چگونه گشت و گذار در المپیک امتیاز گرفته شود

[ad_1]

نیوکاستل ، آئوس - 10 آوریل: چهار بار قهرمان WSL ، کاریسا مور از هاوایی در گرما 3 از مرحله نیمه نهایی جام ریپ کرل نیوکاسل که توسط کرونا در 10 آوریل 2021 در نیوکاسل ، استرالیا ارائه شد ، موج سواری کرد.  (عکس Cait Miers / World Surf League از طریق گتی ایماژ)

موج سواری اولین بازی المپیک خود را در تابستان امسال در توکیو انجام خواهد داد ، بنابراین اگر می خواهید هنگام تماشای بازی ها مانند یک متخصص احساس کنید ، اکنون زمان مناسب برای یادگیری ساختار و امتیازات مسابقه است. خوشبختانه ، برای یافتن پاسخ نیازی به گذراندن دوره های گشت و گذار ندارید – ما شما را با یک راهنمای کامل در مورد چگونگی به ثمر رساندن داوران المپیک از این شیرین کاری های چشمگیر آشنا کرده ایم.

گشت و گذار چگونه امتیاز می گیرد؟

به منظور در بردن به تمام عناصر مختلف این ورزش ، هیئتی از داوران بر اساس چندین م differentلفه مختلف ، مانند ورزشهایی مانند ژیمناستیک یا اسکیت روی ، به موج سواران می پردازند. طبق کانال المپیک ، گشت و گذار بر اساس پنج معیار انجام می شود:

  1. تعهد و درجه سختی، که با توجه به انواع حرکاتی که ورزشکاران انجام می دهند ، میزان خطرناک بودن آنها و میزان استفاده خوب ورزشکاران از پتانسیل هر موج تعیین می شود.
  2. مانورهای بدیع و مترقی، که نشان دهنده میزان خلاقیت و ابتکار حرکات خاص این ورزشکار است.
  3. انواع مانورها، که به جای مخلوط کردن بیش از حد کارهای مشابه ، به ورزشکاران پاداش می دهد.
  4. ترکیبی از مانورهای اصلی، که نشان دهنده ارتباط خوب شیرین کاری های “بزرگ” با یکدیگر است.
  5. سرعت ، قدرت و جریان، که همچنین بسیار خود توضیحی است. قضات بررسی می کنند که یک موج سوار با چه سرعتی حرکت می کند و با موج های متغیر سازگار می شود ، چگونه برای حرکت خود فشار می آورند و اینکه همه با هم خوب جریان دارند.

ساختار رویداد موج سواری المپیک چگونه است؟

با توجه به تفکیک امتیازات کانال المپیک ، یک هیئت 5 نفره از داوران هر موجی را که یک موج سوار می گیرد ، در مقیاس یک تا 10 با دو رقم اعشار به ثمر می رسانند. برای هر موج ، بالاترین و کمترین امتیاز کنار گذاشته می شود و سه بقیه به طور متوسط ​​است. در پایان گرما ، دو موج بالاترین امتیاز هر موج سوار در کل ترکیب می شود. گرمای “عالی” 20 امتیاز خواهد بود ، یا دو موجی که 10s عالی کسب می کند.

چهار ورزشکار در هر زمان می توانند در هنگام گرما موج سواری کنند ، اگرچه هنوز به طور علنی نحوه بکارگیری یا گروه بندی ورزشکاران المپیک مشخص نشده است. دو نفر برتر هر گرما به مرحله بعدی صعود می کنند ، تا زمانی که برنده و سایر مدال آوران مشخص شوند. نمی توانیم صبر کنیم تا موج سواران با استعداد را در مسابقات المپیک امسال ببینیم!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه امیدهای المپیک ، به TeamUSA.org مراجعه کنید. المپیک توکیو را در تابستان امسال از شبکه NBC تماشا کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>