کاخ تأیید می کند ، شاهزاده فیلیپ در سن 99 سالگی درگذشت

[ad_1]

لندن ، پادشاهی متحد - 04 ژوئن: پرنس فیلیپ با لباس متحدالشکل با مدال در کلیسای جامع سنت پائول در روز مراسم بزرگداشت سالگرد بزرگداشت - پنجاهمین سالگرد سلطنت سلطان.  (عکس از کتابخانه عکس تیم گراهام از طریق گتی ایماژ)

خانواده سلطنتی تأیید کردند که در 9 آوریل شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ و پدرسالار خاندان سلطنتی انگلیس در 99 سالگی درگذشت. کاخ باکینگهام بیانیه کوتاهی صادر کرد و گفت: “با ناراحتی عمیق اعلیحضرت ملکه اعلام کرد درگذشت شوهر محبوبش ، اعلیحضرت سلطنتی ، شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ. اعلیحضرت سلطنتی امروز صبح با آرامش در قلعه ویندزور درگذشت. خانواده سلطنتی در سوگ فقدان وی با مردم سراسر جهان پیوستند. اعلامیه های بعدی به دلیل دوره.”

دوک که شاهزاده فیلیپ یونان و دانمارک متولد شد ، هنگامی که با شاهزاده خانم الیزابت ، دختر بزرگ پادشاه جورج ششم نامزد شد ، عناوین یونانی و دانمارکی خود را رها کرد و به عنوان یک موضوع طبیعی انگلیس تبدیل شد. اندکی قبل از ازدواج این زوج در سال 1947 ، وی بارون گرینویچ ، ارل مریونث و دوک ادینبورگ شد. به دنبال مرگ جورج ششم در سال 1952 ، الیزابت بر تخت سلطنت انگلیس نشست و فیلیپ همسر وی شد. تاج گذاری ملکه الیزابت دوم در ژوئن 1953 انجام شد و فیلیپ به عنوان رئیس کمیسیون تاجگذاری در سازماندهی این روز نقش اساسی داشت.

لندن ، پادشاهی متحده - 2 ژوئن: ملکه الیزابت دوم ، شاهزاده فیلیپ با همراهی شاهزاده فیلیپ ، جمعیت را در 2 ژوئن 1953 پس از تاجگذاری رسمی در ابی وست مینتر در لندن ، به سوی جمعیت موج می زند.  الیزابت در 20 نوامبر 1947 با دوک ادینبورگ ازدواج کرد و در سال 1952 در 25 سالگی ملکه اعلام شد. تاجگذاری وی اولین رویداد تلویزیونی در سراسر جهان بود.  (اعتبار عکس باید STF / AFP / گتی ایماژ را بخواند)منبع تصویر: گتی ایماژ / خاموش / خبرگزاری فرانسه

اگرچه ازدواج آنها بدون افت و خیز نبود ، اما ملکه و پرنس فیلیپ بیش از 70 سال ازدواج کردند و چهار فرزند داشتند: پرنس چارلز ، پرنسس آن ، پرنس اندرو و پرنس ادوارد. آنها به نوبه خود ، هشت نوه و 10 نوه به این زوج دادند.

دوک در سال 2017 از وظایف رسمی سلطنتی کناره گیری کرد و آخرین نامزدی رسمی او در آگوست همان سال بود ، اگرچه این به هیچ وجه آخرین باری نبود که او را دیدیم. فیلیپ پس از انجام یک عمل جراحی موفقیت آمیز تعویض مفصل ران در آوریل 2018 ، در عروسی نوه اش ، پرنس هری ، با مگان مارکل در ماه مه همان سال روحیه خوبی داشت ، اگرچه او هم از مراسم Trooping the Color و هم از تعمید غافلگیر شد. نوه بزرگش ، پرنس لوئیس. او در ماه اکتبر برای عروسی شاهزاده خانم اوگنی و جک بروکسبان قدم برداشت ، با وجود گزارش های قبلی مبنی بر اینکه ممکن است تصمیم بگیرد از آن بگذرد. در سال 2019 ، ما آنقدر خوش شانس بودیم که نگاهی گذرا به او می گذرانیم که او با هشتمین نوه اش ، آرچی مونت باتن-ویندزور ، که در ماه مه سال 2019 متولد شد ، وقت گذرانی می کند. دوک هنگام حضور در عروسی لیدی گابریلا ویندزور نیز روحیه خوبی داشت به توماس کینگستون.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، دوک و ملکه از زمان آغاز محدودیت قفل در مارس 2020 در قلعه ویندزور باقی ماندند. در طول تابستان ، با کاهش محدودیت قفل ویروس کرونا در سراسر انگلیس ، پرنس فیلیپ توانست در مراسم ازدواج خصوصی پرنسس شرکت کند بئاتریس و ادواردو ماپلی موتزی ، که در هفدهم ژوئیه در کلیسای سلطنتی همه مقدسات در سلطنتی لژ ، ویندزور ازدواج کردند. و در حالی که او قادر به ملاقات با نوه نهم خود نبود – پرنسس اوگنی و پسر جک بروکسبانک آگوست فیلیپ هاوک بروکسبانک – این زوج از دوک بزرگداشت کردند و او را به نام پدربزرگ بزرگش نامگذاری کردند. در فوریه 2021 ، دوک در بیمارستان بستری شد و بعداً برای موفقیت یک بیماری قلبی که قبلاً وجود داشت ، تحت یک عمل موفقیت آمیز قرار گرفت.

کاخ هنوز اطلاعات بیشتری در مورد مرگ شاهزاده منتشر نکرده است ، اما وی به عنوان همسر سلطنت ، حق تشییع جنازه دولتی را دارد.

– گزارش اضافی توسط سوفیا پانیچ و توری کراوتر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>