کرولا: الهام بخش طراح آرایش و آرایش نادیا استیسی

[ad_1]

اما استون در نقش کرولا در لایو اکشن CRUELLA دیزنی.  عکس از لوری اسپرهام.  © 2021 Disney Enterprises Inc. کلیه حقوق محفوظ استمنبع تصویر: دیزنی

در اصل 101 دالمی، ویژگی تعیین کننده و شیطانی کرولا د ویل بدون شک کت خز سیاه و سفید او از دلمتین (قلاب) است. با این وجود می توان ادعا کرد که زیبایی چهره این شخصیت نمادین – موهای دو رنگ ، رژ لب قرمز و ابروهای اغراق آمیز – به همان اندازه جدایی ناپذیر شخصیت به یاد ماندنی شخصیت است. این چیزی است که برنده جایزه BAFTA ، طراح آرایش مو و آرایش ، نادیا استیسی می خواست با بسیاری از ظاهری که برای اما استون ایجاد کرده است ، ادامه دهد و آن را گسترش دهد. کرولا، پیش درآمد فیلم لایو اکشن 1996 با بازی استون در نقش کرولا و اما تامپسون در نقش بارونس. این فیلم روابط آشفته این زوج و اوایل عصیان چگونگی شکل گیری شخصیت شرور کرولا را بررسی می کند – سفری که استیسی به کمک آن از طریق اختراع مجدد مو و آرایش کرولا به آن کمک کرد.

تأثیرات مو و آرایش در دهه 1970 در لندن در میان انقلاب پانک راک نه تنها برای داستان سرایی آن زمان بلکه برای تحول عصیان شخصیت تیتر Estella به Cruella de Vil ضروری بود. استیسی تأکید کرد که مختصر او کوتاه است ، و این – به بهترین شکل نشان می دهد. هیچ زیبایی ظاهری برای تیم خیلی خشمگین نبود ، مخصوصاً برای استون ، که وقتی روی صندلی مو و آرایش می نشست ، “همه چیز را آماده می کرد” – و کرولا دقیقاً همانطور را می خواست.

دشوار است که تعداد ظاهری برجسته در فیلم را ثبت کنید زیرا هر کدام از ظاهر بزرگتر ، جسورتر و عجیب ترند ، همه اینها مطابق با احساس “خانگی” بسیار مهم آنها است (که بعداً به آنها خواهیم پرداخت) . استیسی تعادل کاملی را بین اختراع مجدد کرولا د ویل که او را می شناسیم و با اشاره سر ظریف (و نه چندان ظریف) شخصیت اصلی که همه ما می شناسیم و دوستش داریم ، برقرار می کند.

اما استون در نقش کرولا در لایو اکشن CRUELLA دیزنی.  عکس از لوری اسپرهام.  © 2021 Disney Enterprises Inc. کلیه حقوق محفوظ است.

منابع نادیا استیسی از قرن هجدهم تا مسابقه کشیدن RuPaul گسترش یافت

با تماشای فیلم ، کاملاً واضح است که استیسی آزادی خلاقانه زیادی داشته است. وی به POPSUGAR گفت: “از بزرگترین راه ، آزادی نوعی نامحدود بود.” استیسی و طراح لباس جنی بیوان قبل از ارائه برنامه های خود به کارگردان کریگ گیلسپی و تهیه کننده کریستین بور ، زمان زیادی را با هم صرف ایده ها و منابع مختلف کردند. این دو به سرعت فهمیدند که وقتی صحبت از مو ، آرایش و لباس می شد “هیچ چیز خیلی دور و زیاد نبود”. این آزادی به این معنی بود که تیم های خلاق به هیچ محدودیتی محدود نمی شوند. آنها می توانند هنگام حیات بخشیدن به تبه کار غیر عادی وحشی شوند.

ارجاعات تاریخی فیلم بسیار گسترده است. استیسی گفت: “من از قرن هجدهم تا دهه 1950 تا دهه 60 هر مرجعی داشتم.” “من گالیانو ، مک کوئین ، وست وود ، نمایش موهای آوانگارد ، کشیدن زیاد داشتم – تماشا کردم مسابقه کشیدن RuPaul در حالی که من روی آن کار می کردم ، “وی اضافه کرد. (یادداشت فرعی: یک چالش الهام گرفته از کرولا در Drag Race باید اتفاق بیفتد.)

دقیقاً مانند دوران واقعی پانک راک در دهه 80 ، برای صحنه های پانک فیلم ، برای استیسی مهم بود که آرایش استون احساس “خانگی” کند تا اینکه مانند یک نسخه پر زرق و برق از سبک پانک باشد. وی گفت: “من كیفیت خانگی می خواستم.” وقتی از من س askedال کردم که آیا Siouxsie and the Banshees الهام بخشی است ، استیسی گفت که خواننده اصلی گروه پانک واقعاً “یک مرجع عظیم و بزرگ” است. وی با بیان اینکه “در گوشه ایستگاه آرایش من تصویری عظیم از Siouxsie وجود داشت ،” افزود: “شکل ابرو Siouxsie احتمالاً یکی از اولین مراجع اصلی بود و قطعاً چیزی بود که ما دائماً به آن برمی گشتیم. این همیشه به شکل بود از آرایش. ” و اما چه کسی روی دیوار بود؟ “دختری به نام جوردن وجود داشت – من در واقع نمی دانم که او نوعی خواننده بود یا مدل یا مواردی از این دست. فکر می کنم او در آن زمان فقط به خاطر پانک بودن مشهور بود ، اما بالای دیوار بود استین ، گفت: “همانطور که نینا هاگن ، خواننده آلمانی – او قطعاً مرجع همه ما بود.”

اما استون در نقش استلا در لایو اکشن CRUELLA دیزنی.  عکس از لوری اسپرهام.  © 2021 Disney Enterprises Inc. کلیه حقوق محفوظ است.

مو و آرایش به حرکت داستان کمک کرد

در طول فیلم ، استون از استلا به کرولا تغییر مکان می دهد ، که این باعث می شود استیسی استفاده از آرایش را به روشی انجام دهد که قبلاً هرگز این کار را نکرده است. استلا حداقل آرایش می کند (کمی خط چشم فقط با استفاده از یک مداد) ، لاک ناخن سیاه و قرمز قرمز قرمز ، در حالی که کرولا آرایش بسیار سنگین (چشم های دودی و لب های قرمز خون با کمان تیز کوپید) و البته معروف موهای سیاه و سفید “من از آرایش در فیلم مانند ابزاری برای فریب استفاده کردم زیرا [Cruella’s] باید خود را از بارونس پنهان کند “.

جدا از استفاده از آن به عنوان ابزاری برای مبدل کردنش ، استیسی خاطرنشان کرد که او می خواهد از طریق آرایش خود به کرولا احساس اعتماد به نفس دهد تا انتقام مورد پسند خود را بگیرد. “او باید روز بعد در صفحه اول روزنامه ها باشد ، بنابراین این امر مربوط به دادن قدرت به او بود.” استیسی توضیح داد که این نیز از آرایش درگ الهام گرفته شده است. وی گفت: “من فهمیدم که با کشیدن یا همان شکل ظاهری اواخر راک ، آرایش و مو برای ایجاد این شخصیت ها و نوع دیگری از اعتماد به نفس در خود استفاده می شود – یک آلتر اگو.” “[The transformation] از بووی به زیگی استارداست کاملا آرایش و لباس بود ، و این همان کاری بود که ما با استلا تا کرولا انجام می دادیم. ”

هر چقدر مو و آرایش اسراف شود ، اما اما استون بیشتر در آن قرار می گرفت

خوشبختانه استیسی و دیدگاه او ، وقتی صحبت از آرایش و آرایش می شد ، “همه چیز را آماده می کرد”. “او شگفت انگیز است ، زیرا واضح است که وقتی شما روی صفحه هستید (مخصوصاً اگر در نقش شخصیت اصلی بازی می کنید) ، مطمئناً می خواهید در آنجا فوق العاده به نظر برسید ، اما [Emma’s] استیسی توضیح داد که به هیچ وجه بیهوده نیست. استون برای همه اینها بازی بود ، حتی بعضی از ظاهرها که تجربی تر بودند ، مانند شکل گرافیکی “آینده”.

استیسی گفت: “در تمام طول مراحل ،” اما کاملاً مطابق ظاهر بود و هرچه بزرگتر می شدند ، واقعاً بیشتر به آن علاقه مند بود. ” در حقیقت ، ایجاد زیبایی ظاهری برای استون در ایجاد شخصیت خود ضروری بود. “چه زمانی [Stone] استسی به یاد می آورد که “صدا را برای کرولا پیدا می کرد ، او شروع به انجام این کار با آرایش می کرد.” ” [character] زنده در صندلی؛ ببینم که او شروع به تغییر می کند. ”

اما استون در نقش کرولا در لایو اکشن CRUELLA دیزنی.  عکس از لوری اسپرهام.  © 2021 Disney Enterprises Inc. کلیه حقوق محفوظ است

شما ممکن است یکی از آرایش های تپانچه های جنسی را تشخیص دهید

تا کنون ، یکی از به یاد ماندنی ترین ها ، اگر نه به یادماندنی ترین نگاه کرولا ، هنگامی بود که در یکی از صحنه های بسیاری که قصد داشت توجه رسانه ها را به خود جلب کند ، عبارت “آینده” را از روی صورت خود برجسته کرد. روزنامه ها در ساخت كرولا با نام تجاری او و سبقت گرفتن از بارونس نقش مهمی دارند و در یكی از عناوین اصلی این كتاب آمده است: “كرولا ، آیا او آینده است؟” استیسی می دانست که باید با جسارت زیاد آن را به کار بگیرد ، بنابراین اسلحه های بزرگ – فونت Sex Pistols را بیرون آورد.

“من همه این منابع Sex Pistol را در صفحه های خلقی ، از جمله جلد آلبوم برای آنها داشتم هرگز Bollocks را مورد توجه قرار ندهید استیسی یادآوری کرد: روی دیوار ، من فونت روی جلد را دیدم و فکر کردم ، “چگونه می توانیم این لحظه را به تصویر بکشیم وقتی او می گوید او آینده است؟” چون روی لباس نوشته نشده است. سپس فکر کردم ، “آیا اگر آن را روی صورت او بنویسم ، دیوانه است؟” – معلوم شد ، اینطور نیست ، “استیسی خندید. او گفت كه” آزمایشی “این ایده را روی استون و ژیلسپی قرار داده و پاسخ آنها این بوده است:” دنبالش برو! ”

وجود داشت زیاد (و منظور ما خیلی زیاد است) کلاه گیس

این فیلم مملو از مهمانی های دورهمی و توپ هایی است که دارای برخی موهای پرحجم جدی است ، که خواستار a بسیار از کلاه گیس – ما 152 مورد از آنها را فقط برای صحنه توپ ماری آنتوانت صحبت می کنیم. استیسی حتی نمی توانست پس از تماشای فیلم تعداد کلاه گیس های موجود را باور کند و آن را به عنوان “نوار نقاله” تولید کلاه گیس توصیف کرد. وی توضیح داد که صحنه هایی وجود دارد که تنها شخصی که کلاه گیس نمی پوشد ، مارک استرانگ است که در نقش جان نوازنده بازی می کند. وی گفت: “یک عکس از کلاه گیس های سیاه و سفید یا توپ قرن هجدهم با آن کلاه گیس های بزرگ و پودر شده وجود دارد – توده های آنها.” “شما می توانید به دور مجموعه نگاه کنید ، و کلاه گیس هایی برای آنجا که می توانید در یک خیمه عظیم مشاهده کنید وجود دارد.

اما استون در نقش کرولا در لایو اکشن CRUELLA دیزنی.  عکس از لوری اسپرهام.  © 2021 Disney Enterprises Inc. کلیه حقوق محفوظ است.

یک گره لطیف به Cruella گلن کلوز وجود دارد

ناخن ها مطمئناً کانون توجه زیبایی نیستند کرولا، اما این بدان معنا نیست که آنها نادیده گرفته شدند. “من به عنوان استلا همیشه دوست داشتم که سیاه پوست باشد [nails]استیسی کمی باورنکردنی است. ” کمی از آن الهام گرفته اید. آن ناخن های باورنکردنی بالای دستکش را به خاطر می آورید؟ “من با ایده انجام کار اسباب بازی کردم [nails on the gloves] استیسی گفت ، اما در عوض ناخن هایمان به همان شکل و همان رنگ بود ، فقط روی دستکش نبود ، بنابراین فقط کمی اشاره به کرئولای قدیمی بود. ”

کرولا از 28 مه 2021 در Disney + و در سینماها در دسترس است

اما استون در نقش کرولا در لایو اکشن CRUELLA دیزنی.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>