چگونه می توان فهمید که عوارض جانبی واکسن COVID من COVID نیست؟

[ad_1]

اگر شما یکی از 10 درصد آمریکایی هایی هستید که واکسن COVID را دریافت کرده اید ، ممکن است نگران عوارض جانبی مانند خستگی و لرز باشید. چگونه می توان فهمید آنچه را که احساس می کنید در حقیقت کوید نیست؟

شانتی کاپاگودا ، پزشک ، پزشک بیماری های عفونی در بهداشت و درمان استنفورد ، به POPSUGAR توضیح داد که درصد کمی از افراد عوارض جانبی واکسن مانند واکنش های محل تزریق (قرمزی یا حساسیت) ، خستگی ، سردرد و لرز و موارد کوچکتر را تجربه می کنند. تعداد افراد دچار درد مفصل ، تب یا غدد لنفاوی متورم خواهند شد. این عوارض معمولاً بین دو تا چهار روز ادامه دارد.

دکتر کاپاگودا گفت: “این علائم می توانند با علائم COVID-19 همپوشانی داشته باشند.” به طور کلی ، وی گفت ، اگر واکسن دریافت کرده و یک تا سه روز پس از واکسن این علائم را پیدا کنی ، اما از نظر اجتماعی فاصله گرفته ای و ماسک زده ای ، به احتمال زیاد اینها فقط عوارض جانبی واکسن هستند. با این حال ، او گفت ، اگر شما نگران هستید که اخیراً در معرض فردی مبتلا به COVID قرار گرفته اید ، یا اگر علائم شما طی دو تا چهار روز بهبود نمی یابد ، او احتیاط می کند و آزمایش COVID می کند. بهتر است ایمن باشید و بدانید ، بنابراین اگر آلوده هستید می توانید قرنطینه کنید و آن را به دیگران منتقل نکنید.

ممکن است بعد از دوز اول یا دوم واکسن COVID منقبض شود. واکسن بعد از هر دو عکسبرداری که معمولاً با فاصله چند هفته تجویز می شود ، مثر است. حتی پس از هر دو عکسبرداری ، بدن شما چندین هفته طول می کشد تا در برابر عفونت مصونیت ایجاد کند. دکتر کاپاگودا گفت ، اگر بعد از شلیک اول به COVID مبتلا شدید ، CDC توصیه می کند با شات دوم جلو بروید. اما وی افزود که در صورت تغییر این توصیه ها ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید.

POPSUGAR قصد دارد اطلاعات دقیق و به روز در مورد ویروس کرونا را به شما ارائه دهد ، اما جزئیات و توصیه ها در مورد این بیماری همه گیر ممکن است از زمان انتشار تغییر کرده باشد. برای آخرین اطلاعات در مورد COVID-19 ، لطفاً منابع WHO ، NHS و GOV.UK را بررسی کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>