چگونه می توانید در اختلال غذا خوردن به شخصی کمک کنید

[ad_1]

زن آفریقایی از دوست دختر قفقازی خود در فضای باز حمایت می کند.

هفته آگاهی از اختلالات خوردن هر ساله در انگلیس برای آموزش و جلب توجه به اختلالات خوردن اتفاق می افتد. در حال حاضر ، در انگلیس ، حدود 25/1 میلیون نفر دچار اختلال در خوردن شده اند ، 25 درصد آنها را مرد و تقریباً 75 درصد آنها را زنان معرفی می کنند (فراموش نکنید که این آمار شامل تعداد موارد تشخیص داده نشده اختلالات خوردن نیست). این اعداد حیرت آور است ، اما کاملاً تعجب آور نیست. Lynsey McMillan ، کارشناس ارشد روانشناسی ، متخصص در غذا خوردن بی نظم ، به POPSUGAR گفت: “در فرهنگ هایی که لاغری ارزش زیادی دارد ، شاهد بیشتر موارد بی نظمی در غذا خوردن هستیم ، بنابراین قطعاً یک عامل موثر یا تشدید کننده است.”

بسیاری از ما کسی را می شناسیم که با یک اختلال تغذیه ای دست و پنجه نرم کرده یا با آن دست و پنجه نرم می کند. شاید این دوست ، خواهر و برادر شما ، والدین ، ​​شریک زندگی شما یا شاید خود شما باشید. مانند سایر بیماری های روانی ، اختلالات خوردن نیز یک تجربه فردی است – هیچ یک از آنها یکسان به نظر نمی رسند و بهبودی به ندرت یک روند نرم یا خطی است. ارائه حمایت شما ، دانستن اینکه چه چیزی بگویید و کمک به شما کمک می کند دشوار است ، اما آموزش دادن به خود مکانی درخشان برای شروع است. ما با منتخبی از متخصصان در این زمینه صحبت کردیم ، که به آنها توضیح دادند که اختلالات خوردن چیست ، چگونه می توان آنها را تشخیص داد ، چگونه و از کجا می توان کمک کرد و بهبودی به نظر می رسد.

دقیقاً اختلال خوردن چیست؟

دکتر النا تورونی ، روانشناس مشاور ، بنیانگذار My Online Therapy ، اختلالات خوردن را “شرایط جدی بهداشت روان که بر نگرش و رفتار ما نسبت به غذا تأثیر منفی می گذارد” توصیف کرد. طبق انجمن ملی اختلالات خوردن (NEDA) در ایالات متحده ، اختلالات خوردن یک بیماری پیچیده روانپزشکی با اجزای بیولوژیکی است و می تواند تهدید کننده زندگی باشد. همانطور که NEDA توضیح می دهد ، “اختلالات خوردن 50 تا 80 درصد مبتنی بر ژنتیک است ؛ این یک انتخاب نیست.”

انواع مختلفی از اختلالات خوردن وجود دارد ، اما شایع ترین آن بی اشتهایی عصبی ، پرخوری عصبی و اختلال پرخوری است. به گفته دکتر تورونی ، افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند “ممکن است بیش از حد ، خیلی کم غذا بخورند و یا تمرکز بیش از حد خود را بر روی تصویر بدن خود ببینند.” مهم است که به یاد داشته باشید که اختلالات خوردن مغرضانه نیستند. دکتر تورونی افزود: آنها می توانند “زنان و مردان را از هر سن و وزن تحت تأثیر قرار دهند و باعث می شوند شما احساس کنید غذا یا غذا خوردن زندگی شما را گرفته است”.

چه علائمی وجود دارد که ممکن است شخصی با اختلال در خوردن غذا دست و پنجه نرم کند؟

هر اختلال در خوردن علائم منحصر به فرد خود را دارد و این می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. به گفته دکتر آلیسون چیس ، PhD ، CEDS ، متخصص در مرکز بازیابی غذا در تگزاس ، رایج ترین نشانه های اختلال خوردن “رفتارهای محدود کننده خوردن ، پرخوری ، پاکسازی ، ورزش بیش از حد و سو abuse مصرف ملین” است. از نظر علائم قابل توجه دیگر ، به گفته الکسیا دمپسی ، RD ، یک متخصص تغذیه ثبت شده و متخصص اختلالات خوردن در بیمارستان پریوری در روهمپتون ، انگلیس ، شامل “از دست دادن وعده های غذایی ، تحریف تصویر از خود ، تمایل به پاکسازی ، وسواس با وزن ناگهانی بازی ، یا شرم بعد از غذا خوردن. ”

چگونه می توانید به شخصی که اختلال در خوردن دارد کمک کنید

اگر می خواهید از شخصی که دچار اختلال خوردن است حمایت کنید ، مهمترین کاری که می توانید انجام دهید تشویق وی برای جستجوی کمک حرفه ای است که می تواند صحبت با پزشک عمومی یا روانشناس مشاور باشد. دکتر تورونی گفت: هرچه زودتر بهتر باشد ، زیرا اختلالات خوردن “بالاترین میزان مرگ و میر را در بین اختلالات روانپزشکی دارند ، بنابراین کمک به عزیزان خود در دریافت کمک هرچه سریعتر بهترین شانس بهبودی آنها را تضمین می کند”.

بسیاری از افراد مبتلا به اختلالات خوردن صحبت در مورد آنها را بسیار دشوار می دانند و همیشه پذیرای دریافت کمک نیستند. تام کوین ، مدیر امور خارجی Beat ، موسسه خیریه اختلالات خوردن در انگلیس ، گفت که تشویق عزیزان برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود با شما مکانی عالی برای شروع است. سعی کنید یک فضای راحت برای آنها ایجاد کنید و “سعی کنید تصور نکنید که چه چیزی را تجربه کرده اند”. کوین همچنین افزود که اگر کسی آماده صحبت نیست یا می خواهد تنها بماند ، “باید به او اطمینان دهی که می توانید ناراحت شوید … و در صورت نیاز به او کمک خواهید کرد.”

دکتر چیس تأکید کرد که “برای هر کسی که با اختلال تغذیه ای دست و پنجه نرم کند ، حمایت از عزیزان ضروری است.” درمان اختلالات خوردن می تواند یک فرآیند طولانی و آزمایشی باشد و دکتر چیس پیشنهاد کرد که “مبارزه” مشترک علیه اختلال خوردن بسیار حیاتی است.

اختلالات خوردن یک بیماری جدی روحی است که می تواند همه افراد را درگیر کند. اگر دوست یا عضو خانواده شخصی هستید که با یک اختلال تغذیه ای دست و پنجه نرم می کنید و احساس ضعف یا گم شدن شدید ، لطفاً به دنبال کمک باشید یا در مورد آن صحبت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی حمایت از فردی با ED ، لطفاً به این آدرس مراجعه کنید: https://www.beateatingdisorders.org.uk/.

بهبودی ناشی از اختلال خوردن به چه صورت است؟

به دلیل ماهیت متنوع اختلالات خوردن ، بهبودی در افراد مختلف متفاوت است. بسته به شدت اختلال غذا خوردن ، درمان ممکن است شامل بستری شدن در بیمارستان یا کار مکرر با یک درمانگر باشد. این همیشه یک مسیر آسان نیست و مانند همه فرایندهای بهبودی ، طول می کشد. دکتر تورونی اطمینان می دهد که این درست است ، سفر شما همیشه ساده نخواهد بود و “همه چیز در مورد تمرین ترحم است”.

حمایت از کسی از طریق بهبودی سخت است و می تواند از نظر عاطفی مالیات بر شما تحمیل کند ، بنابراین اگر در کنار عزیزی ایستاده اید ، سعی کنید و برای خود وقت بگذارید. کوین گفت: “مراقبت از خود ، شما را در بهترین موقعیت برای حمایت از آنها قرار می دهد.” اگر می توانید ، به یک گروه پشتیبانی از دوستان و خانواده بپیوندید ، که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید. این مکان خوبی برای ملاقات دیگران است که تجربه مشابهی را تجربه کرده اند ، در مورد احساسات خود صحبت کرده و حباب پشتیبانی خود را ایجاد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبودی ، لطفاً به این آدرس مراجعه کنید: https://www.beateatingdisorders.org.uk/recovery-information.

اگر شما یا کسی که می دانید با غذا خوردن بی نظم یا اختلال در خوردن غذا دست و پنجه نرم می کنید ، Beat منابعی در دسترس دارد از جمله یک خط تلفن با شماره 0808 801 0677 و همچنین یک سرویس گفتگوی وب یک به یک. اگر خارج از ساعات خط تلفن بیت به کمک فوری برای خود یا شخص دیگری نیاز دارید ، با شماره 999 تماس بگیرید یا با سامریان با شماره 116 123 تماس بگیرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>