کمتر ورزشکاری در مراسم افتتاحیه توکیو شرکت می کند

[ad_1]

ریو د ژانیرو ، برزیل - 05 آگوست: آتش بازی و نمایش لیزر در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک 2016 ریو در ورزشگاه ماراکانا در ریودوژانیرو ، برزیل در تاریخ 05 اوت 2016 انجام می شود. (عکس توسط Okan Özer / Anadolu Agency / گتی ایماژ)

یکی از نمادین ترین لحظات المپیک رژه ملل در مراسم افتتاحیه است ، جایی که ورزشکاران از هر کشوری پشت پرچم ملت خود قدم می زنند و کنار هم می ایستند تا جشن ها را تماشا کنند. اما مانند بسیاری از موارد دیگر در بازی های المپیک تابستانی امسال توکیو ، این سنت برای رعایت پروتکل های ایمنی COVID-19 باید تغییر یابد.

در ژانویه ، رویترز گزارش داد که کمیته بین المللی المپیک انتظار دارد که فقط 6000 ورزشکار به جای برآورد قبلی 11000 ، در مراسم افتتاحیه شرکت کنند. مراسم اختتامیه نیز به دلیل محدودیت در دهکده المپیک کوچکتر خواهد بود. بیش از 5 روز قبل از مسابقه اجازه حضور در ورزشگاهها داده نمی شود و آنها باید ظرف دو روز پس از اتمام مسابقه خود را ترک کنند و این به طور قابل توجهی تعداد ورزشکارانی را که برای روشنایی تشریفات حضور خواهند داشت کاهش می دهد (و خاموش کردن) شعله المپیک.

کمیته برگزاری اظهار داشت که ممکن است نحوه ورود ورزشکاران به ورزشگاه نیز تغییر کند ، اما تاکنون جزئیات بیشتری در این باره اعلام نشده است. در سال 2019 ، ژاپن تایمز تغییر دیگری را در رژه گزارش داد که هیچ ارتباطی با COVID ندارد. براساس آن گزارش ، نظم ملت ها امسال متفاوت خواهد بود. طبق معمول ، یونان اولین تیمی خواهد بود که به افتخار نقش یونان باستان به عنوان مبدع المپیک ، احترام می گذارد. به طور سنتی ، بقیه کشورها – به استثنای کشور میزبان که آخرین وضعیت آنها ادامه دارد – طبق الفبای مطابق با زبان کشور میزبان وارد می شوند.

پیش از این ، در بازی های المپیک که در ژاپن برگزار می شد ، از زبان انگلیسی برای این منظور استفاده می شد ، اما امسال رژه ملل به ترتیب کاتاکانا یا به ترتیب حروف الفبا بر اساس نام کشورها به ژاپنی اتفاق می افتد. با این حال ، هیئت های آمریکایی و فرانسوی برای ترویج دو دوره بعدی بازی های المپیک تابستانی ، آخرین حضور ، درست قبل از هیئت ژاپنی ، وارد می شوند: 2024 در پاریس و 2028 در لس آنجلس. این یک سنت جدید است که انتظار می رود به بازی های آینده المپیک نیز منتقل شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>