کلاه شنا برای موهای سیاه از بازی های المپیک منع شده است

[ad_1]

فدراسیون مسابقات بین المللی در ورزش های آبی (FINA) مانع از پوشیدن لباس سر از مارک کلاه شنا متعلق به سیاه پوستان به نام Soul Cap شده است – از جمله کسانی که در المپیک امسال توکیو شرکت می کنند. Soul Cap ، شعار شرکت آن “مراقبت از مو برای حجم زیاد” ، کلاه های شنا را به طور خاص برای ورزشکاران با موی طبیعی و بافتی و کسانی که موهای خود را به سبک های نوار ، قفل ، یا آفرو می پوشند طراحی می کند که به راحتی تحت سنتی قرار نمی گیرد کلاه این برند مستقر در انگلیس اخیراً درخواست دریافت تأییدیه رسمی محصولات خود را برای استفاده در مسابقات معتبر FINA داده است ، اما درخواست آن در اوایل هفته جاری رد شد.

طبق گزارشی از مترو، فینا ادعا می کند که این کلاه ها را ممنوع کرده است زیرا “ورزشکارانی که در مسابقات بین المللی هرگز استفاده نمی کردند و به کلاهبرداری با چنین اندازه و پیکربندی نیازی به استفاده ندارند” و “فرم طبیعی سر” را دنبال نمی کنند.

این حکم مشکل ساز است زیرا نه تنها مردان ، زنان و کودکان سیاه پوست را از شرکت در مسابقه شنا به دلیل عدم توانایی در استفاده از محصولاتی که در واقع از موی آنها در برابر آسیب احتمالی کلر محافظت می کند ، منصرف می کند ، بلکه همچنین به این معنی است که تنها افرادی که سزاوار شنا در سطح رقابتی (و نیازهای آنها در حین انجام آن تأمین شود) افراد غیر سیاه پوست هستند.

به دنبال این خبر ، توکس احمد و مایکل چاپمن ، بنیانگذاران Soul Cap ، بیانیه مشترکی را از طریق صفحه رسمی اینستاگرام این شرکت در کنار گالری نقل قول های انتشار از مترو انگلستان گزارش.

در زیرنویس آمده است: “ما امیدواریم که با داشتن مجوز کلاه شنا برای مسابقات ، کار خود را برای تنوع در شنا ادامه دهیم ، بنابراین شناگران در هر سطح لازم نیست بین ورزشی که دوست دارند و موهای خود را انتخاب کنند.” “برای شناگران جوان احساس احساس و دیدن خود در یک ورزش در سنین جوانی بسیار مهم است. اخراج اخیر FINA می تواند بسیاری از ورزشکاران جوان را از ادامه ورزش منصرف کند زیرا آنها از طریق شنای رقابتی محلی ، شهرستان و کشور پیشرفت می کنند.”

احمد و چپمن ادامه دادند: “ما احساس می كنیم كه همیشه جای پیشرفت دارد ، اما فقط مارك های پایه و كوچكی می توانند انجام دهند – ما برای پذیرش تغییرات مثبت به بالاترین قسمت نیاز داریم.”

تصمیم فینا فقط نمونه دیگری از این است که چگونه باید یک راه طولانی را برای گسترش ورزش برای ورزشکاران سیاه پوست طی کنیم. این کمیته هنوز به انتقادها پاسخ نداده است ، اما طرفداران این برند همچنان کوشا هستند که مخالفت خود را با اخبار از طریق شبکه های اجتماعی اعلام کنند. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که کسی سرانجام گوش دهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>