چگونه Biologics پسوریازیس و سایر بیماری های التهابی پوست را درمان می کند

[ad_1]

گونزالس می گوید داروهای بیولوژیک همچنین می توانند بیماری های دیگری از جمله آرتریت روماتوئید و بیماری کرون را درمان کنند. به گفته لنسر ، پزشکان همچنین ممکن است از بیولوژیک برای مدیریت بیماری های دیگر مانند دیابت و سرطان پستان استفاده کنند. در شرایط مختلف درمان بیولوژیک ، هنری می گوید که آنها رویکرد مشابهی دارند: با مسدود کردن گیرنده های خاصی که باعث می شوند التهاب فعال شود ، بیماری را کاهش می دهد.

لنسر می گوید یک دلیل که مردم آنها را ترجیح می دهند این است که آنها کمتر از داروهای خوراکی مصرف می شوند. در مقایسه با دوزهای روزانه ، می توان از طریق بیولوژیک به مدت هفتگی یا حتی ماهانه برای مدت زمان طولانی استفاده کرد. و گرچه تحقیقات نشان می دهد که بیولوژیک می تواند م effectiveثر باشد و به طور کلی بی خطر است ، اما بهتر است در بیماران خاص استفاده شود.

گونزالس می گوید: “داروهای بیولوژیک برای افرادی که بیماری شدیدتر و گسترده تری دارند بهترین عملکرد را دارد.” “با این حال ، ممکن است برخی از بیماران درگیری گسترده ای نداشته باشند ، اما مناطق حساس که عملکرد یا اختلال روانی مانند دست ها و دستگاه تناسلی را مختل می کنند ، در صورت عدم بهبود با درمان خط اول ، می توانند شایسته درمان باشند.”

در حالی که پزشکان اغلب داروهای بیولوژیکی را تجویز می کنند زیرا به اندازه سایر داروها بر سیستم ایمنی بدن تأثیر نمی گذارد ، گونزالس می گوید که آنها بدون عوارض جانبی نیستند. به گفته وی ، بیولوژیک ها به دلیل تأثیر آنها بر سیستم ایمنی خطر ابتلا به عفونت را دارند – به طور کلی ، این عفونت ها از جمله عفونت های مخمری و عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی کمتر جدی هستند. به گفته لنسر ، گرچه داروهای بیولوژیک ممکن است عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر داروها داشته باشند ، اما همچنین می توانند باعث تحریک ، قرمزی یا درد شوند.

اگر بیمار مبتلا به پسوریازیس باشد ، هنری می گوید متخصصان پوست معمولاً ابتدا درمان کم تهاجمی مانند داروهای موضعی یا خوراکی را امتحان می کنند. در برخی موارد ، اگر بیمار کاندید دریافت داروی خوراکی نباشد ، می گوید پزشک ممکن است ابتدا یک بیولوژیک را امتحان کند. او می گوید: “هر مورد و دارو متفاوت است.” “یافتن یک متخصص واقعی در این فضا برای یافتن اینکه چه چیزی ایمن ترین و بهترین نتیجه را دارد مهم است.”

اگر به پسوریازیس مبتلا هستید و علاقه مند به آزمایش بیولوژیک هستید ، در مورد گزینه های موجود با پزشک خود صحبت کنید. به گفته هنری ، ارائه دهندگان مراقبت های اولیه می توانند پسوریازیس را درمان کنند ، اما ممکن است متخصصان پوست با تجویز داروهای بیولوژیک احساس راحتی بیشتری داشته باشند. او می گوید: “ممکن است ارائه دهنده مراقبت های اولیه شما تشخیص دهد و شما را به ما بفرستد.” “اگر احساس شدیدی دارید که به پسوریازیس مبتلا هستید ، با یک متخصص پوست صحبت کنید ، که می تواند با روش های درمانی خاص تری برای نوع پسوریازیس شما مسیر واضح تری ایجاد کند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>