می شود که مراسم افتتاحیه جمعه 23 ژوئیه از ساعت 8 تا 11:30 بعد از ظهر به وقت محلی – دقیقاً یک سال پس از المپیک به تعویق افتاد.

مراسم افتتاحیه ادامه خواهد یافت حتی وقتی توکیو در میان افزایش موارد COVID-19 بار دیگر تحت شرایط اضطراری قرار دارد. تماشاگران از وقایع در پایتخت ژاپن منع شده اند ، هرچند CNN گزارش داد که فعلاً انتظار می رود ذینفعانی مانند کمیته بین المللی المپیک (IOC) و اعضای کمیته ملی المپیک (NOC) به مکان ها دسترسی داشته باشند. برگزار کنندگان این تصمیم را برای مراسم افتتاحیه ، به طور خاص بررسی می کنند.

مشخص نیست که چند ورزشکار مجاز به حضور در این جشن ها هستند. پیش بینی می شد این تعداد نسبت به سالهای گذشته بسیار کمتر باشد. به دلیل محدودیت های COVID-19 که اقامت آنها را در دهکده المپیک محدود می کند ، سازمان دهندگان در نظر داشتند 6000 ورزشکار برای شرکت در مراسم افتتاحیه شرکت کنند. این رقم نسبت به برآورد قبلی 11000 نفر کاهش یافته است.

خوشبختانه بینندگان همچنان گزینه هایی برای تماشای مراسم افتتاحیه خواهند داشت. قابل ذکر است که توکیو 8 ساعت از انگلیس جلوتر است ، این بدان معناست که با شروع جشن ، بیشتر ما در محل کار خود خواهیم بود. در حالی که BBC One و BBC Two بیش از 350 ساعت تلویزیون 350 ساعت فعالیت زنده تلویزیونی را از توکیو پخش می کنند ، و همه 33 ورزش را پوشش می دهد ، جریان دوم زنده در iPlayer BBC وجود دارد. در مورد مراسم افتتاحیه ، بی بی سی وان مراسم را از ساعت 12 بعد از ظهر BST در 23 جولای به طور مستقیم پخش می کند. همچنین با پوشش اضافی در دکمه قرمز بی بی سی و وب سایت بی بی سی ورزش ، برای پخش در BBC iPlayer در دسترس خواهد بود.

جزئیات بیشتر در مورد مراسم افتتاحیه منتشر نشده است. طبق “سیاست اساسی” برگزارکنندگان ، مراسم افتتاحیه به چند موضوع خاص متمرکز خواهد شد که شامل موارد زیر است:

  • صلح: نشان دهید که تعهد به هماهنگی منجر به جهانی می شود که فراتر از تفرقه و درگیری باشد.
  • همزیستی: آرزوی داشتن جامعه ای مشترک را داشته باشید که ارزش های جدیدی را از طریق شناخت ، حمایت و استفاده از تنوع ایجاد کند.
  • بازسازی: با غلبه بر بلایای طبیعی و استقامت در ایجاد نسل بعدی ، به دنیا شجاعت دهید.
  • آینده: یک خط شروع برای یک دوره جدید ، پایدارتر و غنی تر از بشر ایجاد کنید.

– گزارش اضافی توسط کارن اسنایدر دوک

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>