چگونه می توان مرزهای شخصی را با iPhone تنظیم کرد

[ad_1]

من هرگز در تعیین مرزهای شخصی خوب نبودم ، اما به عنوان بخشی از تعهد خود برای موفقیت آمیزترین سال 2021 ، شروع به اجرای تکنیک های تعیین مرز بیشتر در زندگی ام کردم. جای تعجب نیست که با اجازه ندادن دیگران به انرژی من به صورت نامحدود ، اعتماد به نفس من (و سلامت کلی روان) من بیش از هر زمان دیگری احساس قدرت می کند.

در این عصر دیجیتال ، بیشتر مرزهای من توسط فناوری تعیین شده است. با تغییر روش استفاده از فناوری برای برقراری ارتباط ، آیفون من راهی برای کار و ارتباط با عزیزانم باقی مانده است و نه منبع استرس بی وقفه. در اینجا سه ​​تنظیماتی وجود دارد که من در آیفون خود تغییر داده ام تا مرزهای بهتری ایجاد کنم و در نهایت احساس شادی بیشتری داشته باشم.

1. رسیدهای خواندن را خاموش کنید

اگر شما مانند من فردی مستعد هستید که همیشه فکر کنید همه از شما عصبانی هستند ، خلاص شدن از شر چک های کوچک آبی در واتس اپ شما را از زنجیره های این تفکر غیر منطقی آزاد می کند. خواه یک مشتری ، یک دوست صمیمی یا کسی که دوستش دارم ، “خواندن را رها” کافی است که باعث شود من به ناامنی تبدیل شوم. فقط یک هفته است که رسیدهای خواندن خاموش است و صادقانه بگویم ، من هرگز فکر نمی کردم که چنین تغییر کوچکی در تنظیمات بتواند ذهنیت من را تا این حد تغییر دهد. به من اجازه داده است اعتماد كنم كه افراد در صورتي كه بتوانند به من پاسخ خواهند داد ، و پاسخ تاخيري هيچ تأملي بر خودم و رابطه ما ندارد. از همه مهمتر ، من آن فشار را برای پاسخ فوری به مردم احساس نمی کنم. با از بین رفتن چک های آبی ، احساس آرامش بیشتری می کنم.

چگونه انجامش بدهیم
در WhatsApp: تنظیمات → حساب → حریم خصوصی → رسیدها را بخوانید og “خاموش” را تغییر دهید
در iMessage: تنظیمات → پیام ها → ارسال رسیدهای خوانده شده og تغییر حالت “خاموش”

2. از مزاحم نشوید

من هرگز فکر نکرده ام که از “مزاحم نشو” استفاده کنم. به عنوان کسی که حداقل یک دهه است تلفن خود را ساکت نگه داشته است ، هرگز لازم نبود. با این حال ، هنگامی که یک دوست صمیمی ، که به طور تصادفی یکی از راننده ترین و با اعتماد به نفس ترین زنانی است که من می شناسم ، مشترکاً تلفن خود را همیشه در «مزاحم نشوید» نگه داشت ، فهمیدم که ممکن است چیزی را پشت سر بگذارد.

بنابراین من هم همین کار را کردم. من DND را دائما روشن نگه می دارم. اگر این احساس برای شما زیاد است ، می توانید به سادگی از DND در ساعات کار ، هنگامی که نیاز به تمرکز بدون دردسر دارید ، یا حتی در ساعات خالی از کار ، هنگامی که نمی خواهید پیام هایی از طرف کارفرما یا مشتری خود ایجاد کنید که باعث اضطراب بی مورد شود ، استفاده کنید. تعداد معدودی از افراد را به مخاطبین “موارد دلخواه” خود اضافه کرده ام و به آنها اجازه می دهم هر زمان با من تماس بگیرند. (به عنوان یک قاعده ، من فقط افرادی را اضافه می کنم که می خواهم در مواقع اضطراری با آنها صحبت کنم.) با اجازه ندادن تماس و پیام از طریق فیلتر نشده ، تلفن من حواسم را پرت می کند و همچنین احساس کنترل بیشتری می کنم. وقت من ارزشمند است و دنیا شایسته دسترسی نامحدود به من نیست.

چگونه انجامش بدهیم
تنظیمات Not مزاحم نشوید “« روشن »را روشن کنید. سپس می توانید انتخاب کنید آیا می خواهید اعلان ها همیشه خاموش باشند ، یا فقط وقتی تلفن قفل است.
برای افزودن افراد به موارد دلخواه: مخاطبین را باز کنید on روی نام مخاطب کلیک کنید “” افزودن به موارد دلخواه “را انتخاب کنید. اگر می خواهید پیام DND را روشن کنید ، می توانید پیام ، تماس یا هر دو را از این شخص دریافت کنید.

3. Downtime را برای برنامه ها تنظیم کنید

این بزرگترین تفاوت را برای من ایجاد کرده است. همه برنامه های من ، به جز “Clock” ، برای زمان خرابی بین ساعت 10 شب تا 8 صبح تنظیم شده اند. در این مدت هیچ اعلانی به صفحه قفل من وارد نمی شود. اگر قفل تلفن را باز کنم و بخواهم روی برنامه ای کلیک کنم ، از یک سال سال می شود که آیا می خواهم از کار افتاده در آن برنامه به مدت 15 دقیقه یا کل روز چشم پوشی کنم. من متوجه شدم که این س extraال اضافی از آیفون من چیزی است که من را از وسوسه مرور در اینستاگرام هنگام خواب بازمی دارد. (قرار دادن تلفن در حالت هواپیما برای من آسان است که بتوانم آن را خنثی کنم – من به آن فشار اضافی نیاز دارم!) بعد از ساعت 10 شب ، من به شبکه های اجتماعی نگاه نمی کنم ، به اخبار نگاه نمی کنم و پاسخ نمی دهم به پیام ها با این کار من از حرمت خوابم محافظت می کنم و اگر ساعت را بررسی کنم یا اولین چیزی که از خواب بیدار می شوم پیام های نیمه شب را درگیر نمی کنم. با استفاده از Downtime ، می توانم در مدت زمانی اختصاص داده شده به استراحت خود محدودیت هایی تعیین کنم.

چگونه انجامش بدهیم
تنظیمات time زمان نمایشگر → زمان خاموش. سپس می توانید جدول زمانی شخصی خود را بر اساس برنامه خود تنظیم کنید.

صرف اینکه فناوری به ما توانایی برقراری ارتباط در همه زمان ها را می دهد ، به این معنی نیست که باید همیشه در دسترس باشیم. تعیین مرزها چیزی نیست که به طور طبیعی به نظر من برسد. با این حال ، با بهره گیری کامل از فناوری تلفن خود ، می توانم با فشار دادن یک دکمه ، این مرزها را تعیین کنم. با اتخاذ این سه تنظیمات ، من احساس ارتباط بیشتری با خودم ، تولید بیشتر و آرامش بیشتری داشته ام. ارتباط با دیگران هرگز نباید به ضرر سلامت روان من باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>